Biz buna ruh diyoruz

 • 9 Mayıs 2011
 • 405 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Galatasarayımızın Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Almanya'nın Zwickau kentinde düzenlenen 2011 IWBF Champions Cup finalinde Almanya temsilcisi RSV Lahn-Dill'i 85-80 yenerek Avrupa şampiyon oldu.

  Engelsiz Aslanlar'ımız, 2011 IWBF Champions Cup finalinde Almanya temsilcisi RSV Lahn-Dill ile karşılaştı. Almanya'nın Zwickau kentinde normal süresi 69-69'luk skorla biten maçtan 85-80 üstün ayrılan Galatasaray, üçüncü defa Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

  Karşılaşmaya Özgür Gürbulak, İsmail Ar, Fikri Gündoğdu, Mateusz Filipski ve Petr Tucek beşiyle başlayan Galatasaray, ilk dört dakikada rakibinin hücumdaki iyi performansına engel olamadı. Bu bölümde skorda 10-4 geride olan Engelsiz Aslanlar, daha sonra İsmail Ar ile bir basket daha buldu. Ve bitime 4:37 kala alınan molaya altı sayılık dezavantajla girdi. Molanın ardından iki guard Matt Scott ve Jaime Mazzi'ye dönen takımımız, üç sayılık isabetle oyuna döndü. İlk çeyreğin son dakikasına 15-13 önde giren RSV Lahn-Dill, bu bölümde üç sayı daha bularak periyot sonunda 18-13'lük avantajı yakaladı.

  İkinci çeyreğin başında Jaime Mazzi, Matt Scott, Özgür Gürbulak, İsmail Ar ve Mateusz Filipski beşi sahadaydı. İlk bölümde 6-2'lik mini bir seri yakalayan Galatasaray, devrenin sonuna 7:53 kala gelen RSV Lahn-Dill molasına bir sayı farkla geride girdi. Matt Scott'ın kenardan getirdiği enerji ise skor kâğıdına direkt olarak etki etti. ABD'li oyuncumuz, önce 5:24 kala bulduğu üçlükle skoru 22'de eşitledi. Ardından 4:29 kala bir üçlük daha bularak takımımızın maçta ilk kez öne geçmesini sağladı. Almanya temsilcisi, bu bölümden sonra savunmada daha kararlı kaldı. Galatasaray'a dört dakika boyunca basket izni tanımadan 11-1'lik seri yakaladı. Yedi sayıya çıkan fark, devre sonunda yeniden üçe indirildi: 30-33.

  Galatasaray adına ilk yarıda 10 sayı, 6 ribaund ve 5 top çalmalık bir performans ortaya koyan Mateusz Filipski, en etkili isim olarak öne çıktı. Kenardan gelerek sekiz sayı ve dört asist üreten Matt Scott ise takımı oyunda tuttu. İsmail Ar'ın da sekiz sayısı vardı.

  Galatasaray, karşılaşmanın üçüncü çeyreğine Jaime Mazzi, Matt Scott, Özgür Gürbulak, İsmail Ar, Mateusz Filipski beşiyle başladı. Ve ilk basketi de bulan taraf oldu. Ancak maç skoru, ilk beş dakika boyunca belli bir rutin kazandı. Önce takımımız, farkı bir sayıya indirdi. Ardından rakibimiz üç sayılık farkı yakaladı. Ritmi bozan ise Mateusz Filipski oldu. Üçüncü çeyreğin bitime 4:23 kala Filipski ile 42-41 öne geçen Galatasaray, daha sonra rakibinin yakaladığı serilere engel olamadı. Ve son çeyreğe 51-49'luk skorla geride girdi.

  Maçın on dakikalık son sekansına da aynı beşle giren Sedat İncesu'nun takımı, çeyrek başında Matt Scott ile skoru 53'te eşitleyerek 7:53 kala rakibini molaya zorladı. Molanın ardından rakibimiz, 6-2'lik seriyle avantajı yeniden lehine çevirmeyi bildi.

  Bu bölüme dek 21 sayısı olan Mateusz Filipski, skorun 55-59 olmasının ardından isabetli atışlar bulmaya başladı. Polonyalı oyuncumuzun üst üste yedi sayısına İsmail Ar'ın da iki sayılık basketi eklendiğinde takımımızın serisi 12-2'ye geldi. Skor ise 1:40 kala 67-61 oldu. Bitime 38 saniye vardı. Ve Galatasaray 69-65'lik skorla üstündü. Ancak rakibimizin üç sayılık oyunu geldi. Bir sonraki pozisyonda hücum süresini kullanamayan takımımız karşısında :10 kala molaya giden Lahn-Dill, serbest atış çizgisinden 1/2 yaparak skoru 69'da eşitledi. Mateusz Filipski'nin şutunda isabet olmayınca uzatma bölümüne geçildi.

  Beş dakikalık uzatma bölümünün ilk basketi, Almanya temsilcisi Lahn-Dill'den geldi. Sona 3:44 kala Matt Scott, skoru 73-73'e getirdi. Mateusz Filipski'nin üçlüğünden sonra ise Galatasaray, yeniden 76-73'lük skorla öne geçmeyi bildi. Almanya temsilcisi, önce farkı bir sayıya indirdi. Ardından iki sayı daha bularak üstünlüğü yeniden lehine çevirdi. Bitime 1:54 kala Sedat İncesu, oyuna Fikri Gündoğdu ile birlikte Petr Tucek'i dâhil etti. Sona 1:24 kala Özgür'ün üçlüğüyle 79-77 öne geçen takımımız, :40 kala 80-77 geri düştü. Ancak Petr Tucek, skoru 81-80 ile lehimize getirdi. Savunmadan sonra Özgür Gürbulak, :21 kala serbest atış çizgisinde 0/2 yaptı. Ribaund pozisyonunda ise Petr Tucek vardı.

  Tucek, hücumda aldığı ribaund sonrasında serbest atış çizgisine geldi. Ve 2/2 yaparak skoru 83-80'e taşıdı. Bitime :20 kala mola hakkını kullanan RSV Lahn-Dill, hücumdan sayı çıkaramadı. Petr Tucek, kendisine yapılan faulü de iki sayıyla değerlendirdi. Mücadeleden 85-80'lik skorla üstün ayrılan Galatasaray, üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

  sizlerde olmasanız tebrikler engelsiz aslanlar :heyo:
   


  Yazan: Kingmortall
  'Patron bunu beğendi.
 2. uA <3

  ----------Eklendi @ 17:29:42 ---------- Yazıldı @ 17:29:07 ----------

  Helal Olsun..
   
 3. futbol hentbol erkek basketbol takımlarımızdan hayır yok
   
 4. O ruh futbol takımınızada acilen lazım
   
 5. ruh takviyesi lazım acilen yönetim değişsin ruh da gelecektr
   
 6. Katılıyorum.Şu sene bitsin Diye dua ediyorum artık yönetim bi Değişse.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 10:37