Baba ile oğulun 'genç eş' kavgası!

 • 28 Ekim 2010
 • 426 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Adana'da bankacı Ebru Gelhasan (33) ile evliliğine karşı çıkan aynı bölümde birlikte çalıştığı oğlu Yrd. Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk'e (39) ameliyat sırasında, "sapık, kuş beyinli" diyerek hakarette bulunup, darp ettiği öne sürülen ünlü estetik cerrahı Prof. Dr. Mehmet Sabri Acartürk (66), 1500 lira adli para cezasına mahkum edildi. Ayrıca, 5 yıl denetim süresine tabi tutuldu.

  Gazete Habertürk'te Neşet Karadağ imzası ile yeralan haber şöyle;

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Acartürk, 18 Ağustos 2009'da aynı üniversitede kardiyolog olan eşi Prof. Dr. Esmeray Acartürk'ten boşandı. Acartürk, 3 ay sonra bir bankada çalışan Ebru Gelhasan ile ikinci evliliğini yaptı.

  İddiaya göre Acartürk, 8 Aralık 2009'da bu evliliğe karşı çıkıp hakkında ruh sağlığının yerinde olmadığı iddiasıyla 'vesayet' davası açan aynı bölümde görevli oğlu Yrd. Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk'ün ameliyathanede üzerine yürüdü. Ameliyat sırasında babasının, "Sapık, kuş beyinli, " gibi sözlerle hakaretlerine uğradığını öne süren oğul Acartürk'ün suç duyurusu üzerine Adana 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Prof. Dr. Acartürk hakkında 'hakaret' davası açıldı.

  HASTANEYE GİRİP OĞLUNA HAKARET ETTİ

  Davanın karar duruşmasına hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenen Prof. Dr. Sabri Acartürk katılmadı. Babasından şikayetçi olan Yrd. Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ile her iki tarafın avukatları ise duruşmada hazır bulundu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Plastik Cerrahisi Bölümünde ameliyat hemşiresi olarak görev yapan Yasemin Güler (38) tanık olarak dinlendi. Prof. Dr. Sabri Acartürk'ün oğluna hakaret ettiğini duyduğunu belirten Güler, "18 nolu odada Tahsin bey ameliyat yapıyordu. Oda kalabalıktı. Öğrencilere hem ameliyatı hem de ders anlatmaya çalışıyordu. Babası olan Sabri bey içeriye girmek üzereydi. Tahsin Oğuz kapıyı kapatmamı istedi. O sırada Sabri beyin, oğluna hitaben 'Gel buraya kuş beyinli, sapık, geri zekalı' diyerek hakaret ettiğini duydum" dedi.

  "BABAM RAHATSIZ"

  Daha önceki duruşmada babasından şikayetçi olduğunu belirterek, "Babam ameliyathaneye girerek 'sapık, geri zekalı, gel buraya, geri zekalı, kuş beyinli, kafalı' şeklinde sözler söyledi" diyen Yrd. Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk, "Babam olan sanığın manik depresif psikoz rahatsızlığı vardır" diyerek babasının cezalandırılmasını istedi.

  "NASİHAT ETTİM"

  Prof. Dr. Sabri Acartürk'ün avukatı ise, müvekkilinin oğluna hakaret etmediğini, nasihat tarzında sözler söylediğini belirterek beraatına karar verilmesini istedi. Bir önceki duruşmaya gelen Prof. Dr. Sabri Acartürk ise, suçlamayı kabul etmemiş, ikinci evliliğinden sonra oğlunun kendisine olan tavırlarının değiştiğini belirterek, "İkinci evliliğim nedeniyle gazetelerde çıkan haberler yüzünden akademik ve sosyal itibarım sarsılmıştı. Ben sadece ?kuş beyinlilik yapma, ortalığa rezil oluyoruz' diyerek nasihat ettim. Hakaret kastım yoktur" demişti.

  1500 LİRA ADLİ PARA CEZASI

  Hakim, ünlü estetik cerrahı Prof. Dr. Acartürk'e oğluna hakaretten önce 3 ay adli para cezası verdi. Daha sonra, sabıkasız olması nedeniyle cezasını 2 ay 15 gün adli para cezasına indirilerek, günlüğü 20 liradan 1500 lira para cezasına çarptırılmasına karar verildi. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Hakim, ayrıca, Prof. Dr. Acartürk'ü 5 yıl bir yükümlülük yüklenmeksizin denetim süresine tabi tuttu. Bu süre içinde ünlü estetik cerrahı bir suç işlerse 1500 lira adli para cezasını ödeyecek.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 23:40