bir amanın kur an sevdası ...okuyun arkadaşlar lütfen


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yalnızkalp31

yalnızkalp31

Üye
    Konu Sahibi
Bir Ama'nın Kur'an sevdası
:evet::evet::ağlarım::ağlarım: Yoksul dervişin biri,bir dervişin evine misafir oldu.Evde rahlenin üzerinde duran Kur'an'ı görünce şaşırdı.Çünkü kör dervişten başka evde yaşayan kimse yoktu.
Kendi kendine
''Burada bu Kur'an'ın ne işi var?bu kör adamdan başka burada kimse yok ki.''diye düşündü.Bu düşünceden dolayı rahatsız oldu,fakat bir türlü soramadı

''İyisimi sabredeyim belki bunun sebebini öğrenirim.''dedi.
Bu düşünceyle yatıp uyudu.Gece yarısı bir Kur'an sesi duyunca uykusundan sıçrayıp uyandı ve gördüğü manzara karşısında şaşırıp kaldı.Kör derviş Kur'an'ı önüne almış okuyordu.Dikkat etti,bir tek harfi bile yanlış değildi.Kör derviş okuduğu satırı parmağı ile takip ediyordu.Artık dayanamayarak sordu**
''Kör olduğun halde Kur'an'ı böylesine yanlışsız nasıl okuyabiliyorsun?Parmağınla takip ettiğine göre mutlaka harfleri görüyor olmalısın.''dedi.
Kör derviş gülümseyerek cevap verdi**
''Ey temiz kalpli insan bunda şaşacak ne var.RABBÜL ALEMİN istediği şeyi sebepli yada sebepsiz yapamazmı?
Ben kur'an okumayı çok seviyordum,fakat hafız değildim.gözlerimde görmüyordu.Rabbime çok dua ettim.
''Yarabbi Kur'an okuyacağım vakit gözlerime ışık ver,gözlerimi aç ki Kur'an'ı elimle alıp okuyabileyim.''dedim.
Rabbim duamı kabul etti,ne zaman Kur'an'ı elime alsam Rabbim gözlerime nur verir ben de harfleri görürüm...
 
  • Beğen
Tepkiler: mangdaşire
mangdaşire

mangdaşire

Üye
:tşk:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

NEXUS
Cevap
0
Görüntüleme
234
NEXUS
Cevap
0
Görüntüleme
511
umitgul18
Cevap
5
Görüntüleme
205K
yalnızkalp31
Cevap
0
Görüntüleme
824
yalnızkalp31
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt