Binek araçla el freni hangi tekerlekleri kilitler?

Sponsorlu Bağlantılar

• Hangi taraftan çekişli/itişli ise sadece o tekerlekleri kilit

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

aTTra

Üye
    Konu Sahibi
Anket ortada, buyrun.

Bir arkadaşımla iddiaya girdimde... Sizlerinde cevaplarını almak isterim..

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
her zaman her yerde her cekişte arkadan ;;)

aTTra

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by DeLmIrA@Oct 8 2005, 05:49 PM
her zaman her yerde her cekişte arkadan ;;)
[post=186864]Quoted post[/post]​

Teşekkürler, başka cevabı olan var mı?

izzet

Üye
El freni arkaları benim bildiğim

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
benim bildiğim 4 ünü birden kitliyor :wacko:

sersanem

Üye
sadece arka tekerlekleri kilitler ayak freni 4 tekeri birden kilitler

the_patriot

Üye
sadece çekici tekerlerkleri kilitler ;;)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Arabanın çekişi nerden ise o tekerleri kilitleri.

aTTra

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Renault servisine sordum, hatta denedik az önce :)

El freni çekildiği anda arka 2 tekerleği kilitliyor. Bu tüm binek arabalar için geçerli.

Ayak freni ise nereden çekişli ise sadece orayı tutuyor. Yani ayak freni 4 tekerleği birden tutmuyor.

Mantıklı düşünecek olursak, 4 tekerleği birden kilitlerse araba nasıl spin atacak ki? Arka 2 tekerleği tuttuğu için spin atabiliyor. Buradanda anlayabilirdik aslında..

Arkadaşımla girdiğim iddaayı ben kazandım :DD

Hepinize teşekkürler..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Hadi bakim iyisin gene :)

Erencivelek

Üye
Arkadaşlar motorsporlarıyla yakından ilgilenen biri olarak; el freninin arka, pedalınsa 4 tekeri birden idare ettiğini belirtmek istiyorum.

ozzzy

ozzzy

Üye
Originally posted by Erencivelek@Oct 8 2005, 09:09 PM
Arkadaşlar motorsporlarıyla yakından ilgilenen biri olarak; el freninin arka, pedalınsa 4 tekeri birden idare ettiğini belirtmek istiyorum.
[post=187037]Quoted post[/post]​

sağolun beyler öğrenmiş olduk ;;)

• Beğen
Tepkiler: yaki7556

unii

Üye
Arkadaşlar ben zamanında oto motor tamirciliği yapmıştım 6 yıl kadar el freni binek araçlarda arka tekerlekleri kilitler ayak freni genel olarak söylüyorum fren pedalına yarım basarsanız ön terkerlekleri tutar tam bastığınızda ise 4 tekerleği birden kilitler.

Quattro

Quattro

Üye
El freni kesinlike arkaları kilitler ön tekerleklerle alakası yok.Ama ayak frenini bilmiyorum denemedim.

izzet

Üye
ya ben nette baktım el freni arka ayak freni ise dört tekeri kitlio olmalıııı :oke:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bir şey daha öğrendik. :ehe:

climax

Üye
Originally posted by Erencivelek@Oct 8 2005, 09:09 PM
bunu bilmek için motor sporu yapamaya ne gerek var

Erencivelek

Üye
Originally posted by climax+Oct 11 2005, 07:05 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(climax &#064; Oct 11 2005, 07:05 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-Erencivelek@Oct 8 2005, 09:09 PM
[post=188908]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Maalesef war. Ehliyeti olan birçok insan bu tarz bilgileri bilmiyor.
Motorsporlarında (özelliklede rallide) frenaj ve elfreni kulanımı çok önemlidir. ;;)

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
Originally posted by Erencivelek+Oct 12 2005, 08:45 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(Erencivelek &#064; Oct 12 2005, 08:45 PM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by climax@Oct 11 2005, 07:05 PM
<!--QuoteBegin-Erencivelek
@Oct 8 2005, 09:09 PM

[post=188908]Quoted post[/post]​

Maalesef war. Ehliyeti olan birçok insan bu tarz bilgileri bilmiyor.
Motorsporlarında (özelliklede rallide) frenaj ve elfreni kulanımı çok önemlidir. ;;)
[post=189668]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

aslında bunu bilmek guvercinin sindirim sistemini bilmek gibidir fazla bilgi işe yaramaz :D yani bi cok ınsanın bu konudakı bılgısı "tutuo işte yaa" seklındedir zaten atılan postlarda bunu gösterio :haha: ,ehliyetlede bi alakası yok bunu hakaten rally,e ilgisi olanlar ve benım gıbı trafik firlamaları yakından bilir :artı:

iceboy

iceboy

Üye
Ya cahilligime verinde, binek arac ne? Bildigimiz hayvanlarin cektigi 4 tekerlekli tasima araci degilmi ya binek araci? Bak gulmeyin ha, Turkce biraz karisik da benim... Van yada Jeep mi kasteddiginiz?
Bilmemek ayip degil, ogrenmemek ayip...

Üst Alt