Bir Okyanus Doğuyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oteb

Üye
    Konu Sahibi
Bilimadamları Doğu Afrika'da milyonlarca yıl sonrasının yeni bir okyanusunun ilk oluşum izlerini gördüklerini söylüyorlar.
Jeologlar, Etiyopya’nın kuzey doğusunda yer alan Afar bölgesinde yakın zaman önce toprakta 60 kilometre uzunluğunda ve 8 metre eninde bir yarığın açıldığını kaydetti.
Milyonlarca yıllık bir süreç içinde bölgede bir okyanusun oluşabileceği belirtiliyor.
San Fransisco'da bir jeoloji konferansında sunulan bildiriye göre, Afar çölünde bir dizi yer sarsıntısını takip eden yanardağ patlaması yaklaşık üç hafta önce toprağın yarılmasına yol açtı.
BBC bilim muhabiri, Atlas Okyanusu'nun geçmişte benzer bir süreç içinde meydana geldiğini; fakat Kızıldeniz örneğinde olduğu gibi bazen bu tür jeolojik faaliyetlerin daha küçük kalarak okyanuslaşmadığını söylüyor.
San Francisco’daki konferansta Etiyopya’da tanık olunan toprak açılımı ''muhteşem bir gelişme'' olarak tanımlandı.
Araştırmacılar daha önce bir benzerine modern bilim tarihi boyunca hiç rastlanmadığını söylüyor.
Bilimadamları, varolan okyanusların da sürekli hareket halinde olduğunu belirtiyor.
Kuzey Amerika kıtası ile Avrupa, insan tırnağının büyüme hızında birbirinden uzaklaştığı için, arada kalan Atlas Okyanusu giderek genişliyor...
 
D3N1Z

D3N1Z

Üye
allah allah ama gene okyanusa bağlı olmuyormu ki ?
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Desenize bize okulda bi fazlalık daha çıkacak..
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
wala farketmez şu anda yaşayan insanların hiçbirinin içinde yüzme şansı olmicak nasılsa
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt