Bilgisayar calismiyor lütfen yardımmm.

 • 3 Mayıs 2011
 • 748 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bilgisayarimda tune-up diye bi program yukluydu bu programla yanlislikla yazilarin rengini beyaz yaptim.program uzerinde ugrastim ama duzeltemedim. duzeli diye sistem geri yukledin geri yukleme islemi bitti.duvar kagidi geldi pc dondu bende rasetledim sonra sistem acilisina siyah geldı.(hosgeldinizdn sonra).siyah ekran duzelmeyince pcyi kapadim. dwd okuyucu bagli degildi onu baglayıp pcye oyun atcktim bagladim acilmadi ama guc kablosu tam takili degildi tam takıp denedim olmadi bunu nasil cozebilirim lutfenn yardim edin
   


  Yazan: erdemanil06
 2. TuneUp bilgisayar için bir performans aracıdır. Fakat program ile yazıların rengini, beyaz yapma amacınız nedir? Onu anlayamadım. İkinci olarak nasıl bilgisayar kullandığınızı anlamadım? DVD okuyucu bağlı değil, güç kablosu takılı değil :)

  Siyah ekran gelmesinin nedeni DVD Writer veya HDD'dir. Bu donanımların güç kablolarını ve SATA kablolarını kontrol edin. Özellikle bu donanımların, Anakart ile bağlantılı olan kablolarını kontrol edin. Kabloları doğru taktığınızdan emin olun. En önemli sorun da Ram'lerden kaynaklanır. Ram'leri çıkarıp taktığınız zaman veya yerlerini değiştirdiğiniz zaman sorun çözülecektir.
   
 3. bütün extraları çıkart cd disket gibi sonra kaplayo çekip yeniden tak çalısır...
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 00:21