Bir türlü anlayamıyorum dostlar yardım edin!!

Sponsorlu Bağlantılar

gestere41

Üye
    Konu Sahibi
Bir türlü anlayamıyorum dostlar yardım edin!!
Bir kaç gün içinde Xperia Sola almak niyetindeyim. Iyice araştırdım, bir sürü yorum okudum vs. Ve anlayamadığım nokta şudur;

Çoğu kişi, Xperia Sola almak yerine; Samsung Galaxy Ace 2 almayı tercih ettiğini söylüyor, veya başka Samsung modellerinden bahsediyor. Nedir bu Samsung takıntısı? Özellikleri ile kıyaslıyorum. Mesela Galaxy Wonder veya Galaxy Ace 2 nin sıradışı bir farkı yok Xperia Sola ya göre. Hatta Sola daha iyi gibi(alıp kullanmadığım için bilmiyorum)... Ben Sony den yanayım. Dostlar, kısacası; nedir bu Samsung isteği? Neden Sony istenmiyor genelde?

hurol1

Üye
Sonylerin sar değeri yüksek oluyo

- - - Eklendi - - -

Invoke

Invoke

Üye
Samsung daha çok satılan daha ünlü bir marka o kadar. Sola'nın tasarımı ace2ye 1 milyon basar. Plastik dandik bir telefon bence ace2
Ama ace2nin şöyle artıları var
+Rami daha yüksek.
------
Eksi olaradak işlemci olarak daha zayıf.
-----
Yanlış hatırlamıyorsam (bir araştır tam emin değilim) Xperia Sola jb almayacaktı. Bu kötü bir durum ama ben olsam her türlü sola alırım ya da başka modellere bak. 512ram günümüzde artık düşük kalıyor. Yeni oyunlarda sıkıntı çıkarır.

gestere41

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

Bu konuyu hiç düşünmemiştim, ama çok büyük fark yoktur ki bize sırf sony kullandık diye büyük zarar verecek değil heralde :)

- - - Eklendi - - -

Samsung daha çok satılan daha ünlü bir marka o kadar. Sola'nın tasarımı ace2ye 1 milyon basar. Plastik dandik bir telefon bence ace2
Ama ace2nin şöyle artıları var
+Rami daha yüksek.
------
Eksi olaradak işlemci olarak daha zayıf.
-----
Yanlış hatırlamıyorsam (bir araştır tam emin değilim) Xperia Sola jb almayacaktı. Bu kötü bir durum ama ben olsam her türlü sola alırım ya da başka modellere bak. 512ram günümüzde artık düşük kalıyor. Yeni oyunlarda sıkıntı çıkarır.

Çok oyun oynayan biri değilim, hele ki çok büyük boyutlu oyunlar için pc kullanırım telefonda oyun oynamam ben :P: Benim tek istediğim androidteki o özgürlük, her türlü programın varlığı, isteğe göre kişiselleştirilebilmesi... Jb olayını da ROM ile aşarız diye düşünüyorum... Bence de Ace2 nin, hatta Samsung'un tasarımları çok kötü; bu konuda Sony'ye hayranım :oke:

Pro.Leon

Pro.Leon

Üye
Can'ın ne istiyorsa onu al bırak marka işini. İstediklerini karşılayacak seninde hoşuna giden bir cihaz al tamamdır.

taylan08

Üye
samsung sadece üst segmenttekilerini alta göre biraz kaliteli yapıyor o kadar ama sony her zaman daha iy kaliteyi vermeye çalışıyor ve dikkat ettiyseniz hiç telefonu bomboş değildir ve çoğunun tasarımları ayrıdır ve aynı bile olsa mutlaka ayıran bir yönü vardir samsung tutturmuş bir model onun mini sini note unu falan çıkartıyor bu hep böyle

arizalidoktor

arizalidoktor

Üye
git istedigini al. Cok dusununce olmuyor. Ben de bir aydir telefonun eksisini artisini ariyip duruyorum alamadim gitti. Dert oluyo yani.
En iyisini de alsan icine sinmedikten sonra o telefonla yapamazsin. Sogursun.
(ayrica sony nin tasarimina bende hayranim:) )

gestere41

Üye
    Konu Sahibi
samsung sadece üst segmenttekilerini alta göre biraz kaliteli yapıyor o kadar ama sony her zaman daha iy kaliteyi vermeye çalışıyor ve dikkat ettiyseniz hiç telefonu bomboş değildir ve çoğunun tasarımları ayrıdır ve aynı bile olsa mutlaka ayıran bir yönü vardir samsung tutturmuş bir model onun mini sini note unu falan çıkartıyor bu hep böyle

bu konuda çok hak veriyorum sana :)

- - - Eklendi - - -

git istedigini al. Cok dusununce olmuyor. Ben de bir aydir telefonun eksisini artisini ariyip duruyorum alamadim gitti. Dert oluyo yani.
En iyisini de alsan icine sinmedikten sonra o telefonla yapamazsin. Sogursun.
(ayrica sony nin tasarimina bende hayranim:) )

Bir an gelicek, niyeti bozup, gidip alıcam telefonu :) Sonra da farketmediğim bir eksiği çıkacak, karnımı ovucam sürekli... Hayat zor :)

arizalidoktor

arizalidoktor

Üye
bende de ayni durum var. Uyku girmez gozume de, boyle de olmuyor. bence bu sirf fakirlikten ha :) fakirizz :))

mugenx

Üye
bende sony xperia sola kullanıyorum tek sıkıntısı güncelleme 4.0 da kaldı onun yerine git s3 mini al

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
s3 mini. Tam rezalet.