Bedava yaşıyoruz bedava hava bedava su bedava.....

Sponsorlu Bağlantılar

elmyra

Üye
    Konu Sahibi
Bedava yaşıyoruz bedava hava bedava su bedava.....
geçen tv de bir gezi programı izledim programda bir teknoloji devi olan japonya konu alınıyordu.bu teknolojiye sahip bir ülkede karpuz dilimle satılıyor 1 dilim karpuz 4 dolar 2 kilo mandalina 45 dolar elma seftali tane hesabı satılıyor tanesi 4 dolar düşünün nasıl bir ülkede ne zenginlikle yaşıyoruz unutmayalım kii bircok kişi içerden dışardan ülkeyi bölmeye calıştığı halde hala ayaktayız ve ben bir kere daha anladım ki iyi ki Türkiyede yaşıyorum iyiki Türküm..... :):):):):):)

Hala bu ülkede yaşamaktan hoşnut olmayan saga sola kaçma gitme planları yapan arkadaslar duysun istedim :utan:utan:utan

• Beğen
  • Kızdım
Tepkiler: Murat Alper, Silinen Üye 2553318, seyyid70 ve 2 diğerleri

POWER

POWER

Üye
Kesinlikle...:oke:

Ozan

Ozan

Admin
Katılıyorum, sadece yıllardır bizi yönetenler yüzünden bu varlıkları hissedemiyoruz ve tam anlamıyla yaşayamıyoruz. Bizde belki 1 dilim karpuz 4 dolar değil ama, açlık sınırı 1200 ytl civarı olup asgari ücret 430 ytl civarlarında diye biliyorum.

Japonya da en azından herkes açlık sınırının üstünde ;)

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, Buraxlive, .caner. ve 1 kişi daha
Oğuz Özseyrek

Oğuz Özseyrek

Üye
Bana Göre Türkiye Kadar Meyva,Sebze Açısından En Zengin Ülke ;)

mservank

mservank

Üye
e türkiye nin iklim şartları uygun japanya adalar ülkesi küçük ülke hepsini ithal ediyor sanıyorum dediğiniz gibi hala avrupada gözü olanlar utansın da bir an önce şükretsin haline sonra japaonyada evler iki odalı her şeyi iy biliyorlarda nüfusun fazla olması çok kötü olmuş küçücün ülkede 100 bilmem kaç milyon insna var ya olacak şey mi

enigma

enigma

Üye
Rusyada 1 odalı dairenin kirası 550$ buna ne diyeceksiniz merak ediyorum?

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
ben Japonyaya gitmişdim 25 gün kaldım
fiyatlar abartılı gösterilmiş halk pazarları insanların kazancına göre uygun
evet Türkiye ye oranla yiyeceklerde fark var ama japonya da gelir düzeylerine bakılırsa adama koymuyor bence,merkezdeki evlerin fiyatları çok yüksek,çoğunluk büro olarak çalışıyor
burada asgari ücretle 55 ekran tv alabirilken orada çok daha gelişmiş tvden 6 tane alabilirsin beyaz eşyalar ucuz
Japonyanın belirli yerlerinde kapalı pazarlar kurulmuş
adamlar 130 - 160 kiloluk balıklar alıyorlar
5 kişi zor yetişiyordu satışda,burada kim alıyorki hatta evlerimizde o büyüklükde dondurucu bile yok
Japonya nın kendisine göre ayrıcalıkları yaşam artıları var.
Türkiye ninde kendisine göre
iyi kötü gidiyoz işte:)ama bedava birsey yok, ben görmedim:utan

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive ve avast

mustimustich

Üye
arkadasim Türklügümde gurur duyuyorum en basta bunu belirtiyim,,,,, adamlarin 45 dolar verip 2 kilo mandalinayi alacak paralari var ama maalesef biz 1 ytl ye bile alamiyoruz....!!!!

--------------- Ekleme ---------------

aklima gelmisken hemen ekleyim ben isvicrede yasiyorum asgari ücret 2800 isvicre franki,,,,burada benzinin litresi 1.80 Türkiyede asgari ücret 500ytl benzin 3 ytl den fazla

elmyra

Üye
    Konu Sahibi
arkadasim Türklügümde gurur duyuyorum en basta bunu belirtiyim,,,,, adamlarin 45 dolar verip 2 kilo mandalinayi alacak paralari var ama maalesef biz 1 ytl ye bile alamiyoruz....!!!!

aklima gelmisken hemen ekleyim ben isvicrede yasiyorum asgari ücret 2800 isvicre franki,,,,burada benzinin litresi 1.80 Türkiyede asgari ücret 500ytl benzin 3 ytl den fazla

eski konuları hortlatmayı nasıl başarıyorsunuz ayrıca beşyüz meşyüz biz yaşıyoruz ya :islik:islik:islik

POWER

POWER

Üye
elmyra iyimserliğine hayranım :ehe

kyoman

kyoman

Üye
Türkiyenin hemen hemen tüm geliri TSK ya gidiyor .... Gelişememizin birinci nedeni bu bence ..

researcher

Üye
Bi de ordaki cep telefonu laptop gibi seylerin fiyatini yazsaniz....

tabi laptop yenmez o ayri....:)

ibrahimismail

ibrahimismail

Üye
bizmi bedavaya yasıyoruz:ehe

ademvehavva

ademvehavva

Üye
Evet Kardeşim çok Haklısın Her Zaman Ama Her Zaman Halimize şükretmeliyiz Gerçekten De şükretmeyi Asla Bırakmayalım Arkadaşlar Her An Allah ı Analım Ona Verdiği Nimetler Için şükredelim (teşekkür Edelim Yani)

Bu Memleket Bu Kadar Hainliğe Karşı Hala Ayakta Duruyor Allah Koruyor Yoksa Halimiz Ne Olurdu.

Türkiyenin hemen hemen tüm geliri TSK ya gidiyor .... Gelişememizin birinci nedeni bu bence ..
SEN NE SAÇMALIYON BE ORDUYA PARA VERMEYECEZDE NEREYE VERECEZ SEN BUGÜN BU YAZILARI YAZABİLİYORSAN O ORDU SAYESİNDEDİR YOKSA BÖYLE Bİ COĞRAFYADA BU ÜLKEYİ BİZE BIRAKMAZLARDI AMA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ORDUMUZ VAR

yasininyeri

yasininyeri

Üye
Katılıyorum, sadece yıllardır bizi yönetenler yüzünden bu varlıkları hissedemiyoruz ve tam anlamıyla yaşayamıyoruz. Bizde belki 1 dilim karpuz 4 dolar değil ama, açlık sınırı 1200 ytl civarı olup asgari ücret 430 ytl civarlarında diye biliyorum.

Japonya da en azından herkes açlık sınırının üstünde ;)
usta ellerinden öperin cok dogru yazmmısın
kardeşim ülkemden zorla soguttular beni her gün uyandıgımda bir felaket duyuyorum benim artık dayanacak gücüm kalmadı

esnaf arkadaşlara sorun işleri nasıl die benim söyleyemediklerimi onların canlı olarak agzınızdan duyacasınız düükan parası 750 ytl benim birayda kazandıgım para okadar degil artık varın gerisini siz hesaplayın kepenk indirecegim az kaldı

Anıl Umut

Emekli Yönetici
her ülke gelirine göre satıyor(tabi istisnalar var) japonya nın gelir düzeyi çok yüksek türkiye ye göre doğal olarak pahalı satıyor adamlar

tufanaksoy

tufanaksoy

Üye
yasa dışı işten çıkarıldım.5.aydayım. bu ay gözüm gibi baktığım laptopumu önümüzdeki ayda kılıfından çıkarıpta konuşmaya kıyamadığım telefonumu satıcam.Benim hiç bi şeye inancım sevgim de kalmadı.

ebedi-

Üye
%100 katılıyorum kardeşim türkiyede yaşamak ayrıcalıktır herkes bunun değerini mutlaka iyi bilmeli!!!

zirk32

zirk32

Üye
karpuz dlimi 4 dolar mandalina bilmem kaç dolar ama japonyadakiler onları rahatça alabiliyorlar demekki. bize pahalı geliyor olabilir ama birde ordaki yaşam standartlarıyla değerlendirmek gerekli

Üst Alt