Başına iş aldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
Başına iş aldı
Başına iş aldı

Bu kadroyla, F.Bahçe bu kadar kötü futbol oynar, geçen sene olduğu gibi Avrupa kupalarında yine başarısız olursa Daum'la birlikte rakipsiz Aziz Yıldırım da gider Appiah F.Bahçe'nin aradığı adam değil ama Aziz Yıldırım sırf Galatasaray'ın istemediği bir adamı alabilmek uğruna kulübün 8 milyon euro'sunu sokağa attı

Everton'ı 5-0 yenerek büyük övgü alan Fenerbahçe, ligde ilk iki maçta 4 puan kaybederek kötü bir görüntü çizdi. Bu fark nereden kaynaklanıyor? Everton maçı mukayese edilecek bir maç değil. Özel bir maç. İki takımın da gayet sorunsuzca oynadığı bir maç. Tabii İngiliz liginden bir takıma 5 gol atmak çok cazip geldi herkese. Ama ligde Fenerbahçe'nin çizdiği tablo tahminlerin çok altında. Yani ben Fenerbahçe'nin bu yıl da favori olduğunu söylemiştim, ilk konuşmamızda. İki haftadır seyrettiğim Fenerbahçe'ye bakıyorum, sıkılıyorum. Çok zengin kadrosuna rağmen bu kadro futbol kalitesini, zevkini heyecanını üretemiyor. Fenerbahçe maçlarında, 90 dakika sıkıntıyla bitiyor resmen...
Daum'u çözmemiz mümkün değil. Ve ondan neredeyse nefret eden Fenerbahçe camiasına hak vermeye başladım. Böyle güçlü bir kadrodan böyle kötü bir futbol çıkartmak için insanın tersine uğraşması lazım. Yani takımın içindeki herhangi bir futbolcu, teknik direktörlük yapsa daha başarılı olur.
Aziz Yıldırım'ın, Daum'daki ısrarı bu defa Aziz Yıldırım'ı da rahatsız etmeye başlayacak. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'deki rakipsiz başkanlığını da gölgelemeye başlayacak. Bu kadroyla bu takım bu kadar kötü futbol oynarsa, geçen sene olduğu gibi Avrupa kupalarında başarısız olursa, Türkiye liglerinde de geride kalırsa sadece Daum değil, Aziz Yıldırım da gider. Yer yerinden oynar.

PELE VE DİDİ GEREKİYOR
Sen böyle bir kadro ile bu kadar kötü futbol oynarsan ve kötü futbolun sorumlusu olan teknik direktörü de ısrarla, tek başına, herkese kafa tutarak, "Bu kulüp benim kulübüm, ben kimi istersem onunla çalışırım" diyerek görevde tutursan o zaman bunun hesabını da verirsin. Gazetelerdeki yorumları okuyorum Daum'un nasıl bir futbol oynatmak istediğini anlayamadıklarını söylüyor yazarlar. Oysa Fenerbahçe'ye geldiği günden beri, Daum aynı şeyi oynatmaya uğraşıyor: 4-2-4. Yani 1960'ların Brezilyası gibi. Yani Brezilya'nın dünyada "sambacılar" diye ün
yapmasını sağlayan -dans eder gibi oynanan futbolu- yerleştirmeye uğraşıyor. Ama köprülerin altından çok sular geçti. Artık bütün dünya futbolun orta sahada kazanılıp kaybedildiğini bildiği için önceliği orta sahaya veriyor. Herkesin kalabalık orta sahayı tercih ettiği bir dönemde sen bu bölgede 2 kişiyle mücadele edersen ve bu 2 kişi de Appiah ve Aurelio gibi fizikleri, enerjileri, koşuları, kesicilikleri iyi ama o 60'ların Brezilya'sının oyun kurucuları Pele ve Didi'den çok uzak insanlar olursa bu iş olmaz. Bu nedenle bu 4-2-4 fena halde sırıtıyor Fener'de. Hücumdaki adamlarla gerideki adamlar arasındaki irtibat kopuyor. Fenerbahçe'de beyin yok. 4-2-4 oynatmaya kalktığın zaman orta sahada muhteşem bir beyine ihtiyaç var. Bu yok. 4-2-4 yanlış bir oyun Fenerbahçe için. İleride top bekleyen Anelka, Alex, Nobre ve Tuncay kaliteli adamlar. Her takımın iç çekeceği adamlar. Ama bu adamlara top gelmesi gerekiyor. Top da gelmiyor. Yani Fenerbahçe'nin savunmasında bir Popescu yok, Fenerbahçe'nin orta sahasında bir Hagi yok. Yakın tarihten örnek vermek gerekirse. O zaman ilerideki 4 adam 90 dakika hiç gelmeyecek topları bekliyorlar.

G.SARAY TAKINTISI VAR
Efendim 'Fenerbahçe kanat akınları yapmalı, oyunu kanatlara yaymalı' falan filan. Bunların hepsini geçiniz. Fenerbahçe evvela orta sahada bir lider oyuncu bulmak zorunda. Bu da Appiah'a 8 milyon euro'nun nasıl boşu boşuna ödendiğini, adeta sokağa atıldığını gösteriyor. Appiah 8 milyon euro'luk değil, 18 milyon euro'luk bir adam da olabilir. Ama Fenerbahçe'nin aradığı adam olmadıktan sonra ona verdiğin para bir işe yaramaz! Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan adam Appiah ile Alex'i birleştiriceksin, bir tek adam yapacaksın: İşte o. Burada Aziz Yıldırım'ın Galatasaray'ın istemediği bir adamı alabilmek uğruna Fenerbahçe'nin parasını sokağa atışı var. Bir de gene Galatasaray takıntısıyla yine Avrupa'yı düşünmeden Türkiye şampiyonu olabilmek için, "Türkiye'yi biliyor, Galatasaray'ı da iyi biliyor" diye Daum'da ısrarının etkisi var. Yani Aziz Yıldırım'ın Galatasaray takıntıları Fenerbahçe'nin başını yiyor.

hincal uluc

the_patriot

Üye
kimin yazısı olduğunu da yazsan iyi olur zahmet olmazsa ;)

RoCKo

Üye
İnada Giderse Böyle Oluır Bence Fenerbahçeden Gitmesi gereken tek kişi daumdur!!!

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Kimin yazısı?

the_patriot

Üye
haber değil de yorum niteliği taşıyan yazılarda kimin yazdığınıdı da yazalım, yada başkasının yorumunu hiç yazmayalım

Caine

Caine

Üye
Originally posted by the_patriot@Aug 16 2005, 03:13 PM
haber değil de yorum niteliği taşıyan yazılarda kimin yazdığınıdı da yazalım, yada başkasının yorumunu hiç yazmayalım
[post=134241]Quoted post[/post]​

aynen katılıyorum. heralde fatih altaylının yazısıdır :lol2: şaka maka bir yanada su daum gitsin yeeter valla bu kadar . can kardeşimiz ve düşmanımız bir takımda olsa sonucta bir yerde canımız oluyorlar. istemiyoruz bu daumu falan :(

sambadisakkarit

Üye
Kanaatimce Ahmet Çakar'ın sözleri bunlar...

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar metin hincal uluc a ait

the_patriot

Üye
Originally posted by jewel_ma20@Aug 16 2005, 04:41 PM
arkadaslar metin hincal uluc a ait
[post=134412]Quoted post[/post]​

tahmin etmiştim :ehe: , ama bir dahaki sefere aynı hatayı yapma ;)

Caine

Caine

Üye
ha hıncal uluc ha fatih altaylı aynı şey :DD :seytan: :seytan:

aykut1907

Üye
:P

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt