Başkası adına kredi çektim

Sponsorlu Bağlantılar

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Başkası adına kredi çektim
Arkadaşlar merhaba. Ben biri adına 2000 lira kredi çektim fakat 2 aydır ödeme yapmıyormuş. Bankadan aradılar. 2 aylık taksidi ben kendi cebimden ödedim fakat arkadşımla aram açıldı haliyle. Benim öğrenmek istediğim yasal yollarla arkadaşımdan 2000 lirayı alabilir miyim?

KayraBey

KayraBey

Üye
Keşke kefil olmasaydın dostum...

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Çok zor durumdaydı. Zaten hemen kabul etmedim ama nihayetinde çektim. Ama bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmam. Bir arkadaşımdan duymuştum. Eğer krediyi çektim kişi "metQ7 adlı kişiden para veya mal hizmeti aldım fakat ödemesini yapmadım" şeklinde bir form doldurursa ( bunun bir adı vardı unuttum) ve imzasını atarsa banka parayı o kişiden alıp size ödeme yapıyormuş. Gerçekten böyle birşey var mı? Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Eğer öyle birşey varsa…
Arkadaşın o forumu dolduracağına direkt sana verir parayı mantıklı olan bu değil mi?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bu arada parayı yasal yolla alamazsın çünkü söz uçar yazı kalır, parayı verirken senet filan yapsaydın :)

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada parayı yasal yolla alamazsın çünkü söz uçar yazı kalır, parayı verirken senet filan yapsaydın :)
Güvendiğim biriydi o yüzden böyle bişey yapmadım. Dediğim gibi kendi ağzından öyle bir form veya dilekçe gibi bişey doldurup ona imzalatsam alamam mı parayı? Sonuçt seve seve imzalıcak :)

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Zaten oduyorsun oda zamanla öder belkide gerçekten durumu yoktur.
Zaten bu durumu göze almasan kredi cekmezdin bence fazla üstüne düşme derim, seninde dediğin gibi seve seve durumu varsa nasılsa o parayı sana ödeyecek yani senet menet hikaye ödemeyen öylede ödemez :)

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Eğer arkadaşının niyeti borcu ödemekse ve durumu olmadığı için ödeyemiyorsa senet sepet hikaye, durumu düzelince ödeyecektir.

yok niyeti ödemek değilde seni yolmaksa, yine senet sepet hikaye, o tür adamların üzerine birşeyleri yoktur ve parayı almak için yaptığın masraf yanına kar kalır..

Şükret ki çektiğin miktar fazla değilmiş...

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Eğer arkadaşının niyeti borcu ödemekse ve durumu olmadığı için ödeyemiyorsa senet sepet hikaye, durumu düzelince ödeyecektir.

yok niyeti ödemek değilde seni yolmaksa, yine senet sepet hikaye, o tür adamların üzerine birşeyleri yoktur ve parayı almak için yaptığın masraf yanına kar kalır..

Şükret ki çektiğin miktar fazla değilmiş...
Aynen miktar fazla değil tek tesellim o. Ama yinede böyle salak yerine konmak zoruna gidiyor adamın. Cevaplarınız için teşekkürler :)

xmustx

xmustx

Üye
kardeşinde olsa çekme.zaten çalışsa paraya ihtiyacı olmaz seni de yolmaz ve yormaz.bir de başkasına kredi çekeceğiniz zaman yatırımına bakın bir iş yeri açıyosa onu da kredinize kefil edin..

Üst Alt