Bedava Sms "msn Messenger" Ericsson Nokia Motorola Samsung


mugorrem

Üye
    Konu Sahibi
Program kullanmaya başladığımızdan beri epey geliştirildi ve artık nerdeyse hiç sorun yaratmıyor..... Nokia, Sony Ericsson.Motorola , Samsung her marka modeli telefondan msn ‘e bağlanabiliyorsunuz.

Programın kullanımı : Sırasıyla aşağıda yazdığım 1 ,2 ve 3 adımlarını uygulamanız gerek.


1. Adım : İlk önce bir kullancı adı ve şifre almanız gerekiyor ( bu alacağınız kullancı adı ve şifre , msn adresinizden bağımsız olan sadece mig’e kayıt olmak için kullanmanız gerekecek.) Kullancı adı ve şifre almak için telefonunuzdan wap.mig33.com adresine bağlanıyorsunuz.
Ve açılan sayfada “Register mig33 account’a “ tıklıyoruz. Choose a username olan kısma kullnamak istediginiz(msn hesabınızdan bağımsız olan) bir kullanıcı adı seçiyoruz. Enter your mobile number kısmına ise telefon numaramızı +905551234567 şeklinde yani başında +9 olacak şekilde giriyoruz. *Choose a password* kısmından bir şifre belirliyoruz ( Bu şifre en az 6 haneli olarak ve içersinde hem sayı hemde rakam barındıracak ) ve kayıt işlemi tamamlanıyor ve register dedikten sonra kaydı tamamlıyouz. Sonra size smsle bir aktivasyon kodu gelecek ama bu kodu saklayalım her işlemi yaptıktan sonra (3 adımıda bitirdikten sonra) programı açarken sizden aktivasyon kodu isteyecek bu kodu gireceğiz bir kereliğine sadece.2. Adım : Sonra programı yüklememiz gerek iki alternetif yolumuz var , ya wap’tan 5-6 kontör karşılığ yükleyeceğiz yada aşağıda verdiğim linkten indirip kablo,bluetooth aracılığı ile pc’den telefona atabilirsiniz.

*Waptan yüklemek için wap.mig33.com adresine gireceğiz “download mig33” diyeceğiz çıkan sayfadan telefon marka modeli seçip yükleyebilirsiniz.

*Yada http://wiki.mig33.com/files/u1/mig33V3.0Info.zip yada bu adresten indirip kalbo,bluetooth aracılığı ile pc den telefona atabilirsiniz.
3. Adım : Aşağıda yazan ayarları yapacağız ( telefonlara göre ayarları belirttim ) sonra programı açacağız . İlk açılışta bağlantı türünü TCP seçelim daha avantajlı.açılan sayfada username ve passworda 1. adımda kayıt olduğumuz kullancı adı ve şifreyi gireceğiz ve en alttan msn seçeneğini işaretleyip login diyeceğiz. Sizden mail adresinizi ve şifrenizi isteyecek msne giriş için msn hesap bilgilerinizi yazıp giriş yapabilirsiniz.burda 1. adımdaki aktivasyon kodunu girebilirsiniz.


3. Adımdaki telefona yapılacak olan ayarlar

Sony Ericssonlar için yapılacak ayarlar

1.Adımı uyguladıktan sonra , 2. adımdaki işlemi yaptıktan sonra bu ayarları yapmanız gerek.

Menü/Bağlantı/Data iletişimi/Data hesapları/Yeni hesap/Ekle/GPRS data


İsim: internet


APN: internet


Kullanıcı kimliği: boş


Şifre: boş -> Kaydet


Menü/Bağlantı/İnternet ayarları/İnternet profilleri/Yeni profil/Ekle


İsim: internet


Kullanılan hesap: internet -> Kaydet

Ayarlar / Bağlantı / Java ayarları / Kullanılan hesabı / internet seçin


Samsunglara yapılacak ayarlar; [/color]


1.Adımı uyguladıktan sonra , 2. adımdaki işlemi yaptıktan sonra bu ayarları yapmanız gerek.

1 ve 2 yi uyguladığınız zaman indirdiğiniz program java uygulamlarına kaydolur. Java uygulamalarından mig33 olan programa gelin ve seçeneklerden sebeke ayarı diyin.
Burda 1, sırada APN yazıyor oraya küçük harflerle internet yazın . Ve sonra bağlantı menusunde yer alan suncu ayarlarını açıp kullandığı gprswap ayarının apn bölümüne internet yazacaklar.

Motorola telefonlara yapılacak ayarlar;

1.Adımı uyguladıktan sonra , 2. adımdaki işlemi yaptıktan sonra bu ayarları yapmanız gerek

Motorola’lardada mig33 çalışıyor..Menüden web erişimi-web oturumu-yeni girişi seçin.. Burada yapacağınız, diğer ayarlara hiç dokunmadan en baştaki isim bölümüne ve en alttan 3. sıradaki gprs apn bölümüne her ikisinede internet yazmak.. Tamam deyip çıktıktan sonra menü tuşuna basıp internet oturumunu varsayılan web oturumu yapıyoruz.. İşte bu kadar.. Ben bu ayarlarla motorola telefonlarda sorunsuz mig33'le msn'ye bağlanabilirsiniz...

Nokia marka telefonlara yapılacak ayarlar;

1.Adımı uyguladıktan sonra , 2. adımdaki işlemi yaptıktan sonra bu ayarları yapmanız gerek

(Menü) Servisler / Ayarlar / Bağlantı Ayarları / Etkin servis ayarları / Grup 1 / Etkin kıl

(Menü) Servisler / Ayarlar / Bağlantı Ayarları / Etkin servis ayarlarını düzenle

Ayarların adı: internet

Anasayfa: bos

Bağlantı tipi: Sürekli

Veri taşıyıcı: GPRS

Bağlantı güvenliği: Kapalı

Taşıyıcı ayarları

GPRS erişim noktası: internet

IP adresi: bos

Doğrulama türü: Normal

Oturum açma türü: Otomatik

Kullanıcı adı: bos

Şifre: bos

Şifreyi doğrulayın: bos

Kaydet ve sonra telefonun menusundan uygulamaları acin.

Mig33’un ustune gelin ve secenekler diyin burda servis ayarlari deyin. Yukaridan application diyin ve az once kurdugunuz `internet` ayarini aktif hale getirin. ayarlar tamamlanmis oluyor.

Nokia 6233 için: Menü > Ayarlar > Yapılandırma > Tercih edilen Erişim Noktası altından APN seçilerek aktif yapılır. Eğer burada internet ile ilgili APN bulunmuyorsa,
Menü > Ayarlar > Kişisel Yapılandırma Ayarları altından bir APN noktası tanımlanır.
Bu ayar 6230i, 6131, 6270 vb. telefonlarda aynı şekilde yapılıyor. Fakat önceden piyasaya çıkmış modeller için biraz farklılık bulunuyor.

Örn 6230 için: Menü > Ayarlar > Sohbet ve Durum Ayarları altından bu ayarlar yapılabiliyor. Geçerli bir ayar seçtikten sonra: Geçerli sohbet ve durum ayar. Düzenle > Bağlantı ayarları > Taşıyıcı Ayarları altından APN ayarı seçilir.Siemens marka telefonlara yapılacak ayarlar;

1.Adımı uyguladıktan sonra , 2. adımdaki işlemi yaptıktan sonra bu ayarları yapmanız gerek

Siemenste ayarları yapmak kolay.. Ayarlardan>Veri servisleri>HTTP profili ne girip servis saglayıcı olarak yeni bir tane erişim noktası olusturunuz..İsmine internet yazalım, sonra gprs ayarlarını isaretleyin ve APN : internet yapın ve kaydederek çıkınız.Tüm ayarlar bu kadar...Ücretsiz Sms nasıl kullanılıyor?

Programı ilk kayıt oldunuz zaman size 3 aud kredi veriyor.kalan krediye menu - my account-my balance’tan bakabiliyorsun. Her sms AUD 0.1 yani ilk açılışta 30 sms hakkın var.
Ayrıca programı 2 arkaşınıza önerebiliyorsunuz ve arkadaşlarınız programa kayıt olduğu zaman kişi başına 3 erden 6 usd kazanıyorsunuz(60 sms hakkı)
Sms göndermek için programı açtığın zaman ilk sayfadan menu- send sms var burdan numaranın başına +90 koyarak atabiliyorsun.

Dakikada kaç kontör düşüyor & Faturama aylık ne kadar yansır ?

Gprs olan her telefonda son oturumda ne kadar veri aldığınız gösteren bir sayaç bulunmaktadır. Bu sayacı bi kere bağlantı yaptıktan sonra kontrol edip fiyatlar hakkında fikir edienebilirsiniz.

Örnek :Son oturumda alınan ve gönderilen verinin toplamı 61440 byte(60Kb) olduğu zaman 1 kontör düşer hattan.

Benim izlenimlerinden saatte max 3-4 kontör düşüyor ( faturalı olanlarda bu yönde hesabını yapabilir)

.

Not 1: Ayarlarda avea-telsim-turkcell farketmez , standart ayarlardır( hattın gprsinternete açık olması yeterlidir) Fakat telsim kontörlü hatları 750 kontör karşılığında gprs internete açtırabiliyorsunuz . açtırmadıysanız telsim kontörlüde kullanılmaz.

Not 2: Programı açtınız zaman kullanabileceğiniz chat bölümü var orayı pek açmanızı tavsiye etmem veri akışı epey hızlanıyor.ücrete artıyor.

Not 3: Programın otomatik olarak açılmasını istemiyorsanız menü-settings-auto login off

Not 4 : Mig33 te msn’de online olduğunuz zaman karşı tarafa görünen resminizi değiştirme imkanınız bulunmamaktadır.
 
  • Beğen
Tepkiler: abdullahaytekin ve osaka123
fatal19ty

fatal19ty

Üye
eywallah dostum emeğineee sağlıkkkkkkkeywalahhhh
 

mersinlee17

Üye
güzel bişi
 

bytullh

Üye
APN ne demek
 

sberk

Üye
sanırım artık çalışmıyor bu önü kesildi diye biliyorum..
 
korsantv94

korsantv94

Üye
Bakalım emeğine sğlk:):):)
 
celilcemre

celilcemre

Üye
Emeğe saygı teşekkürler
 
osaka123

osaka123

Üye
emeğine sağlık harikasın wallaa hiç yükleyemiyodum galiba bu sefer yapacam:yuru
 

deathless60400

Üye
eline sağlık ama bedava sms demişsin ama kontör ne kadar gidiyor yani ücretlendirme nasıl oluyor
 
mc zerem

mc zerem

Üye
uzun işlem
 
polo291

polo291

Üye
güzel bişey
 

yakisir

Üye
kntr qitmiyor demi :S ??
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt