Arkadaşlar okuyun (spot)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar okuyun (spot)
dün telekominikasyon a mail attım dedimki; 14 Temmuzdan sonra spot telefon aldım ve hiçbir belgem yok.Ben Telefonumu 5 ytl karşılığında kayıt ettirebilecekmiyim. Gelen cevap aşağıda

Sayın TAŞ

2813 sayılı Telsiz Kanunu'nu değiştiren 5392 sayılı kanun ile
yasal olmayan GSM telefon makineleri ile ilgili Kurum tarafından
yapılacak teknik ve hukuki düzenlemeler sonrasında 1 Eylül 2005 itibariyle
kayıt dışı GSM telefon makinesi kullananlara SMS ve basın yoluyla
yapılacak duyurularla istenecek bilgi ve belgelerle TK nin
göstereceği yerlere başvurmaları istenecektir. Bilgi ve belgesi olanlar
kayıtlarını ücretsiz, bilgi ve belgesi olmayanlar 5 YTL ödeyerek
yaptırabileceklerdir. 13 Aralık 2005 tarihine kadar kayıt
yaptırmayanların telefonları şebekeden hizmet alamayacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz beyler

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
iyi hep 5 ytl versek daha iyi mesela ben eylülün 20 sine dogru telefon alablirm ama yurtdısı olacak bakacam olmazsa almıcam

CooL'n'Quiet

Üye
5 ytl cok iyi

metintekin

Üye
ewet 5 ytl wer kurtul :)

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Eğer kurtulamazsak yandık

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence senin soruyu anlamamışlar.. ;)

..::Riddick::..

Üye
evet soru tam anlasılamamıs .. ben 5392 sy yı bulursam bi bakiim ne diyor..
bide şu var tel saticilarını ilgilendiren bi husus: bazen telefon yurt disi oluyor
hatta telin üstünde "t-mobile", "orange" falan yaziyor ama telefoncu fatura kesiyor müsteriye faturali tel satmis oluyor. Halbuki tel yurtdışı. işte yeni yasa diyorki :"Arkadaş senin tel yurtdisi olsada haliyle imei si kayitlarda olmasada senin faturan olduğu için ben senden para almıycam ama vergiyi kacıran ,faturayı kesen teleforncudan alıcam" ...... bilginize

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yani cihan ben bugün spot tel alsam faturasız kayıt edilecek mi?

Üye
---------------

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ok sağol.. :(

Üye
5392sk GEÇİCİ MADDE 6.- Bu Kanunun yürürlüğe girmesinden önce Kurum kayıtlarında yer almadığı belirlenen elektronik kimlik bilgisini haiz cihaz kullanıcıları, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren beş ay içinde gerekli belgelerle birlikte Kuruma veya Kurumun göstereceği yerlere başvurarak ellerindeki cihazlarını kayıt ettirirler.

Belgesi olmayan her bir kayıt dışı cihazın kayıt edilmesi için beş YTL miktarındaki kayıt ücreti cihaz kullanıcısından Kurumun göstereceği yerler tarafından tahsil edilir. Kayıt ücreti her türlü vergi, resim, harç ve Hazine payından muaftır. Kurumun göstereceği yerler tarafından her bir cihaz için tahsil edilen kayıt ücretinden SMS gönderilmesi ve kopyalanmış cihazların IMEI numaralarının düzeltilmesi gibi masraflarından oluşan hizmet bedeli karşılığı olarak bir YTL düşülerek, kalan miktar CEIR ile bilgi ve ihbar merkezi payı olarak kullanılmak üzere, tahsilatı müteakip on gün içerisinde Kurum hesaplarına aktarılır.

Başvuru süresi sonunda Kurum kayıtlarında yer almayan cihazlar bir daha kullanıma sokulmamak üzere elektronik haberleşme şebekesi bağlantıları kesilmek suretiyle devre dışı bırakılır. Ancak kullanıcılardan, Kurum tarafından yönetmelikle belirlenecek haklı bir mazereti olanlardan başvuru süresini geçirenler, yukarıda belirtilen kayıt ücretini ödemeleri halinde elektronik haberleşme şebekesi bağlantıları kullanıma açılır.
Dostlar burdan anlasılan temmuzdan sonra alınmış cihaz 5 ay icinde (yani aralık ayına kadar) belirtilecek yerlere 5 ytl yatırılınca herhangi bir sorunla karşılasılmıycak.. yanlız bide şöyle bi durum var :Madem aralığa kadar süre var bu sürede alınan kaçak telefonlar alanın yanına karmı kalacak ? hayır. yeni kanun kaçak telefon satma ve kullanıma 10 milyara kadar ağır ceza getiriyor. (tabi önemli olan bunu uygulayabilmek ) ha 14 temmuzdan öncemi - sonramı alınmış cihaz nerden bilirller o işin teknik kısmı beni aşar.
* ben olsam su an faturasız telefon almazdim yinede..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yaw tam bi net açıklama gelse 14 temmuz vs ile ilgili bizde karar veririz.. :off:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
İpin ucunu gösterdiler , geri kalanını göstermiyorlar. :off:

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
E şimdi bu adamlar 14 Temmuz ile bir açıklama yapmadılar.Bizi bilgilendirmediler.O zaman telefonumuzu kapatmaya ne hakları var.Yeter be ama,bi telefon zevkimiz vardı içine ettiler.Onlarda devasa vergi koymasınlar kardeşim.Vergi binince öyle bir fiyat artıyorki sanarsın telefonu Kendileri üretti. :off: Yok K.D.V.yok Ö.T.V şimdide çevre kirliliğindenmi nedir bir vergi daha çıkardılar :off: :off: :off: :off:

midnight

midnight

Üye
2813 sayılı Telsiz Kanunu'nu değiştiren 5392 sayılı kanun ile
yasal olmayan GSM telefon makineleri ile ilgili Kurum tarafından
yapılacak teknik ve hukuki düzenlemeler sonrasında 1 Eylül 2005 itibariyle
kayıt dışı GSM telefon makinesi kullananlara SMS ve basın yoluyla
yapılacak duyurularla istenecek bilgi ve belgelerle TK nin
göstereceği yerlere başvurmaları istenecektir. Bilgi ve belgesi olanlar
kayıtlarını ücretsiz, bilgi ve belgesi olmayanlar 5 YTL ödeyerek

yaptırabileceklerdir. 13 Aralık 2005 tarihine kadar kayıt
yaptırmayanların telefonları şebekeden hizmet alamayacaktır.

--benim anladığım kadarıyla bir sorun olmayacak senin için,yani 5 ytl yatırıp kurtulacaksın.. ;;)

trampet

Üye
Bence telekomdan gelen mesaj bilgisayar mesajı yani otomatik. Böyle soru soranlara forward ediyorlar. Çünkü arkadaşın 14 temmuz sorusuyla ilgili hiç birşey yok. Dümdüz ezbere bir metin yollamışlar. :nono:

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by trampet@Aug 19 2005, 09:10 PM
Bence telekomdan gelen mesaj bilgisayar mesajı yani otomatik. Böyle soru soranlara forward ediyorlar. Çünkü arkadaşın 14 temmuz sorusuyla ilgili hiç birşey yok. Dümdüz ezbere bir metin yollamışlar. :nono:
[post=138638]Quoted post[/post]​

Arkadaşta attı ona farklı geldi ama

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Kesinlikle onlarda bişey bilmiyor.. :(

polat_ketur_76

Üye
ipucu tamam ya geri kalanı dimi ama arkadaşlar ne bu böyle yani

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
5 YTL Ver Hallet işini:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt