bios çöktü lütfen yardım

Sponsorlu Bağlantılar

canavar195

Üye
    Konu Sahibi
bios çöktü lütfen yardım
arkadaşlar biosu güncellerken bi hata oluştu pc yi yeniden başlattığımda şu hatayı aldım award bootblock bios v1.0 bios rom checksum error diye devam ediyor anakart asus
p4s533-x yardımlarınızı bekliyorum

AktivasyoneL

Üye
Sıkıntılı ya İstanbul'da sıfır hata diye firma var benimde Asus idi 180 tl yaptılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Eğer Anakartının Biosunun Çipi Çıkıyorsa Değiştirebilirsin Eğer Çıkmıyorsa Bilmyorum Nasıl yaparlar Filan Ama işin Çok Zor Yoksa. O Şekilde Güncellenmiyormu Biosa Filan Girmiyormu

canavar195

Üye
    Konu Sahibi
maalesef biosa girse yaparım biseler nette bazı yöntemler var ama ben anlamadım

sekajmer

sekajmer

Üye
Hata aldığın ekranın resmini çekip atarsan bir yolu varsa tarif edebilirim

canavar195

Üye
    Konu Sahibi
hocam buyrun
yok mu hocam bi bilginiz

sempaticafe

Üye
Sabah anlatırım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
bios bozulmuş
servise verin bios chipini değiştirsinler
eğer çıkmıyorsa bile onlarda lehim sokucu aletler var 10 dk çıkarıp takabiliyorlar

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Bios çipi söküldükten sonra yeniden programlanacak yada yeni bios çipi takılacak. Umarim bios çipi anakart ta sıkıntılı bir noktada değildir de rahat hallettirirsiniz...

sempaticafe

Üye
Gece uykum var dı yazamadım. İstanbul şirinevler metrobüs durağına 2 dk mesafede iş yerimiz. Anakartı ulaştırırsan biosu kontrol eder, sıkıntı yok ise programlar var ise değiştiririz.

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Gece uykum var dı yazamadım. İstanbul şirinevler metrobüs durağına 2 dk mesafede iş yerimiz. Anakartı ulaştırırsan biosu kontrol eder, sıkıntı yok ise programlar var ise değiştiririz.
Gerçekten müşteriye böyle ulaşabilmek güzel birşey. İki durumda da Ücretlendirmenizi özelden gönderir misiniz ona göre bizde işimiz düşünce size ulaşalım

canavar195

Üye
    Konu Sahibi
hocam ben sorunu çözdüm hepiniz sağolun destek verdiğiniz için :)

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Nasıl çözdüğünüzu de anlatırsınız bize yardımcı olur

canavar195

Üye
    Konu Sahibi
kuzenimgildede aynı pc vardı biosu değişip pcyi onunla açtım tekrar benimkini takıp içine biosu yazdırdım :)

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

Üst Alt