bir türkü nasıl tanırız

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yuubi

Üye
    Konu Sahibi
bir türkü nasıl tanırız
* Tek abdestle bes vakit namaz kilmak için iki büklüm kivranan kisi tabii ki Türk'tür.

* Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanan kisi Türk'tür.

* Çayi, çay tabagina döküp içen bir Türk degil midir?

* Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülen kisi Türk'tür.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eden Türk'ten baskasi olabilir mi?

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye çalisan bir kisi görürseniz gözlerinden öpün, o bir Türk'tür.

* Kirmizi isikta durdugunuz için size ancak bir Türk bagirabilir.

* Otoyolda, otomobilin gaz pedalina tugla koyup, yorulmadan kullanma fikri bir Türk'ündür.

* Ancak bir Türk, Cola'yi çalkalayip fiskirtarak asitsiz içmeyi akil edebilir.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz hemen boynuna sarilin. Türk'tür o.

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

* işinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten başkası olamaz. (şerefsizin oğlu ne iş yapmış be kardeşim, helal olsun)

* Ancak bir Türk aracın sinyal lambaları dururken kolunu çıkararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

* Yemeğin etini en sona bırakan kişi tabi ki Türk'tür.

* Ancak bir Türk trafık ışıkları kırmızıdan yeşile döndügünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

* Dingildeyen bir masanın ayağına kağıt şıkıştırma fikri bir Türk'ündür.

* Dişlerinin arasindan "viij viij" diye ses çıkaran birini görürseniz selam verebilirsiniz çünkü o kesinlikle Türk'tür.

* Tv'de film seyrederken filmin oyuncularıyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.

* Ancak bir Türk kulağını kalem ya da örgü şişiyle karıştırabilir.

* Arabasına öküz, köpek, horoz sesli korna taktırma fikrinin patenti bir Türk'e aittir.

* Gazete kağıdını en iyi sekilde kullanan Türk'tür(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi)

* Ancak bir Türk kadını, denize dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

* Plastik yogurt kabını saksı yapan elbette ki Türk'tür.

* Arabasının arkasına yazı yazan bir Türk değil de nedir? (Rahmetli de sollardı,)

* Uçakta bulunan tanıdıklarına uçak havalandıktan sonra görmeyecegini bildigi halde el sallayan birini görürseniz hemen boynuna sarılın çünkü o Türk'tür.

* Çignedigi sakızı daha sonra çiğnemek üzere kafasındaki tülbente yapıstıran bir Türk kadınından baskası değildir

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
yürüyüşünden bile belli olr bence...

cepix

cepix

Üye
YaW İyİ HoŞ KoMeDi OluOrDa ÜLkemİzi KÖTÜLÜONUS

C@N

C@N

Üye
ben ce kotuleme diil gercekler acıdır ve bunlar dorular bu arada her kelimesine ayrı ayrı katılıyorum cok doru yazdıkların

Caine

Caine

Üye
güzeller ve ciddende öyleyiz :DD ama kötüleme yok ki sadece arkadaş düzgün şekilde gerçekleri yazmış ki burda başka ırktan insan yok hepimiz türküz ve okuyup eğleniyoruz. zaten site de yabancılarda olsaydı heralde kimseler bişey yazmazdı türklük hakkında :rolleyes:

cepix

cepix

Üye
Tmm arkadaşlar Sadece Bu benim qörüşümdü Yaf :D

yuubi

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by cepix@Sep 6 2005, 01:01 AM
YaW İyİ HoŞ KoMeDi OluOrDa ÜLkemİzi KÖTÜLÜONUS
[post=155837]Quoted post[/post]​
dostum bunlar kötüleme değil :nono: birçoğu Türkiye'mizin acı gerçekleri.

__Midas__

__Midas__

Üye
dostum bunlar kötüleme değil nono.gif birçoğu Türkiye'mizin acı gerçekleri.
katılmıyorum hocam bunlar acı gerçek değil ülkem insanının kimisi pratik zekası,kimisi gariplikleri kimiside kendine özgü söyleyiş ve konuşma tarzı bunlar bizleri diğer medeniyetlerden ve insanlardan ayırıyor.
biz Türküz ;;) ;;) ;;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...