avea yönlendirme olmadığını iddia etti

Sponsorlu Bağlantılar

vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
avea yönlendirme olmadığını iddia etti
Telefonum ulaşılamadığında 555947**** diye bir numaraya yönlendirilmiş. İlk başlarda telesekreter numarası olarak düşünsem de müşteri hizmetlerinden gelen cevap numaranın telesekreter ile alakası olmadığı söylediler ki bir sonuç çıkmadı. İnternetten araştırdığımda numaranın yerleştirildiği kaldırılamadığı yazıyor ve hattın bu şekilde dinlendiği belirtiliyor.

Tekrar Avea'yı aradığımda yönlendirilen numaranın olmadığını söylediler. 10 dk içerisinde her şey değişti numara kaldırıldı. Böyle bir yönlendirmenin olmadığı söylendi.

yorumlarınız.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Genel olarak aklıma gelenler..

1- Yönlendirilen numarayı doğrudan aradığınızda kim çıkıyor.
2- Cep telefonunu masa üzerinde bırakmak ve sonra da lavaboya vs. gitmek veya yanından ayrılmak gibi alışkanlıklara son vermek gerekiyor. Kötü niyetli veya meraklı birileri bir şeyler kaydedebilir, silebilir, okuyabilir..
3- Cep telefonunu çocuklara teslim etmek hatalı, sizin adınıza kayıt, silme veya farkına varamayacağınız şeyler yapabilirler.
4- Cep telefonuna bir arkadaşınız siz farkında olmadan yönlendirme numarası yazmış olabilir.
5- Cep telefonu kişinin özelidir, hiç kimsenin eline verilmemeli. Tamir için verildiğinde bile güvenilir kişilere verilmeli, merdivenealtı kendini tamirci sanan acemilere ise hiç teslim edilmemeli.

vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
telefonumu kimseye vermedim arkadaşımın telefonundada aynı numara kayıtlı aveanın ulaşamadığında aradığıınız kişiye ulaşılamıyor sesli mesaj servisimi acaba

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@sevil_
O zaman yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz.
Öyle bir opsiyon mutlaka olması lazım.
Net olarak ne anlama geldiğini öğrenmek istiyor iseniz AVEA'nın online işlemler bölümüne giriş yaparak oradan AVEA(Türk Telekom) 'a yazarak bilgi isteyebilirsiniz..

vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
sağol ama bana aveanın ulaşılamadığında yönlendir numarası lazım online işlemlere bir bakayım
malesef ya arkadaşlar bu forumda avea kulanan arkadaşlar yokmu çağrı yönlendirme numaralarını bilmeleri lazım

yeumyang

yeumyang

Moderator
Çağrı yönlendirme

• Beğen
Tepkiler: sevil_
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
##21# kodunu dener misiniz

vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
herkeze tşk ederim sorun çözüldü

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
evet yönlendirme servisi ben kullanıyorum telefonum açıkken bu servise yönlendiriyor sizi arayanlar anında sms ile size iletiliyor

• Beğen
Tepkiler: sevil_
vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
evet yönlendirme servisi ben kullanıyorum telefonum açıkken bu servise yönlendiriyor sizi arayanlar anında sms ile size iletiliyor
arayanları sms ile geldiği zaman herhangi bir ücret kesiliyormu ücretlimi yani?

vedat_s_

vedat_s_

Üye
    Konu Sahibi
tşk

Üst Alt