Av mevsimi başladı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Av mevsimi başladı!

[h=2]2014 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki ikinci maçında A Milli Takım, Kadıköy'de konuk ettiği Estonya'yı 3-0 mağlup etti ve D Grubu'ndaki ilk galibiyetini elde etti. Millilere galibiyeti getiren goller, Emre Belözoğlu, Umut Bulut ve Selçuk İnan'dan geldi.[/h]
2014 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki ikinci maçında A Milli Takım, Kadıköy'de konuk ettiği Estonya'yı 3-0 mağlup etti ve D Grubu'ndaki ilk galibiyetini elde etti. Millilere galibiyeti getiren goller, Emre Belözoğlu, Umut Bulut ve Selçuk İnan'dan geldi.
Brezilya yolundaki ilk maçında Hollanda ile deplasmanda karşılaşan Ay-yıldızlı ekip, maç boyunca etkili bir oyun sergilemesine rağmen sahadan 2-0'lık sonuçla mağlup ayrılmıştı.
Milliler, Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Estonya karşısına ise 2 değişiklikle çıktı. Savunmanın sağ tarafından Hamit Altıntop'un yerine Gökhan Gönül'ü sahaya süren Abdullah Avcı, Tunay Torun'un yerine de Burak Yılmaz'ı tercih etti.
Türkiye, maça da hızlı başladı. İlk dakikadan itibaren Estonya üzerinde yoğun pres yapan Ay-yıldızlılar, zaman zaman kalesinde de kontra ataklar gördü. Tolga Zengin'in 9. dakikadaki hatalı pasıyla ortaya çıkan Estonya tehlikesini, son anda araya giren Semih Kaya önledi. 11'de ise Türkiye savunmasının arkasına sarken Joel Lindpere, istediği vuruşu yapamadı ve top direkten auta gitti.

Kalesinde gördüğü bu pozisyonlardan sonra toparlanan Türkiye, yeniden rakip sahaya yerleşti. Estonyalı oyunculara orta sahada yaptığı baskıyla topu kapan Arda Turan, Emre'ye bıraktı. Emre Belözoğlu'nun ara pasında savunmanın arkasına hareketlenen Burak Yılmaz ceza sahasına girmeden Enar Jaager tarafından düşürüldü ve bu pozisyon sonrası hakem Marcin Borski, Enar Jaager'e kırmızı kartını gösterdi. Rakip takım Estonya, maçın 19. dakikasında 10 kişi kaldı.
Rakibin 10 kişi kalmasıyla Ay-yıldızlı ekip, Estonya üzerinde çok ciddi bir baskı kurdu. Her iki kanadı da etkili kullanan Milliler, devrenin son bölümünde istediği tehlikeleri yaratmayı başardı.
42'de Burak Yılmaz'ın filelere gönderdiği top, faul gerekçesiyle gol değeri kazanmazken, 43'te ise Emre'nin uzak direğe vuruşu direğin üzerinden auta gitti.
Adeta golün habercisi niteliğinde olan bu pozisyonların ardından Ay-yıldızlıların aradığı gol de 44'üncü dakikada geldi. Arda Turan pasıyla ceza sahasına giren Emre Belözoğlu, sol çaprazdan sert vurdu ve 2014 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki ilk golümüzü kaydetti. İlk 45 dakikalık bölüm de Türkiye'nin 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.
Farkı artırmak isteyen Milliler, ikinci yarının başlama vuruşuyla oyunu Estonya yarı sahasına yıktı. Burak Yılmaz'ın kafa vuruşuyla ikinci yarının ilk tehlikesini yaratan Ay-yıldızlılar, 59'da Umut Bulut'la farkı 2'ye çıkardı. Sol kanatta topla buluşan Sercan Sararer'in ortasında ön direğe hareketlenen Umut, çok sert bir kafa vuruşuyla Estonya filelerini havalandırdı.
İkinci golle rahatlayan Milliler, bu dakikadan sonra pas temposunu artırıp, topla oynama oranını yüzde 70'lere kadar çıkardı. Mücadelenin 75. dakikasında ise sol kanattan Arda'nın topuk pasıyla hareketlenen Hasan Ali, çok güzel yere ortasını yaptı. Burak'ın bıraktığı topun gelişine Selçuk İnan sol ayağıyla vurdu ve skoru 3-0 yaptı.
Bu golden sonra maçın temposu tamamen düştü. Son dakikalara kadar Ay-yıldızlıların üstünlüğü ile geçilen karşılaşmada başka gol olmadı ve Türkiye, sahadan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Emre,Arda ve Mehmet harikaydı maçın yıldızı Emre.
Hasan ikinci yarı çok iyi bindirmeler yapti,Sercan çok istekliydi,Ömer yine çıkıslar yapti Semih ile ikisine is düsmedi zaten pek savunma anlamında.
Burak,Umut ve Gökhan baya silikti özellikle Burak'ın sut ve pozisyon çalısması lazım çok etkisiz.Ama genel bakıldıgında hepsi istekli ve aktifler kolay bi maç oldu aksaklıklar belli olmadı bile iyi yoldayız.

haltie

haltie

Üye
Emre müthiş oynadı gerçekten çok beğendiğim bir oyuncu aykut baya üzgün gözlerle izlemistir, arda iyi oynadı ama a.madridde oynadığı oyunu oynayamıyor,semih amatörce hatalar yaptı burak kötü oynadı herzamanki haliydi, selçuk bu takımda ilk 11 oynar golünü attı fakat sut denemeleri klasına yakışmadi zaten kendini ispat etmiş bir oyuncu,ama abdullah avcı ile arasında bir gerginlik var çok net daha doğrusu selçuk kırgın.

Sercan yerine olcay çok daha etkili olur o takımda adam bjkden önce kadroya alınıyordu ve performansı harıka olmasina rağmen kadroda yok.sercan çok ezdi topu iki maçtada beğenmedim.

Umut direkt oynar, topal istikrarlı oynuyor ama defans güven vermiyor selçuk girince toparladı orayı

Benim ideal 11 im sakatlar vs duzelince tabi:

Volkan,egemen, ömer, gökhan g,ıbrahim toroman,mehmet topal,mehmet topuz,arda,emre,olcay sahan, umut bulut

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Hydee gidelum ayde haydee gidelum... (anlamayan :ban:)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Takım olarak çok iyiydik ve rahat bir galibiyet aldık.
Rakibin 10 kisi kalması da çok büyük etkendi ...

Halit o kadro da ibrahim toramani solda oynatıyorsun hacı ya harbiden pes yani ... Koskoca stoper adam sol da mi oynayacak öyle mi .Türkiye de adam mi kalmadı .:D Allah dan teknik direktör olmamışsin hacı yoksa vay halimize.. :D

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Emre müthiş oynadı gerçekten çok beğendiğim bir oyuncu aykut baya üzgün gözlerle izlemistir, arda iyi oynadı ama a.madridde oynadığı oyunu oynayamıyor,semih amatörce hatalar yaptı burak kötü oynadı herzamanki haliydi, selçuk bu takımda ilk 11 oynar golünü attı fakat sut denemeleri klasına yakışmadi zaten kendini ispat etmiş bir oyuncu,ama abdullah avcı ile arasında bir gerginlik var çok net daha doğrusu selçuk kırgın.

Sercan yerine olcay çok daha etkili olur o takımda adam bjkden önce kadroya alınıyordu ve performansı harıka olmasina rağmen kadroda yok.sercan çok ezdi topu iki maçtada beğenmedim.

Umut direkt oynar, topal istikrarlı oynuyor ama defans güven vermiyor selçuk girince toparladı orayı

Benim ideal 11 im sakatlar vs duzelince tabi:

Volkan,egemen, ömer, gökhan g,ıbrahim toroman,mehmet topal,mehmet topuz,arda,emre,olcay sahan, umut bulut
selçuk inan neden yok diye sormazlarmı abi sana :hmmm

hidayet02

hidayet02

Üye
10 Kişi Kalmış Bir Rakibe 3 Gol Atmak Az Bence...
Eğer Selçuk 11'de Olsaydı Maç Farka Giderdi.
Ama Yedek Olarak Başladığı İçin Kırgınlığından Olsa Gerek Golünü Atıp Seyre Durdu.

Bir Zamanlar Ersun Yanal'ın Hakan Şükür'ü Almadığı Gibi Abdullah Avcı'da Selçuk'u Almıyor. Umarım Sonu Ersun Yanal Gibi Olmaz...

Bu Takımın İdeal 11'i Ancak Böyle Olur;

Kale: Volkan
Sağ Bek: Gökhan Gönül
Sol Bek: Hakan Balta
Stoperler: Ömer, Egemen
Sağ Açık: Mehmet Topuz, Olcay, Hamit Gibi Alternatifler Olmasına Rağmen Ben Mehmet Topuz'u Çağırır ve Oynatırdım.
Sol Açık: Arda Turan
Orta Saha: Emre, Selçuk İnan, Tek Forvet Oynatıncada Mehmet Topal'ıda Alır 3 lerdim Orta Sahayı.
Forvet: Umut Bulut. Çift Forvette Mecburen Burak...

jackalmami

jackalmami

Üye
benim 11'im;
volkan
gökhan gönül
egemen
semih
hasan ali
hamit
nuri
selçuk
arda
umut
burak

Duruma göre, nuri'nin yerine emre, hamit'in yerine de sercan oynatılabilir..

haltie

haltie

Üye
Takım olarak çok iyiydik ve rahat bir galibiyet aldık.
Rakibin 10 kisi kalması da çok büyük etkendi ...

Halit o kadro da ibrahim toramani solda oynatıyorsun hacı ya harbiden pes yani ... Koskoca stoper adam sol da mi oynayacak öyle mi .Türkiye de adam mi kalmadı .:D Allah dan teknik direktör olmamışsin hacı yoksa vay halimize.. :D

Sol bek diye yazmadım ama sol bek yazmamisim doğru ,aykut fenerin başında o hataları yapıyor ben burda ayak üstü bir hata yapmışım az bile:D

selçuk inan neden yok diye sormazlarmı abi sana :hmmm

Futbol anlayışıma ters:D yok ya oynar ben öylesine yazayım dedim herkes ciddiye aldı hatta ali milli takım hocası olmamdan korktu haha:D ama işin sakasi oynar bencede, oynamali iyi oyuncu

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi

Sol bek diye yazmadım ama sol bek yazmamisim doğru ,aykut fenerin başında o hataları yapıyor ben burda ayak üstü bir hata yapmışım az bile:D

Futbol anlayışıma ters:D yok ya oynar ben öylesine yazayım dedim herkes ciddiye aldı hatta ali milli takım hocası olmamdan korktu haha:D ama işin sakasi oynar bencede, oynamali iyi oyuncu

bence banko oynaması lazım hemde forvet arkası umut burak ve selçuk trabzonda beraberlerdi birbirlerini iyi tanıyolar burakda zaten savunma arkasına koşarak gol atmasını sever umut da öyle selçuk inan da o pasları çok iyi yapıyor bence böyle oynatmadıgı sürece selçugu abdullah avcı a çok eleştiri alır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt