Uygulama Arkadaşlar Rom Hakkında Bakabilirmisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
seyamkk

seyamkk

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Rom Hakkında Bakabilirmisiniz.
Merhaba Arkadaşlar Bende LG L5 Cihaz Var Ama Android 4.0.3 Var ee haliyle aşırı pil tüketiyor root yapıp pil programları yükledim ama çare yok telefon tuş kilitinde ve herşey kapalı (wifi-gps-bltt) 3-4 dk bir %1 pil gidiyo ve buda ortalama 450-400 dk sürüyo herşey kapalı olduğu halde.

yani beyler ben işin kısası şöle bişey diyorum Lg L3 Olan yani benim cihazın 1 altı rom unu benim tele atsam o android 2.3 benim telde çalışırmı veya lg l5 e uygun pili az harçayan stabil bir rom varmı bildiğiniz.

şimdiden sağlun.​

klavuzm

klavuzm

Üye
ya androidin sorunu bataryanin cabuk bitmesi zaten. romla alakasi oldugunu dusunmuyorum.

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

seyamkk

seyamkk

Üye
    Konu Sahibi
ya androidin sorunu bataryanin cabuk bitmesi zaten. romla alakasi oldugunu dusunmuyorum.

Ben Zaten Androidimde Sorun Var Demedim Ceptelefonunda 512 mb ram var diye aldım 400 mb ram var android 4.0 biraz kasıyor ve haliyle hızlı pil tüketiyor bana cihazı zorlamıcak bir rom lazım şuan beklemedeğim internette 1 haftadır araştırma yapıyorum ama bir türlü cihaza uygun rom bulamadım !

Oby_

Oby_

Üye
Cyanogen rom yükle derim .Jelly bean veya ICS...Ben 2 sinide denedim.Bataryanın 2 gününü gördüğüm oldu.Ayrıca bataryan kaçlık ?

yakupb03

yakupb03

Üye
Cyanogen rom yükle derim .Jelly bean veya ICS...Ben 2 sinide denedim.Bataryanın 2 gününü gördüğüm oldu.Ayrıca bataryan kaçlık ?

Kardeş ben Xperia s kullanıyorum batarya 1700 ama hâlâ yetmiyor günde 2 kere şarj ediyorum arkadaşın dediği gibi herşey kapalı telefon root'suz ayrıca 4.0.4 yüklü bu telefona jb verecekler ama orgnl jbyimi yüklesem yoksa senin şarj'i iyi gidiyor dediğin costm romumu :-)?

klavuzm

klavuzm

Üye
cyanogen modu bende denedim daha fazla pil gidiyor normalden.ustelik normalde olan ozelliklerin bazilari da gidiyor. cyanogen yukleyecegine launcherpro yukle en azindan ram kullanimini azaltirsib.

yakupb03

yakupb03

Üye
rom meneger'den mi yüklüyor.uz o romları

Oby_

Oby_

Üye
rom meneger'den mi yüklüyor.uz o romları

Anlaşılan acemisin yüklemede.Kardeşim sana tavsiyem aman aman elini sürme.Daha kötü olur.Sana şöyle bişey söyleyim.
Arkadaşım geçen hafta aldı telefonu seninkinden.Telefonu detaylı inceledim.Buna bakarak şunu söyleyim.

1 . Senin batarya zaten lafı uzatmayın diyor adeta 1700 ' lük.
2. 4 inçlik bir ekrana bu batarya çoook az..Şuç sony de tabi.
3 . Bu batarya bi amoled ekranda olsa tamamda lcd ler çok yiyor.

Sana tavsiyem bataryan için;

İnternetini kullanmadıkça açma
Ekran parlaklığını düşür
Telefona herşeyi yükleme sonuçta 512 mb ram var.
Senkronizasyonu kesin kapat.Yoksa Google play ve haritalar dahil bi sürü uygulama arka planda çalışır ve haybedeb şarj gider.
Advanted Task Killer Pro kullan.(Bulamassan ben atarım sana) Ben kullanıyorum 2 gün şarj gidiyor.
Telefonnu yen aldıysan şarjın bu kadar kısa gitmeside normal sık sık kurcalanaır.
Sonuç dersek ; akıllı telefonların tamamnının neredeyse (iphone da dahil) %98' i günlük şarja zaten muhtacdır.Merak etme bu sadece senlik bişey değil.Ve Tekrar diyorum asla telefona rom atma bilmeden..

yakupb03

yakupb03

Üye
eyw kardesim Xperia s dediğim gibi geçen nisan aldım ve orgnl hâlâ 512 değil 1 gb ram var . Dediğin herşey kapalı easy bttry sawer kullanıyorum gerektikce net açılıyo. Peki root olayı şuan çift çekirdek 1500 ghz hızında overclock vs 1700e alayım mi ne dersin.

- - - Eklendi - - -

yani root lamami tavsiye eder misin şu jb çıksın güncelleym sonra dediğine göre rootmayi düşünüyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt