Asus X554L Ram ekleme?

Sponsorlu Bağlantılar

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Asus X554L Ram ekleme?
Arkadaşlar pc de 4gb ram var ama yetersiz geliyor. buna ram takviyesi yapabiliyor muyuz? işlemci iyide biçok oyunu bu ram yüzünden oynayamıyorum. Uyumlu ram nasıl bulurum? yada istediğimiz herhangi bi ram takılabilirmi? 4 yada 6gb ekleme yapmak istiyorum. Donanım bilgim yok hangi marka model ne almalıyım bilgi verirseniz sevinirim. ve eğer ram eklemesi yapılırsa pc ye format falan atılması gerekiyomu yada format olmadan mı takılıyo bu ram?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Pc veya laptop un anakartın ismi
Ve de şuan takılı olan ramin özellikleri

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
neyse sağlık olsun bi sorayım demiştim en güzeli çarşıya çıkınca bilgisayarcıya soram :)

Son düzenleme:
minoo

minoo

Üye
Arkadaşlar pc de 4gb ram var ama yetersiz geliyor. buna ram takviyesi yapabiliyor muyuz? işlemci iyide biçok oyunu bu ram yüzünden oynayamıyorum. Uyumlu ram nasıl bulurum? yada istediğimiz herhangi bi ram takılabilirmi? 4 yada 6gb ekleme yapmak istiyorum. Donanım bilgim yok hangi marka model ne almalıyım bilgi verirseniz sevinirim. ve eğer ram eklemesi yapılırsa pc ye format falan atılması gerekiyomu yada format olmadan mı takılıyo bu ram?

Max 8 gb ram olabilir 4 daha ekleyebilirsin.
4 GB DDR3 1600 MHz ram takabilirsin. Eğer işletim sistemin 32 bit ise 64 bit yapmak durumundasın. Zaten 64 bit ise format atmadan kullanabilirsin. Verdiğim bilgiler çok net olmayabilir çünkü X554L'nin farklı modelleri de var. Bu verdiğim bilgiler X554LD'ye göre.

X554LD, LA, LI, LJ, LN, LP hangi modeli kullanıyorsun o önemli. Kutuda yazar bir bak istersen.

Üst Alt