arkadaşlar pc deki bütün klasörler salt okunur oldu ne yapmam lazım.............

Sponsorlu Bağlantılar

dj eşref

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar pc deki bütün klasörler salt okunur oldu ne yapmam lazım.............
ilk öncelikle herkese selam arkadaşlar benim sorunum şu şekilde bilgisayarımdaki bütün klasörler (resimlerim/şarkılarım/oyunlarım/videolarım ) hepsi salt okunur oldu ve ben bunları düzeltemedim ben şu şekilde yapmama rağmen gene düzelmiyor mesela şarkılar diyelim üstüne gelip sağa tıklayıp özellikler diyorum salt okunur seçeneğine gelip işareti kaldırıyorum uygula ve tamam diyorum sonra gene bakıyorum aynı 1 şey değişmiyor internetten her hangi 1 dosya indirdiğim zaman masa üstüne koyduğumda gene şu uyarı geliyor salt okunur diye mesaj uyarısı geliyor.............
şimdi bana bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam lazım nasıl düzeltmem lazım format:windows xp ............

şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.....

Xilence

Xilence

Kapalı Hesap
Sen galiba bişeyi salt okunur yaparken bütün dosyalar salt okunur olsun diye yapmışsın. Klasör seçeneklerine bi bak derim. yada salt okunur olan dosyaları Seç sağ tık > Özellikler > oradan işareti kaldırmayı dene.

dj eşref

Üye
    Konu Sahibi
dedıklerını yaptım kardes ama gene olmadı baska sekılde yapamazmıyız yardımcı olursanız sevınırım arkadaslar

dj eşref

Üye
    Konu Sahibi
baska yardım edecek arkadas yokku yardım beklıyorum

delrico

delrico

Emekli Yönetici
komut istemini açın ; aşağıdaki komutları girin ;)

attrib -r -h -s -a /d /s

yada

attrib -r -h -s -a *.* /d /s

bu komutlar dosyalarda ve klasörlerdeki salt okunur, gizli, sistem dosyası ve arşiv niteliklerini kaldırır...

klasörlere bazen etki etmeyebiliyor. sadece dosyalara işlem yapıyor olabilir.

dj eşref

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah kardes bır deneyım

ak42

ak42

Üye
süpersin usta is yerim deki pcde de böyle bi sorun vardı gidince deneyim bi

Üst Alt