Ateş açan vekillere dokunulacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Ateş açan vekillere dokunulacak
'Meskun mahalde ateş açma' suçu işleyen AKP'li vekiller Enver Yılmaz ve Eyüp Fatsa hakkında düzenlenen fezlekeler Meclis Bakanlığı'na ulaştı.
Ordu’nun Ulubey İlçesi Aydınlar Köyü’nde AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz’ın kardeşinin kına gecesinde, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ile düğün sahibi Yılmaz başta olmak üzere çok sayıda kişi, bellerindeki tabancaları çıkartarak sık sık havaya kutlama ateşi açmıştı. Milletvekillerinin havaya ateş açmasına ilişkin görüntülerin kamuoyuna yansıması üzerine vekiller, televizyonlara çıkarak kendilerini savunurken, jandarma da olayla ilgili soruşturmayı anında başlatmıştı.

Düğünün yapıldığı yerdeki 9 mm çapındaki 33, 7.65 mm çapındaki 10 boş kovan bulan jandarma, olayla ilgili bir tutanak düzenleyerek Savcı Özcan Özbey’e iletti. Savcı Özbey de, jandarmadan gelen tutanak çerçevesinde milletvekilleri hakkında soruşturma başlattı. Savcı Özbey’in yürüttüğü soruşturma sonrasında düzenlediği fezlekede, “meskun mahalde ateş açma” fiilinden dolayı işlem yapılabilmesi için milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep etti.Ardından Adalet Bakanlığı da kendisine iletilen fezlekeyi bekletmeden önceki gün Başbakanlığa gönderdi. Başbakanlık da fezlekeyi önceki gün TBMM Başkanlığı’na ulaştırdı. İlk incelemelerin ardından Enver Yılmaz ve Eyüp Fatsa’nın dosyaları, TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu’nda görüşülecek. Meclis’in dokulunulmazlıklarını kaldırması durumunda her iki vekil de meskun mahalde ateş açma suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabilecek.

23 Ekim 2005 11:00
 


useless84

Üye
burası türkiye bunu unutmamak gerekir dokunulmazlık kalksa bile...
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Zaten dokunulması doğru bir davranış.. :ehe:
 
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Türkiye için büyük bir adım, eferin
 
cllgr

cllgr

Üye
örnek olacak insanların bunu yapması dogru degil.mutlaka bi cezası olmalı.bakalım sonuç ne olacak,her zamanki gibi unutturulacakmı.
 
ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Bunu rüşvetle halledemezleeer :D
Nede olsa resimler var
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Sadece dokunulmakla yetinilmesin ...
 

AntiTuk

Üye
dokunulmazlıkta biyere kadar
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer KonularÜst Alt