Aşkı bulmak isterken...

 • 29 Ekim 2010
 • 380 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Yeni bir hayat kurmak Karayiplerin cennet adalarından birine giden varlıklı kadın açlıktan öldü.

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Yeni bir hayat kurmak ve aşkı bulmak umuduyla Dominik Cumhuriyeti'nin cennet köşesi adalarından birine kaçan zengin bir İngiliz kadın açlıktan öldü.
  Virginia Owen, yanında 300 bin dolar birikimiyle Karayip Denizi'ne doğru yola çıktı. Geçmişe sünger çekip yeni bir hayata başlamak istiyordu. Fakat 48 yaşındaki Owen, adaya varıp yeni sevgilisiyle tanıştıktan sonra, rüyası kabusa dönüştü.
  Yanında yeterli miktarda parası bulunan Owen'ın açlıktan ölecek hale nasıl geldiği bilinmiyor. 54 yaşındaki İsveçli erkek arkadaşı Hans Michel Magnusson, olayla ilgili olarak Dominik polisi tarafından tutuklandı. Ancak daha sonra yeterli delil olmadığı için serbest bırakıldı.
  Owen'ın ailesi ise, kadının servetinin çarçur edildiğini ve sonunda bu hale düşürülerek ölüme terk edildiğine inanıyor. Aile, Owen'ın vasiyetinden çıkarılmış ve birikimleri son kuruşuna dek harcanmış.
  Virginia'nın 40 yaşındaki erkek kardeşi Daniel, bu ay ailenin endişelenmesi üzerine Dominik Cumhuriyeti'ne uçtu ve ablasının bulunduğu adaya gitti. Ablasını ölümün eşiğinde buldu.
  Virginia adaye gittikten sonra İsveç vatandaşı Hans Michel Magnusson ile tanışmış ve çift denize bakan iki odalı bir daireye taşınmıştı.
  Virginia'nın annesi Rosemary, "Sorularımıza cevap bulamıyoruz. Güzel ve hayat dolu kızımız nasıl o fotoğraftaki haline dönüştü, bilemiyoruz" diyor ve genç kadınları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
  Virginia'nın 15 yıllık evliliği binlerce dolara mal olan ve sonuçsuz kalan tüp bebek tedavisi yüzünden bitmişti.
  2006'da Dominik Cumhuriyeti'ne uçtuktan sonra düzenli olarak ailesi ile temas kuran Virginia'nın e-postalarındaki üslubu beş ay önce değişti. Rosemary, kötü bir İngilizce ile yazılan bu e-postaları kızının yazmadığından şüphelendi. Kızının dairesini aradı ve Hans ile konuştu. Fakat arkadan kızının acı içinde ağladığını duydu. Doktora gitmelerini söyledi, ama Hans paralarının kalmadığını söyledi. Rosemary onlara para göndereceğini, doktora gitmelerini söyledi. Son e-posta Virginia'nın ölümünden önceki sabahtı. Bunun üzerine Daniel, oraya gitti. Kardeşini öyle görünce hemen hastaneye götürdü. Ama Virginia ertesi gün öldü.
  Otopside, kadının açlıktan öldüğü, ama aynı zamanda karaciğer kanseri olduğu kaydedildi.
  Aile kızlarının Hans tarafından aç bırakıldığı için öldüğüne inanıyor. Ama adli tıp sonuçları Hans'ın olayla ilgisi olduğunu kanıtlayamadığından ve başka da delil bulunmadığından adam mahkum edilemiyor.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 01:51