Tavsiye Benim Hatama Düşmeyin!!

Sponsorlu Bağlantılar

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Benim Hatama Düşmeyin!!
Arkadaşlar yaklaşık 1 buçuk ay önce konu açmıştım hangi telefonu filan alsam diye. Ozamanlar aklımda note 2 veta s4 vardı. Neyse araştırırken taraştırırken bir telefoncuda (arkadaşın tanıdığı) LG G2 ye rastladım. Neyse telefona baktık tertemiz çiziği bile yok. 18 ay garantisi var 880 tl peşin ve üstüne nokia 603 telefonumu verdim. Biraz fazla verdiniz dersenizde hem temiz hemde birşey olduğunda gidebileceğim bir yer olsun istedim.
Her neyse telefonu aldım GPS özelliği hiç çalışmıyordu. Nette araştırdım baktım bazı lg g2lerdede aynı sorun var hatta çözümlerini yotubeye filan koymuşlar. Neyse dedim garantisi var nasıl olsa yaptırırm. İŞlerim dolayısıyla zamanım olmadığı için telefonu garantiye veremedim. Neyse işten çıktım artk boş zamanım var telefonu garantiye veriyim dedim. ARadım müşteri hizmetlerini. İlk önce merak ettim acaba benden önce telefonun sahibi garantiye yollamış mı ? ARadım birde ne öğreneyim! Benden önceki sahibi telefonu suya düşürmüş. Telefon hiç açılmıyor diye yollamış garantiye. Garantide bu telefonda sıvı teması var anakart değişmesi gerekiyor istiyorsanız 800 tl ye yaparız demiş.. Duyunca şok oldum. Telefoncuya gittim böyle böyle dedim anlattım ilk önce yok ikinci el alırken bileceksin bunları filan diyip beni kerizlemeye çalıştı ama ben sonuna kadar hakkımı arayacak birisi olduğum için bir süre konuştan sonra adamı konuşamaz hale getirdim.

Neyse Telefon garantiden geldi birde ne göreyim! Telefonun ekranı bile yan sanayi takılmış. Telefona 1400 tl servis ücreti çıkarılmış. Bugün telefoncuya gittim 880 tl + nokia 603 vermıstım 700 tl alabildim zar zor.
Başımı belaya vermek istemedim yakında mülakata girecek olmam sebepleriyle vs. Çıkarkende hakkım zehir zıkkım olsun hakkımı helal etmiyorum dedim çıktım.

Burdan çıkarılacak sonuç. Telefoncudan 2. el garantili telefon alırken bile güvenmeyin. KEsinlikle müşteri hizmelerini arayın daha önce garantiye gitmiş mi ? Gitmişse hangi sebepten gitmiş..Uyarmak istedim burdan insanları...

Bİrde 700 tl para var elimde artık 1000 tl ye tamamlayıp telefon almak istiyorum ama sizce hangi telefonu önerirsiniz. Asus düşünmüyorum. Zenfone 2 ye de bayağı zaman var. En az 2gb rami olan bir telefon istiyorum. LG G2 yi aratmayacak ? AKlımda huwai ascend g7 var. Yada paralel ithalat g2 düşünüyorum. Kliksa.comdan ?
YArdımlarınızı bekliyorum

Birde Androild 5 alması önemli

turancen

turancen

Üye

lg g2 derim yine sıfır :D

alikemal064

alikemal064

Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 buçuk ay önce konu açmıştım hangi telefonu filan alsam diye. Ozamanlar aklımda note 2 veta s4 vardı. Neyse araştırırken taraştırırken bir telefoncuda (arkadaşın tanıdığı) LG G2 ye rastladım. Neyse telefona baktık tertemiz çiziği bile yok. 18 ay garantisi var 880 tl peşin ve üstüne nokia 603 telefonumu verdim. Biraz fazla verdiniz dersenizde hem temiz hemde birşey olduğunda gidebileceğim bir yer olsun istedim.
Her neyse telefonu aldım GPS özelliği hiç çalışmıyordu. Nette araştırdım baktım bazı lg g2lerdede aynı sorun var hatta çözümlerini yotubeye filan koymuşlar. Neyse dedim garantisi var nasıl olsa yaptırırm. İŞlerim dolayısıyla zamanım olmadığı için telefonu garantiye veremedim. Neyse işten çıktım artk boş zamanım var telefonu garantiye veriyim dedim. ARadım müşteri hizmetlerini. İlk önce merak ettim acaba benden önce telefonun sahibi garantiye yollamış mı ? ARadım birde ne öğreneyim! Benden önceki sahibi telefonu suya düşürmüş. Telefon hiç açılmıyor diye yollamış garantiye. Garantide bu telefonda sıvı teması var anakart değişmesi gerekiyor istiyorsanız 800 tl ye yaparız demiş.. Duyunca şok oldum. Telefoncuya gittim böyle böyle dedim anlattım ilk önce yok ikinci el alırken bileceksin bunları filan diyip beni kerizlemeye çalıştı ama ben sonuna kadar hakkımı arayacak birisi olduğum için bir süre konuştan sonra adamı konuşamaz hale getirdim.

Neyse Telefon garantiden geldi birde ne göreyim! Telefonun ekranı bile yan sanayi takılmış. Telefona 1400 tl servis ücreti çıkarılmış. Bugün telefoncuya gittim 880 tl + nokia 603 vermıstım 700 tl alabildim zar zor.
Başımı belaya vermek istemedim yakında mülakata girecek olmam sebepleriyle vs. Çıkarkende hakkım zehir zıkkım olsun hakkımı helal etmiyorum dedim çıktım.

Burdan çıkarılacak sonuç. Telefoncudan 2. el garantili telefon alırken bile güvenmeyin. KEsinlikle müşteri hizmelerini arayın daha önce garantiye gitmiş mi ? Gitmişse hangi sebepten gitmiş..Uyarmak istedim burdan insanları...

Bİrde 700 tl para var elimde artık 1000 tl ye tamamlayıp telefon almak istiyorum ama sizce hangi telefonu önerirsiniz. Asus düşünmüyorum. Zenfone 2 ye de bayağı zaman var. En az 2gb rami olan bir telefon istiyorum. LG G2 yi aratmayacak ? AKlımda huwai ascend g7 var. Yada paralel ithalat g2 düşünüyorum. Kliksa.comdan ?
YArdımlarınızı bekliyorum

Birde Androild 5 alması önemli

Geçmiş Olsun . General Mobile Discovery 2+ Almanı Tavsiye Ederim. Çünkü 8 Çekirdekli ve Kasma Yaşanmıyor. Kendim Kullanıyorum :)

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim kardeşim ama gmd2 düşünmüyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: alikemal064
beyefendi45l

beyefendi45l

Üye
Baba kıy paraya git ıphone 6 al takıl kafana gore benım s4 vardı sonra note 4 e gecctım.. yaz gelsın ıphone 6 alcam androıdden cıkıcam artık

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Baba kıy paraya git ıphone 6 al takıl kafana gore benım s4 vardı sonra note 4 e gecctım.. yaz gelsın ıphone 6 alcam androıdden cıkıcam artık
:) Hocam güldürdün. İp6 almak oyle kolay mı ? Gelirimize göre telefon almayı düşünüyoruz. Şuan işsiz bir adamım. İşsiz bir adamınip6 alması yakışıksız olur. Tüm paramı bir telefona yatıramam :)

O değilde huwai g7 i android 5 alacak mı arkadaşlar?

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
Yerinde olsam ascend g7 alırdım. Ama telefon hakkında pek bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem. Forumlarda kullanıcı kulüplerine bakıp araştırabilirsin.

alikemal064

alikemal064

Üye
:) Hocam güldürdün. İp6 almak oyle kolay mı ? Gelirimize göre telefon almayı düşünüyoruz. Şuan işsiz bir adamım. İşsiz bir adamınip6 alması yakışıksız olur. Tüm paramı bir telefona yatıramam :)

O değilde huwai g7 i android 5 alacak mı arkadaşlar?

Alacak Diye Biliyorum Ben

0MG90

0MG90

Üye
O kadar şey yaşamışsın neden yine G2 alıyorsun anlamadım.

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
O kadar şey yaşamışsın neden yine G2 alıyorsun anlamadım.

Çünkü aldığım telefon sorunluydu dediğim gibi suya düşmüş bir telefon olmasına rağmen performansı oyunlarda vs çok iyiydi. Telefonun sıfırında bu tür sorunlar olmayacağı için dedim.

Sanırım Ascend g7 alacağım. Maximum 1100 tl ye o civarda lg g2 den başka tel yok gibi görünüyor. Bütçeyi zorlamak istemiyorum ama huwaei g7 den bir kaç yorum alıp fazla uzatmadan hızlıal.comdan sipariş edeceğim 930 tl ye.

bilaldemir34

bilaldemir34

Üye
S4 alabilirsin

alikemal064

alikemal064

Üye
bilaldemir34

bilaldemir34

Üye
Ilginctir benim kuzenimde var ve gayet memnun ayrica sarj konusu neredeyse tamamen kullanima bağlıdır .

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
alikemal064

alikemal064

Üye
Doğrudur ama ben biraz oyun oynayacağım için clash of clans gibi sanırım bana yetmez :)

evet birde o vardı haklısın. En iyisi ben huwaei ascend g7 yi sipariş edeyim indirimdeyken :)

bakmanı tavsiye ederim

caps6

caps6

Üye
telefoncuların çoğu öyle bazıları ne garantili olduğunu söylemiyorlar bile.Aceleye getirip satıyorlar.Senden sonra da o telefonu tekrar satışa çıkaracaktır.G7 al g2 alacaksan sağlam bir yerden al.Sorun olduğunda ilgilenecek bir yer olmalı.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Öncelikle geçmiş olsun. O fiyata Nexus 5 veya tekrar bir G2 alabilirsiniz.

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle geçmiş olsun. O fiyata Nexus 5 veya tekrar bir G2 alabilirsiniz.

Huawei g7 aldım. Şuan telefondan memnunum. Kamerası fila oldukça cezbetti beni. Tabik g2 deki performans farkını anlayabiliyorum. İdarelik bu telefon ualdım artık. Yakında mülakatım var. Memur olursam inşallah bunu ağabeyime satıp basşa bir tele yöneleceğim :)

• Beğen
Tepkiler: alikemal064, Furkan Emekli ve byAndroid
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Öncelikle geçmiş olsun , elbette ikinci el telefon alırken çok dikkatli olmak lazım.Telefonunuzda hayırlı olsun