Bacak ağrıması yardım

Sponsorlu Bağlantılar

neksushot

Üye
    Konu Sahibi
Bacak ağrıması yardım
Arkadaşlar iyi günler ben 17 yaşındayım ama bir sorunum var son 3 gündür nezaman çarşıya gezmeye gitsem sağ baldır altı sızlıyo 1 kilometre gidince yani ama solda sorun yok damar tıkanıklığı olsa morarırdı oda yok sapasağlam dinlenince geçio ama sadece sağ bacak böyle neden acaba başkasındada oluyosa yazabilirmi nasıl geçmiş teşekkürler

by-pegasus

Üye
ben bisiklet binince oluyordu aynısı ama güçsüz düşmüş olabilirsin bilmiyorum ama geçmiş olsun inşallah geçer.

Emip

Emip

Üye
benimde koşunca kramp giriyor ?

neksushot

Üye
    Konu Sahibi
Saolun borde ben evde çok oyun oynayan insanım yani günde 10 saat oynuyorumda bacaklarım hamlamış olabilirmi spor yapmamaktan

by-pegasus

Üye
Saolun borde ben evde çok oyun oynayan insanım yani günde 10 saat oynuyorumda bacaklarım hamlamış olabilirmi spor yapmamaktan

olabilir bence dışarı çık koş gez bisikletin varsa bin arkadaşlarının yanına git yürüyerek misafirliğe git birde hep su iç su biraz insanı canlandırır çabuk yorulmazsın :oke:

neksushot

Üye
    Konu Sahibi
Saolun arkadaşlar damar tıkanıklılığı deildir deilmi yani bitek çarşıda arıo gezerken başka sorun yok bişey olmaz deilmi

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Sadece sağ bacağına yükleniyorsundur veya hareketsiz kalıyorsundur uzun süreler aynı hareketle saatlerce oturuyorsundur o yüzdende hareketsiz kaldığından ağrı yapar,yürümeye başlayınca ağrısı artar.
Sana önericeğim esneme hareketleri yapman böylelikle kan dolaşımın artar ve ağrın falanda olmaz tekrar edersen.
İlk önce sol kol,sol el ayağa kalkıp elinle ayağını tut tek ayak üzerinde durup yaklaşık 30 sn. kolunla biraz çek ayağını sonra diğer kolunla diğer ayağını çek ondada 30 sn kadar.
Video var bununla ilgili ama dediğim bölümde ki videoda olanını bulamadığımdan diğer esneme hareketlerini buldum;

57.dakikadan başlaman lazım öncesini yapma,öncesi esneme değil 57. dakikayı yapıp öncesini yapıyım dersen tersine yaparsın zararına olur.
3.30 daikaklık bir eseneme o bölümü yap ve dediğim hareketi de yap ilk seferde bile farkı hissedersin kasların gevşer.

Üst Alt