Ay, 4.5 Milyar Yaşında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İngiliz ve Alman bilim adamları, ayın 4,527 milyar yaşında olduğunu hesapladılar.

<div align="center"></div>

İngiltere&#8217;nin Oxford ile Almanya&#8217;nın Köln ve Münster üniversitelerinden araştırmacılar, Apollo astronotlarının ay yüzeyinden getirdikleri taş ve kaya örneklerini son teknoloji ile inceleyerek, ayın ilk kez tam yaşını belirlediler.

Maden mühendisleri, ayda yaygın olarak bulunan Tungsten mineralindeki bazı izotopların dağılma oranını ölçerek, ayın doğum gününü hesapladılar.

Dağılan tüm radyoaktif izotopların zaman içinde başka nükleer ürünlere dönüştüğünü belirten bilim adamları, ayın yaşı konusunda gelecekte daha kesin hesaplama yapılabileceğini, şu ana kadarki en doğru hesaplamada birkaç milyon yıl hata olabileceğini kaydettiler.

<span style="font-family:Comic Sans Ms"><span style="font-size:8pt;line-height:100%">NTV-MSNBC</span></span>
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt