"beşiktaş'ı büyük yapan taraftarıdır"

 • 1 Mayıs 2011
 • 416 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 7’den 70’e tüm Türkiye’nin hayranlıkla takip ettiği, muhteşem oyuncu Haluk Bilginer ile Beşiktaş dergisi futboldan uzak, sanat dolu bir söyleşi yaptık...

  Engin bilgi birikimi, tecrübesi ve tavrındaki büyüleyiciliğini sonuna kadar hissedeceğiniz röportajda; kah Türkiye’deki sistem yanlışlıklarına kah ‘sanat’ ve ‘eğlence’ kavramlarının farklarına değindik. Elbette ucundan futbola ve Beşiktaş taraftarlarına dokunmayı da ihmal etmedik. İşte keyifli söyleşiden bazı kesitler:

  “Aktör çıkıp kafa tutabilmeli. Röportaj verebilmeli, konuşabilmeli, muhalif olabilmeli... Ama 657’ye bağlı bir memur olunca sanatçı da olamıyorsunuz.”

  “Hiçbir tiyatronun sabit kadrosu olmamalı. Çünkü bu oyun yelpazesini kısıtlar. Sadece 10 oyuncuyla oynamak zorundaysanız hep ona göre oyun seçmek zorunda kalırsınız.”

  “Futbolu iyi oynayan futbolcuların topla ilişkisini görebilmek çok hoşuma gidiyor. Topla oynamayı seviyor, zevk alıyor. Ve böylece zevk de veriyor. Oyunculukta da böyledir.”

  “Beşiktaşlılar’ın muhalif yanlarını çok seviyorum. Ayrıca zeka kokan sloganlarını da... Bunun dışında Beşiktaş’ın peşinden her yere gitmelerini de... Zaten Beşiktaş’ı büyük takım yapan da taraftarlarıdır.”

  “Akşam tiyatrodan, girdiğinizden farklı bir insan olarak çıkarsanız işte o zaman izlediğiniz sanattır. Bir eserin sanat olup olmadığını anlamının yolu da budur.”

  Ayrıntılar Beşiktaş Dergisi Mayıs sayısında.

  resmi site -
   


  Yazan: Tuba.Erva
  sekinardi ve JaNbErG bunu beğendi.
 2. Beşiktaş dedin mi aklına çarşı grubu gelir türkiyenin en büyük taraftar grubu:)
   
  Tuba.Erva bunu beğendi.
 3. evet öyle :)
   
 4. :oke: Teşekkürler güzel bir yazı En büyük Kartal(h)
   
  Tuba.Erva bunu beğendi.
 5. rica ederım
  evet :)
   
  JaNbErG bunu beğendi.
 6. Türkiye'nin değil Dünyanın en iyisi:oke:
   
 7. bjk
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 09:03