atrac3 hakkında neler biliyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maavii

Üye
    Konu Sahibi
atrac3 hakkında neler biliyorsunuz?
iyi günler sony nin geliştirdiği atrach3 hakkında neler biliyorsunuz? kalitesi nasıl? ve atrach3 e dönüştürücü program nerede bulabilirim.

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
hiç bi bilgim yok..

maavii

Üye
    Konu Sahibi
atrac ler hakkında hiç bir bilgisi olan yok mu peki??? :(

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
ATRAC,
Dar alanda çok müzik

Sony ATRAC teknolojisi ile
Sony, müzik dosyalarında, ses kalitesini korurken dosyanın boyutunu küçülten gelişmiş teknolojileri ATRAC3 ve ATRAC3plus ile ağ özellikli müzik cihazlarınıza daha fazla müzik sığdırmanızı sağlıyor

ATRAC3 teknolojisi nedir?
Sony, 1992 yılında MiniDisc'i piyasaya sürdüğünde, kişisel müzik alanında bu dev bir adımdı. Yeni biçimde, ATRAC (Adaptive TRansform Acoustic Coding) adı verilen bir sıkıştırma teknolojisi sayesinde 2,5 inç çapında bir disk üzerine bir saatlik müzik kaydedilebiliyor ve çalabiliyordu.

ATRAC3, neredeyse ses kalitesinden hiç ödün vermeden orijinal CD kaynağındaki müzik verilerini 1/10 oranında sıkıştıran bu teknolojiyi temel almaktadır. Bu 4 dakikalık bir CD parçasıdır ve yaklaşık 42 MB'dır. Şimdi ise yaklaşık 4,0 MB*'a indiriliyor!

Ses kalitesini bozmadan sıkıştırma

Sony elektronik müzik kütüphanesi SonicStage® ATRAC kullanıyor

Bu yüksek düzeyli veri sıkıştırmasına aşağıdaki şekillerde ulaşılıyor:

İnsan kulağının duyamayacağı sesleri atarak
Yüksek seslerden önce ve sonra oluşan verileri yoksayarak

En önemlisi, ses kalitesinin bozulmamasıdır.

*Sıkıştırılmış ATRAC3 dosyasının boyutu, kullanılan bit hızına bağlı olarak değişir.

cosmokramer

Üye
atrac 3 de daha az yer kaplıyor ama ses mp3 ten daha kısık çıkıyor. walkman in yanında verdikleri cd deki programla atrac3'e çevirebiliyorsun.

maavii

Üye
    Konu Sahibi
_CHiLeKesH_ bilgilerin için tşk :)
ben psp aldım onun yanında cd çıkmıyor internetten nereden bulabilirim çeviri programını.

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
bak bunu bilmiyorum ama bunuda araştırırım....

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
hah şeyy...buldum..sen bana o çeviri programının tam ismini ver ben sana buluyum..okemi..eğer bulamazsan başkalarına sorarız..

maavii

Üye
    Konu Sahibi
atrac3 hakkında herhangi bir program adı bilmiyorum. bilen ve bu programı nasıl bulabileceğim hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt