[bilgilendirme]ptt kontrollü ödeme sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iPandemonium

iPandemonium

Üye
    Konu Sahibi
[bilgilendirme]ptt kontrollü ödeme sistemi
*PTT Kargo (Kontrollü Sistem)*

Herkesinde bildiği gibi birçok kişi internetten bu yüzden,görmeden aldığı üründe birçok sorun yaşıyor ,fakat ptt nin kontrollü kargo sistemi ,az miktar bir ücret ödeyerek 13-14 tl gibi kargonuzu kontrollu bandı yapıştırıyorlar,Bu sayede Gelen kargonuzu önceden kontrol edip ,isterseniz teslim alıp istemezseniz direk kargoyu geri yollayabilirsiniz ,Bazı kişiler biliyordur fakat ben gördüğüm kadarıyla bu sistemi bilmeyipte çoğu zaman böyle dolandırılan kişileri görüyorum,Bu konuyu bu yüzden açmak istedim ,

İşin kısacası İnternet Üzerinden Birşey Satın Aldığınızda Ödemeli Kargo anlaşırken ,kargoyu yollayacak kişiye bu seçeneği sunun,ödemeli kontrollu şeklinde yollasın ptt ile kargoyu ,zaten amacı kötüyse hiç kabul etmez kontrollu kargoyu ,ama gerçekten dürüst birisiyle eminim oda kontrollu seçeneğini kabul edecektir,Kargo geldiğinde ürünü açıp kontrol edip ister teslim alıp ,istemezseniz almamak sizin elinizde bu yüzden çok parasını kaybedenler oluyor

Yapacağınız

*Kontrollü teslim hizmetli gönderilerin kabulünde, kabul formu üzerinde özel işaretler bölümü ile alındı veya tevdi listesi ve ambalaj üzerine kontrollü teslim ifadesi yazılır. Gönderiler kapsam kontrolü yapılarak teslim edilir.

*Bu bedelin ücreti ise 15 tl yi geçmiyor ,ürününüzün fiyatı örneğin 800tl lik bir ürün aldığınızda internet üzerinden kontrollu kargo ücretiyle burda 15 tl max tutar ,buda alcağınız ürünü görmeniz için çok faydalı olcağını düşünüyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur bilgilendirme konusunda :)

• Beğen
Tepkiler: akula
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt