Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Uygulaması: Cia

 • 20 Eylül 2013
 • 1159 Okunma
 • 7 Cevap

 1. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek kimi zaman gerçekten ihtiyaç oluyor. Hele ki bazı kimseler arayan numarayı tanımıyorlarsa açmıyorlar. Sanıyorum bu uygulama onlar için de belli bir boşluğu dolduracaktır.

  Gelen aramayı yapan numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Caller Identification App (CIA) kullanarak bu numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Üstelik aktif olarak kullanan kişinin ismini bulabilmeniz daha muhtemel.

  Adaffix’in geliştirdiği uygulama rehberinizi kendi veri tabanına kaydetmek için sizden izin istiyor. Haliyle sizin rehberinizle kendi rehberini de çakıştıracak, olanları güncelleme ve olmayanları kaydetme imkanı bulacak. Bu tarz uygulamalar ve rehber kopyalama izinlerinin ardından veri tabanları geliştikçe gelişiyor ve daha doğru sonuçlar almanızı sağlıyor. Atıyorum biri sizi şirin diye rehberine kaydetmiş olsa; ve bu kayıt sadece o kişi tarafından yapılmışsa, başkasını aradığınızda uygulama sizi şirin olarak gösteriyor. Ancak bu tarz ihtimaller hayli düşük. Çünkü birçok kişi sizi gerçek isminizle kaydediyor veya siz bu şekilde kaydediyorsunuz. Ayrıca farklı rehberler üzerinden yapılan çakışmalarla numara isimleride güncelleniyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Tabiki her zaman doğru sonuçları almak mümkün olmayabilir. Ancak benim gördüğüm, %70′lere varan bir doğruluk görebilmeniz mümkün. Yakın zamanda bu oran daha da yükselecektir diye tahmin ediyorum. Şu bilgiyi de ilave edelim. Yazının başında bahsettiğim; uygulamayı kurduğunuzda sizden istenen rehberinizi kopyalama isteğini kabul etmeyip de yine uygulamayı kullanabilmeniz mümkün. Bunu da söyleyelim ki bu sebepten cayanlar olmasın. < Resmi açmak için tıklayın >


  Düşük bir ihtimal de olsa sonuç alamayabilirsiniz. Bazı kimseler henüz veri tabanında bulunmayabilir ve aradığınızda sonuç çıkaramayabilir. Bu her ne kadar şimdilerde düşük bir ihtimal olsa da mümkün.

  Ücretsiz uygulamayı AppStore ve Android Market Google Play‘den indirebilirsininiz. Merak edenler için en son şunu da söyleyip içlerini rahatlatabiliriz. Kendinizi bu uygulamadan silebilmeniz de mümkün. Bunun için BURAYA tıklayıp numaranızı yazdıktan sonra kendinizi veritabanından silebilirsiniz.
   


  Yazan: phasan
 2. Tersten arama yapabiliyor muyuz :)
   
 3. Neden rehberimizdeki isim ve numaraları bu adamlara verelim ki??

  Kimsenin kullanacağini sanmiyorum.
   
 4. Benim numaram veri tabanlarında kayıtlıymış sildim hemen :)
   
 5. ben coktandir kullaniyorum bence cok kullanisli bi program :D denedim ve istedigim kisileri buldu. Sadece ev numaram aslinda bizim degilmis bunu ogrenmis oldum artik nasil oluyorsa baskasinin ismi cikiyor :D
   
 6. Kiminmiş ki ev numarası çok ilginç :)
   
 7. ben ilk gordum yanlis numara girdim sandim ama numara dogru Recep Duyku diye bi sahis gorunuyor. anlamadim ama zaten program okadarda verimli calismiyor veri tabanina yanlis kaydolmus olabilir yada bizim numarayi baskalari kullaniyorda olabilir :D
   
 8. NASIL sildin?
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/01/2019 - 12:25