Aşk ömrü uzatıyor (:

 • 21 Eylül 2012
 • 1369 Okunma
 • 15 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Kendinize iyi bakmanız için plastik cerrahi, multivitaminler ya da Tibet’ten gelen tüylü meyvenin suyunu içmekten çok daha zevkli bir yol var. Genelde aşk olarak adlandırılan bu yöntem, uzun dönem sağlık imtiyazları sunuyor…

  Aşk zeka arttırır. Aşık olmak vücut ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip. Sinir sistemini onarmaya yardımcı oluyor ve yeni beyin hücrelerinin yetişmesini tetikleyerek hafızayı geliştiriyor.


  Bağışıklık, endokrin ve kardiyovasküler sistemlerine faydalıdır. Faydaları bir kenara, aşkı yaşamıyor isek bedel ödemek durumda da kalabiliriz. Araştırmalar gösteriyor ki aşk bağışıklık, endokrin ve kardiyovasküler sistemlerini zararlı etkileyen negatif duyguların nötralize ediyor.  Kalbinize iyi geliyor. Beyin çekici bulduğunuz birinden bahsederken ateşleniyor ve kalbinizi normalin 3 katı hızla attıracak dürtüleri yolluyor. Kuzey Carolina Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre sarılma ve konuşmanın dahil olduğu yakın fiziksel temaslarda bulunan çiftler, daha yüksek oksitosin seviyelerine sahip – aşk hormonu. Kadınların ayrıca kan basıncını düşürüyor.


  Daha uzun yaşamanızı sağlıyor. Aşk yoksunluğunun sebep olduğu sosyal izolasyon erken ölüm riskini 5 kat arttırıyor. Aşk, depresyondan uzak tutarak, bağışıklık sistemini güçlendirerek, ruh sağlığımızı iyileştirerek yaşam standardımızı yükseltiyor ve ömrü uzatıyor.


  Kanserle savaşmaya yardımcı olur. Iowa Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, yumurtalık kanseri olan hastalardan başkalarına karşı güçlü bir bağ hissedenler ya da tatmin edici bir ilişki yaşayanların daha güçlü doğal yok edici hücre aktivitesi oluyor. ( bu arzu edilen beyaz kan hücreleri bağışıklık sisteminin bir parçası olarak kanserli hücreleri yok ediyor, öldürüyor)


  Aşk gençlik iksiridir. Aşıkken vücut tarafından salgılanan endorfin, cilde kan akışını yükseltir ki bu da cildi yumuşak, pürüzsüz kılan ve kırışıkları önleyen şeydir.

  Kolesterolünüzü düşürür. Sevgiyi ifade etmek kolesterol düşürüyor. Bir araştırmaya göre yakın arkadaşlara, sevilen akrabalara ya da birlikte olunan insanlarla ilgili hislerini kağıda dökmesi insanın belirgin şekilde kolesterolünü düşürüyor


  Ve evlilik. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, evli kadınların , erkeklerin ise yüzde yüzden 200’e kadar kalp hastalıkları, intihar, siroz gibi stresse bağlı hastalıklardan ölme riski azalıyor.

   


  Yazan: nazlican
 2. inanmam :zzz:
   
 3. Pollyannacılık oynamaya gerek yok bence :no:
  Hele evlilik daha da stresli ama evlenip bebekleri oldugunda deseydi dogrudur derdim insanın ömrünü evliyken ancak bir bebis arttırabilir..


  < Resmi açmak için tıklayın >
   
 4. bn inanırım :) aşk sevgi mutluluk heyecan :islik
   
 5. yalanın dibi.
   
 6. bence doğru zaten onu düşünmekten başka bişey düşünmüyosun dünya umrunda olmuyor sevgi böceği kelebeği gibi mutlu yaşıyosun
   
 7. nasıl tatlı bişeyy bu yhaaa ölürümmmmmmm :op:
   
 8. dogru kisi ise ömrü uzatır.ama dogru kisi degilse :islik
   
  nazlican bunu beğendi.
 9. bncede katılıyrm bu sözüne tek mesele doğru kişi !!

   
 10. aşk acısı napıyo peki ? :)
   
 11. ölü yapyr ölü :p
   
  Mad EagLe bunu beğendi.
 12. o zaman kötü yanlarından da bahset :D
   
 13. yok kıyamam :p
   
 14. Eyer sağlıklı bir şekilde sürüyorsa iyidir ama sağlıksızsa,sağlığa zararlıdır.
   
 15. Bekarlık Sultanlıktır Bence :cool
   
 16. Bazen bedeninede lazım ama işte sorun olan onun düzeyini tuturmak:)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 08:09