Bada dan Androide Geçmek ?

Sponsorlu Bağlantılar

Habeşi

Habeşi

Üye
    Konu Sahibi
Bada dan Androide Geçmek ?
Böyle Bir Yöntem Varmı Mümkün mü ?

:bilmm

y n s c n

y n s c n

Üye
İmkansız, belki bikac tane program vardır android temasına benzeyen vesaire..

Noks

Noks

Üye
mümkün ama halen gps gsm calısmıyor diyebilyorum

TheMadness

TheMadness

Üye
AndroBada var diye biliyorum.

Habeşi

Habeşi

Üye
    Konu Sahibi
sonuç olarak bada sistemlerde android kuramıyo muyuz ?

cecicece

Üye
4-5 gün önce bende aynı konuyu merak edip bada'dan androide geçiş yaptım,fakat tam stabil çalışmadığı için tekrardan bada'ya geçtim.arama ve bazı özellikler kullanılmıyor,wifi'den internete girebiliyorsun fakat andorid oyun yada uygulamaları çalıştıramıyor.bunun dışında ekran görüntüsü ve telefon özellikleriyle android'e geçiş yapmak mümkün fakat önermiyorum.bada'nın 2.0 versiyonu şu anki durumda daha kaliteli ve stabil.

mhmmtylmz

mhmmtylmz

Üye
Telefondan soğursunuz denemeyin bence. Wave'ye bada yakışır :)

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
wave android çalışmaları bundan 1 hafta önce durdurulmuştu çünkü developmentlerin üzerine çok fazla gidildi ve kaldıramadılar tabiri cazizse bize küstüler fakat şuan wave android çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor hatta daha da hızlı bir şekilde fakat şu an geliştirici aramaktalar ve developmetlerle anlaşma yolundalar..bu arada wave II için de android çalışması başladı...

fullwar

fullwar

Üye

Mümkün. Samsung Wave"e düzenlenen Galaxy S firmware'i atılarak yapılan işlemin sonucunda Android'le çalışan bir Wave olmuş oluyor. Fakat stabil değil ve uzman değilseniz bu riske girmeye değmez. Bada 2'yi beklemek daha mantıklı.

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
"www.geek.com"
Yukarıdaki web sitesinden okuduğum haber şöyle
(haber metnini ancak bu kadar çevirebildim)

Samsung'un son dönemde piyasaya sunduğu Wave M,Wave Y ve Wave 3 serisi telefonlar içerdikleri işletim sistemi olan
"Bada OS" ile gayet ilgi çekici ve modaya uygun olarak üretildiler.
Ama Wave serisi telefonlar Aristokrat(Soylu ve Asil) kardeşleri olan Galaxy Serisi ile aynı yeteneklere uygun hale getirilecekler
XDA isimliweb sitesinin Bada OS ve Android geliştiricileri Wave serisi cihazlar için Alfa sürümlü bir Android yazılımı
üzerinde çalışıyorlar.Halen deneme aşamasında olan bu yazılımdan öncelikli performans beklenmiyor ve bazıişlevler
henüz desteklenmiyor.
3G modem,entegre sensörler gibi donanımlar çalışmıyor ve halen deneme aşamasında.
Bunun yanı sıra Wi-Fi,Ses ve Video Performansı tamamen işlevsel durumda.
Android market ve market uygulamaları gayet iyi bir şekilde çalışır durumda.
Ancak bazı 3D oyunlar halen deneme aşamasında,Android Market geliştiricileri ile
yapılacak iş birliği bu sorunlarında önüne geçecektir.

Haberin devamında adı geçen XDA isimli sitenin forum bölümünü bir hayli karıştırdım ve şöyle bir habere rastladım
baştan belirteyim ingilizcen ileri düzeyde olmadığı için ancak anlayabildiğim bölüm şundan ibaret aynen yazıyorum

"Forum geliştiricileri tarafından hazırlanan Android ROM Samsung firmasının Bada geliştiricilerinin eline geçmiş
(Nasıl ve Ne Şekilde Geçmiş Anlamadım)ROM dosyasını inceleyen Bada geliştiricileri rom üzerinden bir kaç oynama
daha yaparak aktif olmayan bazı bölümleride çalışır duruma getirmeyi başarmışlar.
Yeni hazırladıkları ROM'u Wave serisi bir telefonda deneyen geliştiriciler yükleme sırasında her hangi bir sorunla
karşılaşmamış ama yinede uyarıda bulunmuşlar.
Her ne olursa olsun farklı bir donanıma farklı bir işletim sistemi yüklemek sakıncalıdır ve bu durumdan SAMSUNG firması
sorumlu değildir.
Android geliştiricileri ile temasa geçen BADA geliştiricileri ROM'u test etmeleri için gönderip test sonuçlarını sorguladıklarında
ROM'un kullanılabilir olduğunu ama üzerinde iyileştirme yapmaları gerektikleri cevabını almışlar.
Önemle belirtiyorum haberde bahsettiğim ikinci grup geliştiriciler gönüllü Android ve Bada geliştiricileridir
Lütfen kimse sanmasınki bu adamlar Samsung ve Google firmasının geliştiricileri

Rom'un yükleme sırasında hata riskini en aza indirmek için kullanılan bilgisayarların ve programların
Linux tabanında olduğu vurgulanıyordu
"Dikkat" Bildiğim kadarı ile Android ve Bada yazılımlarının çekirdeğinde Linux çekirdeğinden kodlar yer almakta.
Yükleme sonrası oluşan sorunların tamamen donanımdan kaynaklandığı bu sorunun ise çekirdek üzerindeki kodlarda baştan sona
oynama yaparak yeniden kodlandığında sıfır hata alınabileceği belirtiliyor

Ve gel gelelim birileri çıkıpta sırf Wave serisi için Android kodlarını en başınan yazarmı bu da bir muamma.

fullwar

fullwar

Üye

Linkte bir sürü video var. Forumdada paylaşıldı isteyen çok zor bir işlemle Android yükleyebilir.

Türe

Türe

Üye

Nereye , kime göre imkansız .!? samsung wave s8500 için çalışmalar mevcut ve 2.2 froyo yüklenebiliyor .

fatihozm

Üye
bata 2.0 nasil yükleyebiliyoruz

kenzo1907

Üye
8500 için var ama sensör gps ve hat çalışmıyo

y n s c n

y n s c n

Üye
Mümkün. Samsung Wave"e düzenlenen Galaxy S firmware'i atılarak yapılan işlemin sonucunda Android'le çalışan bir Wave olmuş oluyor. Fakat stabil değil ve uzman değilseniz bu riske girmeye değmez. Bada 2'yi beklemek daha mantıklı.

Nereye , kime göre imkansız .!? samsung wave s8500 için çalışmalar mevcut ve 2.2 froyo yüklenebiliyor .

İstisnalar kaideyi bozmaz :pro:

onuc0bir

onuc0bir

Üye
Arkadaslar bende hanıma samsung wave s 5250 le fleur aldım.bılgısayara kıes ı yukledım.uygulama ındırecek zaman ulke secımı yaptım turkıye dıye. Magaza ona gore yuklenıyo. Turkıye magazasında bu telefonu tanımıyo. Ulke degıstırdım,magazada ona gore degıstı.ukraynadan aldıgım ıcın ukrayna sectım. Orada tanıyo. Ama hıc guzel programlar oyunlar yok.ne yapabılırım. Yardımcı olurmusunuz?

fullwar

fullwar

Üye
Arkadaslar bende hanıma samsung wave s 5250 le fleur aldım.bılgısayara kıes ı yukledım.uygulama ındırecek zaman ulke secımı yaptım turkıye dıye. Magaza ona gore yuklenıyo. Turkıye magazasında bu telefonu tanımıyo. Ulke degıstırdım,magazada ona gore degıstı.ukraynadan aldıgım ıcın ukrayna sectım. Orada tanıyo. Ama hıc guzel programlar oyunlar yok.ne yapabılırım. Yardımcı olurmusunuz?

Wave 525 Bada 1.1 kullanıyor ve telefonunuza Türkiye FW'si attırırsanız buradaki mağazayı görür. Aşağıda S5250 için olan son firmware var. Yalnız uyarayım FW atma işlemi riskli bir iştir ve cihazınıza zarar verebilirsiniz. Cihazınıza herhangi bir şekilde gelebilecek zararlardan sitemiz yada ben sorumlu değilim. Yinede yüklemek isterseniz.

rarpass: samfirmware.com

Yöntem alıntıdır.

1 - Gerekli olanlar: Telefon , USB Kablo, Uygun Firmware ve multiloader.
2 - Firmware dosyasını indirip winrar arşivinden çıkarın ve multiloader'a sürükleyin.
3 - Multiloader'ı açın. BRCM2133 ve F u l l Download seçin.
4 - Boot tuşuna basın ve BOOTFILES dosyasını seçin. (Boot dosyası yoksa boş bırakın.)
5 - Amss butonuna basıp amss.bin dosyasını seçin. (Amss dosyası yoksa boş bırakın.)
6 - Rsrc1 butonuna basın ve .rc1 uzantılı dosyayı seçin.
7 - Rsrc2 butonuna basın ve .rc2 uzantılı dosyayı seçin. (Her zaman low olanı seçin)
8 - Factory FS butonuna basın ve .ffs uzantılı dosyayı seçin (Factory FS yoksa boş bırakın.)
9 - CSC butonuna basın ve .csc uzantılı dosyayı seçin.
10 - SHP APP butonuna basın ve .app uzantılı dosyayı seçin.
11 - FOTA butonuna basın ve .fota uzantılı dosyayıı seçin (FOTA dosyası yoksa boş bırakın.)
12 - PFS dosyasını seçin. (PFS yoksa boş bırakın.)
13 - Telefondan, Simkart ile Hafıza Kartını çıkarın.
14 - Download mod için: Ses kısma - Kamera - Güç Tuşlarına aynı anda basın.
15 - Telefonunuzun ekranında Download Mode yazısı gelmiş olmalı
16 - USB kablosunu alın ve Telefonunuzu usb kablo yardımıyla bilgisayardaki herhangi bir usb girşine bağlayın.
17 - Birkaç dakika bekleyin. (PC sürücüleri yüklenmesi gerekebilir.)
18 - Şimdi multiloader'da Port Search butonuna basın ve altta COM yazan boşluğun karşında Ready yazmasını bekleyin.
19 - Şimdi Download butonuna tıklayıp flash işleminin bitmesini bekleyebilirsiniz.

Telefon kendiliğinden açılana kadar Hiç bir şekilde kabloya dokunmayın, bağlantıyı kesmeyin ve herhangi bir tuşa basmayın.

Yöntem alıntıdır.

• Beğen
Tepkiler: onuc0bir ve nescafe656
onuc0bir

onuc0bir

Üye
Cok tesekkur ederım yardımın ıcın.ama cok anlamadıgım ıcın basıma ıs acmaktan korkuyorum. Kas yapıım derken goz cıkarmayalım yanı :):):)

• Beğen
Tepkiler: ByYlmzZz

Üst Alt