Arkadaşlar ciddi anlamda reklam virüsü(yardım lütfen!!)

Sponsorlu Bağlantılar

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ciddi anlamda reklam virüsü(yardım lütfen!!)
Merhaba arkadaşlar;
Bilgisayarımda değişik bi reklam virüsü var galiba.Herhangi bi siteyi açtığımda genelde aşağıda resimde göründüğü gibi küçük bi pencere çıkıyor ve içinde genelde gmail veya başka şeyin fotoğrafı olan (vs) reklam penceresi çıkıyor .Çarpıya basmaya çalışınca değişik canlitv.com gibi bi adrese gidiyor vs.... Ayrıca herhangi bir film sitesine girmek istesem direk sadece belli bir adrese gidiyor adrese gidiyor.
Yaptıklarım;
-ESET FULL SÜRÜM TARATTIM(KEY VARDI) birşey çıkmadı....
-Adw Cleaner , Ccleaner ,Advanced system care tarattım yeniden başlattım vs. birşey olmadı...
-Chrome geçmiş ,çerez vs. sildim , chrome silip tekrar kurdum yine aynı sorun bunedir arkadaşlar yardım edecek yok mu?Hatta LoL oynarken bile ilk açtığımda bu çıkıyor.....ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR .TEŞEKKÜRLER...

sorun resmi:

Yönetici tarafından düzenlendi:

kralberk13

kralberk13

Üye
chrome mağazasına gir adblock indir

• Beğen
Tepkiler: legolas29
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Kardeşi chrome ise onu kaldır bi daha yükle.
Chrome mağazasından adblock pro indir kur.
Ve internetten,
adwcleaner programını yükle. Kullanmasını bilmiyosan internetten bak. Bu program direk o pcnin içindeli reklamları felan siliyo.
Bunları yap farkı görürsün.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
adwcleaner İle Dene Bir Virüsleri Silmeyi Şayet Varsa Düzelir O Zaman

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşi chrome ise onu kaldır bi daha yükle.
Chrome mağazasından adblock pro indir kur.
Ve internetten,
adwcleaner programını yükle. Kullanmasını bilmiyosan internetten bak. Bu program direk o pcnin içindeli reklamları felan siliyo.
Bunları yap farkı görürsün.
hacı yazdım eğer görmediysen tekrar söyliyim adw cleaner adblok yaptım. herşeyi yaptım ya anlamadım gitti

• Beğen
Tepkiler: Muhmd CR7
kanat_58

kanat_58

Üye
Chrome sil ardından Refedite gir o reklam ismi neyse onu tarat çıkanları sil birdaha tarat çıkarsa sil çıkmayan kadar eğer çıkmazsa pc yi yeniden başlat sonra Chrome tekrar yükle eğer yine çıkarsa virüsün bulaşmadığı sistem geri yükleme deki tarihi seç ordan pc yeniden başlasın tamamdır

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Chrome sil ardından Refedite gir o reklam ismi neyse onu tarat çıkanları sil birdaha tarat çıkarsa sil çıkmayan kadar eğer çıkmazsa pc yi yeniden başlat sonra Chrome tekrar yükle eğer yine çıkarsa virüsün bulaşmadığı sistem geri yükleme deki tarihi seç ordan pc yeniden başlasın tamamdır
Refedit nedir hocam? birazdaha açıklayıcı olsanız

kanat_58

kanat_58

Üye
Regedit yanlış yazmışım kusura bakma başlata gel Regedit yaz çıkar o

cihanata_1

cihanata_1

Üye
comodo ile taratsan faydası olur mu acaba adw cleaner önerecektim ama olmamış:)

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
comodo ile taratsan faydası olur mu acaba adw cleaner önerecektim ama olmamış:)
comodo deniyim bi bunların hepsini yaptım birtek redegit i yapamadım onuda anlamadım hala faydası yok lanet olsun çok gıcık ediyor..

KacakMazot

KacakMazot

Üye
tavsiye combofix ile tarat virus var ise buyuk ihtimalle duzelir. olmadi dns degistirme filan yatiysan eger onu sil orjinal dns ile kullan eger dns degismediysen bu kez diger turlu dns degis o sekilde dene yine olmaz ise bilmiyorum uzgunum. :D

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
hacı yazdım eğer görmediysen tekrar söyliyim adw cleaner adblok yaptım. herşeyi yaptım ya anlamadım gitti

Anladım, geçende dayımın pcsine aynısı oldu.
Chrome kaldırdım bidaha yükledim.
Denetim masasından virüs gibi şüpheli olan programları kaldırdım.
Ccleaner ile temizlik yaptım. Ve kayıtlı sorunları çözdüm..
Adwcleaner ile de temizlik yaptım.
Adblock pro yükledim. Bütün hepsi gitti. Ondan dedim.
Tam sürüm anti virüs programı yok mu ?
Ordanda tarattır.
Hiç bişey yapamazsan, çak formatı :)

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1
legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Anladım, geçende dayımın pcsine aynısı oldu.
Chrome kaldırdım bidaha yükledim.
Denetim masasından virüs gibi şüpheli olan programları kaldırdım.
Ccleaner ile temizlik yaptım. Ve kayıtlı sorunları çözdüm..
Adwcleaner ile de temizlik yaptım.
Adblock pro yükledim. Bütün hepsi gitti. Ondan dedim.
Tam sürüm anti virüs programı yok mu ?
Ordanda tarattır.
Hiç bişey yapamazsan, çak formatı :)
Tam sürüm eset nod32 9 var. Adw cleaner ccleaner advanced system care ve zemana diye programlar ile tarattım birşeyler bulup siliolar ama hala devam ediyor sorun. Format atamam malesef. deneyeceğim sonuna kadar olduğu kadar.
tavsiye combofix ile tarat virus var ise buyuk ihtimalle duzelir. olmadi dns degistirme filan yatiysan eger onu sil orjinal dns ile kullan eger dns degismediysen bu kez diger turlu dns degis o sekilde dene yine olmaz ise bilmiyorum uzgunum. :D
combofiz 8.1 de uyumlu değil:( kafayı iyeceğim abi biri kesin çözüm verebilir mi yahu :((((

• Beğen
Tepkiler: Muhmd CR7
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Tam sürüm eset nod32 9 var. Adw cleaner ccleaner advanced system care ve zemana diye programlar ile tarattım birşeyler bulup siliolar ama hala devam ediyor sorun. Format atamam malesef. deneyeceğim sonuna kadar olduğu kadar.

combofiz 8.1 de uyumlu değil:( kafayı iyeceğim abi biri kesin çözüm verebilir mi yahu :((((
temiz win 10 yükle hem win 10a geçmiş olursun hemde virüsten kurtulursun comodoyu denedin mi:)
eğer yapabileceksen comodonun tam sürümü al geekbody chata bağlan comodo teknisyenlerine sorunu anlat bilgisayarına bağlanıp temizleyeceklerdir %100 çözüm:)
ben bundan belkide daha ciddi bir virüsten comodonun ücretsiz sürümüyle kurtulmuştum interneti kendi kontrölüne alıştı bana bazen bağlantı yok gibi görünüyordu ama reklam sayfası çıkıp duruyordu muhtemelen biryerlere veri de yolluyordu comodo temizlemisti ama ben yinede virüsün izleri kalmış olmasın diye format atmıştım:)

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
temiz win 10 yükle hem win 10a geçmiş olursun hemde virüsten kurtulursun comodoyu denedin mi:)
eğer yapabileceksen comodonun tam sürümü al geekbody chata bağlan comodo teknisyenlerine sorunu anlat bilgisayarına bağlanıp temizleyeceklerdir %100 çözüm:)
ben bundan belkide daha ciddi bir virüsten comodonun ücretsiz sürümüyle kurtulmuştum interneti kendi kontrölüne alıştı bana bazen bağlantı yok gibi görünüyordu ama reklam sayfası çıkıp duruyordu muhtemelen biryerlere veri de yolluyordu comodo temizlemisti ama ben yinede virüsün izleri kalmış olmasın diye format atmıştım:)
Hocam en son çare win 10 a geçmek tir. Çünkü benim pc win8.1 de çok iyi ve stabil çalışıyor win 10 da öyle olmaya bilir. bakalım comodo yu da deneyeceğim en kötü böyle win10 a geçer tekrar win8.1 e dönerim bişeylr denerim artık :S

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim PCyede Bulaşmıştı Ama Sorun Olmamişti Silmiştim Avastı Yükleyip Denesene Birde

Emrebali05

Emrebali05

Üye
denetim masasından program kaldır bölümünde senin yüklemediğin değişik isimli reklamın üzerinde yazıyo genelde bu programların isimleri program varsa onları kaldır onlar yapıyo benim başımada çok geldi indirdiğin programlardan geliyor gizli gizli kuruluyo sonra reklam olsun yeni sayfa açma olsun herşeyi yapıyor
birde kurtulamıyorsan sistem geri yükleme yap en son ne zaman başladı bunlar olmaya mesela 2 gün önce sistem kurtarmadan 2 gün önceki tarihten geri yükleme yap kurtul

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
denetim masasından program kaldır bölümünde senin yüklemediğin değişik isimli reklamın üzerinde yazıyo genelde bu programların isimleri program varsa onları kaldır onlar yapıyo benim başımada çok geldi indirdiğin programlardan geliyor gizli gizli kuruluyo sonra reklam olsun yeni sayfa açma olsun herşeyi yapıyor
birde kurtulamıyorsan sistem geri yükleme yap en son ne zaman başladı bunlar olmaya mesela 2 gün önce sistem kurtarmadan 2 gün önceki tarihten geri yükleme yap kurtul
Hocam sistem geri yükleme tarihi 3 gün önce ama bunlar 4 gün önce başladı yani en yakın sistem geri yükleme kurtarmıyor işi ......

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Hocam en son çare win 10 a geçmek tir. Çünkü benim pc win8.1 de çok iyi ve stabil çalışıyor win 10 da öyle olmaya bilir. bakalım comodo yu da deneyeceğim en kötü böyle win10 a geçer tekrar win8.1 e dönerim bişeylr denerim artık :S
win 10 da daha bile stabil çalışacaktır emin olabilirsiniz win 10 bu yıl içinde yükseltenler SÜRESİZ OLARAK ÜCRETSİZ lisanslı win 10 sahibi oluyorlar win 10 sürekli güncellenecek ve bir daha yeni işletim sistemi çıkmayacak yükseltecekseniz tavsiyem bilgisayarınıza gelen yükseltme aracıyla yaparsanız virüsten kurtulamayabilirsiniz BLastear arkadaşımızın forumda paylaştığı resmi win 10 yükleme aracıyla cd veya usb oluşturup temiz kurulum yapın:) https://www.maxicep.com/forum/konu/windows-10-bilgisayar-icin-indirilebilir-durumda.954286/

Üst Alt