Askerlik Süresi Kısalacak Mı?

 • 7 Ekim 2013
 • 595 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Askerlik süresinin 15 aydan 12 aya indirilmesi konusu son günlerde yine gündeme geldi.Askerlik görevlerini yerine getiren erlerin merakla beklediği konu oldukça ilgi görüyor.Özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'ın son yaptığı Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili konuçmadan sonra konu yeniden gündeme oturdu.

  Askerlik süresinin kısalıp kısalmayacağı ayrıca bu düzenlemeden çıkacak yasadan şu Vatani görevini yapmakta olan Askerler yararlanacak mı gibi sorular en çok merak sorulan soruların başında geliyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik süresinin kısaltılması konusunda yaptığı konuşmasından sonra herkes bu konuyu merak etmeye başladı.Yalnız halen sorulan bu soruların yanıtları net bir şekilde verilmedi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada şöyle söylendi.Askerlik süresinin kısaltılmasının kendilerine her hangi bir sıkıntı oluştumayacağını söylendi.Hal böyle olunca her iki tarafta mutabakata varınca yasanın bir an önce çıkması için beklemekten başka yapılacak bir şey kalmadı.Eğer Askerlik süresi 2013 yılı bitmeden kısalırsa şu an askerde Vatani görevlerini yerine getiren Askerlerimizin bu yasadan yararlanabilmlerini ümid ediyoruz.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
 2. meclisden ikitane tezkere çıktı şimdi de askerlik 12 aya düşüyor neyin peşindeler anlayamadım
  askerlik süresi 15 12 ay olabilir gerektigi durumda üç dört yıla kadar uzatılabiliyor daha önce askerlik yapmış olanlar tekrar askere çagırla bilir
   
 3. Bayramdan sonra düşecek diye biliyorum 12aya. Şuan askerde olanlarda etkileniyor bu işten.
   
 4. 12 ay ideal bir süre bence.
   
 5. askerlik süresinin düşmesine karşıyım
   
 6. neden
   
 7. uzun hikaye sana anlatmak istemiyorum
   
 8. tmm nasıl istersen öyle olsun
   
 9. Bence askerlik tamamen kalksin prof askerlige gecilsin
   
 10. süreler iyi gibi düşmesine karşıyım. çanakkalede 7 cihanı denize döktüğümüzü unutmasın kimse.
   
 11. askerlik süresinin düşürmesinin en büyük nedeni seçimler yaklaşıyor ve askere oy kullanma hakkı verilecek, e tayyor da oy almak için yapmayacağı şerefsizlik yok. bunun dışında ilerisini izleyip göreceksiniz kalkmaz dediğiniz askerlikte bitecek. hepsi planlı ilerliyor bu işlerin.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 09:56