Birlikte açı düzenleme yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
duzeldımı yanı kurtuldun:anlas:

• Beğen
Tepkiler: Tuba

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
duzeldımı yanı kurtuldun:anlas:
kısmen yani sitemi eski görüntüsüne alabildim ama sistem geri yükleme hata veriyor :( gelişmiş yükleme çalışıyor sadece
sanırım formatla düzelecek o olay :bilmm

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
duzelsınde bı sekılde :D

• Beğen
Tepkiler: Tuba
brook_218

brook_218

Üye

evet bayağı uzun sürdü yaklaşık 7 saat :( sanırım artık o dvd elimde mevcut şöyle ki gelişmiş kurtarmayı seçtiğimde açılan pencerelerde şu bilgiler vardı :

geri yükleme yarıda kesilirse yada tamamlanamazsa bilgisayarınız başlatılamaya bilir.

bu olursa bilgisayarı yeniden geri yüklemek için bir sistem onarım diski kullanabilir yada diğer sistem kurtarma seçeneklerini deneyebilirsiniz.

ben disk oluşturmayı seçtim :

Sistem onarım diski oluştur /dvd sürücüsü seçin ve boş disk takın

Bilgisayarınızı ön yüklemek için bir sistem onarım diski kullanılabilir.
Bu ayrıca windowsu ciddi bir hatadan kurtarmanıza veya bilgisayarınıza bir sistem görüntüsünden geri yüklemenize yardımcı olacak windows sistem kurtarma araçları içerir.

onayladım cd yi yazdı

Sistem onarım diski kullanılıyor

sistem onarım diskini bilgisayarınıza ciddi bir hatadan kurtarmaya yardımcı olabilecek sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için kullanabilirsiniz.

lütfen diski 7 64 bit onarım diski olarak etiketleyin...

gelen seçenekleri onayladım son olarak

geri yüklenecek sürücülerdeki tüm veriler sistem görüntüsündeki veriler ile değiştirilecek devam değince cd sürücüdeyken geri yükleme işlemini başlattı

dediğim gibi uzunca sürdü bittikten sonra tekrar yükleme çubuğunu baştan alıp cd ile ilgili bilgiler yazdı ekranda tekrardan sora restart yaptı kurtarma işlemi tamamlandı dedi pc de değişiklikler yaptığım için görüntünün değiştiğinin kolaylıkla farkına vardım bide sormuştu bana yedek yapayım mı diye bende yedeğim var diye istememiştim resimler müzikler silinir dedi sadece masa üstündeki set-up vardı o silinmiş birde torrenttaki dosyalarım vardı onlar gitmiş herşey d diskinde olduğu için hiç birşey olmamış zaten onuda sormuştu geri yükleme yaparken diskiniz blünmüş ise tüm bölümleri silmek istermisiniz dedi ben onu seçmedim geri yüklemekte olduğum sürücülerin disklerini sürücülerini yükleyi seçtim....

çok uzun oldu ama :utandım:

ama sanırım bu diski sitem kurtarmada kullanacağım formatta değil :hmmm

format için pc kutusundan bir cd çıkmadı servis toshiba media creator den recovery cd si oluşturmamı söyledi pc açılırke f12 yi tuşlayıp cd den başlatı seçecekmişim :hmmm

Böyle bir dvd yok mu abla , olması lazım diyo ya da D'nin veya E'nin içinde içinde recovery hdd dosyası varmış... Hiç biri yoksa bir yerden 7 dvd si alırsın bilgisayarın altında yazıyo genelde, ultime vs neyse onu yükler ky'i girersin sorunsuz çalışır... Halloldu ama uzun sürmesine rağmen (:

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
yok pc de çıkmadı işte bende d den oluşturdum zaten d de hddd recovery var onu diske yazdırdım

• Beğen
Tepkiler: brook_218
brook_218

brook_218

Üye
yok pc de çıkmadı işte bende d den oluşturdum zaten d de hddd recovery var onu diske yazdırdım

Bu bilgi de işine yarayabilir abla :) o hdd recovery dosyasını diske yazdırmadan da atılıyomuş format toshiba'da :) konuyuda bayağı uzattık 3 sayfa olmuş :ehe

Bilgisayarınızı yeniden başlatırken f8 tuşuna sürekli basıp çekin seçenekler çıkıcak karşınıza bilgisayarınızı onarını seçin daha sonra ekranda türkçe klavye q gibi birşeyler çıkıcak ileri deyin kullanıcı adı ve şifre isticek şifreinizi girin ordaki seçeneklerde en altta "toshiba hdd recovery" yazısı bulunup bulunmadığına bakın eğer varsa ordan cd siz format atabilirsiniz.Ve sadece c ye format atılıyor..

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
:hmmm:hmmm

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Bu bilgi de işine yarayabilir abla :) o hdd recovery dosyasını diske yazdırmadan da atılıyomuş format toshiba'da :) konuyuda bayağı uzattık 3 sayfa olmuş :ehe
brook teşekkür ederim verdiğin bilgiler için çok sağol ben o saatlerde formata başlamıştım :$
F12 ile format attım recovery cd si ile C ve D diski bölünmüştü sormadı bana hangisini formatlayım diye 2 sinede format atmış D diskindeki verilerde silinmiş D de önemli bişey yoktu bellekteydi bilgilerim :D
tekrar teşekkürler :D :D

düşünme kuzum :op:

• Beğen
Tepkiler: brook_218 ve Tuba.Erva
Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Giden gitti artık :D Format atmışsın çoktan :D

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva ve Tuba

Üst Alt