Aydın'da suç örgütüne yönelik operasyon

 • 1 Kasım 2010
 • 282 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sürdürdükleri takibin ardından, suç örgütü oluşumuna gittikleri ileri sürülen gruba yönelik operasyon düzenledi.
  Operasyonda, M.İ, A.A. ve K.K. gözaltına alındı. Zanlıların ev, iş yeri ve otomobillerinde yapılan aramada, 15 ayrı kişiye ait toplam 34 adet borç senedi, başka şahıslara ait çok sayıda nüfus cüzdan fotokopisi, evrak ve belgeler, 1 ruhsatsız tabanca, 1 pompalı tüfek, 1 gaz tabancası ve 1 bıçak ele geçirildi.
  Suç örgütü oluşumuna giden zanlıların, yüksek faizle borç verdikleri kişilerin mal varlıklarına el koydukları ve senetlerini iade etmedikleri, silahla tehdit, hürriyetten yoksun bırakma, yaralama gibi suçlara karıştıkları bildirildi.
  Ele geçirilen bazı borç senetlerinde isimleri olan A.A. ve B.A. polise verdikleri ifadede, senet karşılığı borç aldıkları M.İ. ve A.A'ya borçlarının bir kısmını ödeyemeyince, silahla tehdit edildiklerini, zeytinliklerinin zanlılarca satıldığını ancak yine de senetlerini geri alamadıklarını belirtti.
  Şüpheliler, ''senet yağması'', ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'', ''kasten yaralama'', ''silahlı tehdit'' ve ''tefecilik'' suçlarından adliyeye sevk edildi.
  AA
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 01:36