Arkadaşlar bu bilgisayar nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bu bilgisayar nasıl
Bunu bir bilgisayarcı ile topladık weptenal diye bir siteden düşünceleriniz nedir

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
elinizde hali hazırda hangi parçalarınız var

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
600 w Power gtx570 ekran kartı başka da birşey yok

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
16gb biraz fazla olmuş onun dışında bi sorun yok

bana kalırsa (tamamen kişisel tavsiye)
rami tek 8gb modül alıp parayı işlemciye yatırın

zaten gtx 570 ile 16gb kullanan oyunu açmazsınız
(bende 16gb var render almadığım sürece 8i geçmiyor)

ileride hem ekran kartını değişince işlemci darboğazı konusunda daha rahat olursunuz

ileride ekran kartı alırken bi 8 daha alıp ram eksiliğini giderebilirsiniz ama işlemcide tamamen satıp yenisini almak zorunda kalırsınız onun için rami baştan fazla almaktansa işlemciyi iyi almak daha mantıklı olucaktır)

bence 6600 alın ileride
rami artırabilirsiniz

bi de eğer overclock yapmayacaksanız anakartı z170 almayın
h110 veya tavsiye etmesemde b150 almanız size performans olarak hiç bir şey değiştirmez ama size 100-150tllik bir bütçe açar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
16gb biraz fazla olmuş onun dışında bi sorun yok

bana kalırsa (tamamen kişisel tavsiye)
rami tek 8gb modül alıp parayı işlemciye yatırın

zaten gtx 570 ile 16gb kullanan oyunu açmazsınız
(bende 16gb var render almadığım sürece 8i geçmiyor)

ileride hem ekran kartını değişince işlemci darboğazı konusunda daha rahat olursunuz

ileride ekran kartı alırken bi 8 daha alıp ram eksiliğini giderebilirsiniz ama işlemcide tamamen satıp yenisini almak zorunda kalırsınız onun için rami baştan fazla almaktansa işlemciyi iyi almak daha mantıklı olucaktır)

bence 6600 alın ileride
rami artırabilirsiniz

bi de eğer overclock yapmayacaksanız anakartı z170 almayın
h110 veya tavsiye etmesemde b150 almanız size performans olarak hiç bir şey değiştirmez ama size 100-150tllik bir bütçe açar
Bunların hemen hemen aynısını bir forum sitesinde bana bir kaç kişi söyledi o söylediğin anakart lafı öneriyorlar hep hep o seri bunun daha üst modelleri Yokmu ben pc zaten render için için kullanacağım.

16 GB olmasi benim yararıma olur

Benim ekran kartım 1.5gb 320 bit olması lazım hertür oyunu açabilir bence ve 2k bir çıkışı var

İşlemci anakart kodunda başka forumlarda üstüme gelenler var işlemciyi 6600k alıp anakart z170 olabilir bunu abimle tartışacağız akşam

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Şu Şekilde Nasıl

serbay_68

Üye
Gayet kulanışlı bir bilgisayar olmuş güle güle kullan

Sent from my LG-K520 using

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bunların hemen hemen aynısını bir forum sitesinde bana bir kaç kişi söyledi o söylediğin anakart lafı öneriyorlar hep hep o seri bunun daha üst modelleri Yokmu ben pc zaten render için için kullanacağım.

16 GB olmasi benim yararıma olur

Benim ekran kartım 1.5gb 320 bit olması lazım hertür oyunu açabilir bence ve 2k bir çıkışı var

İşlemci anakart kodunda başka forumlarda üstüme gelenler var işlemciyi 6600k alıp anakart z170 olabilir bunu abimle tartışacağız akşam

Render alacaksanız işlemciden kısmayın
mümkünse i7 6700 alın
oyunda i5 ile i7 nin farkını hissetmezsin ama
renderda 100mhz bile hissedilir hale gelir

ben 8370 kullanıyorum
4.0ghzden 4.5e OCledim şuan %15lik bir hız farkı oluştu

OC o kadar sağlıklı bir şey değil oyun oynarken işlemciyi 4.7 ye kadar çekebiliyorum sorun olmuyor ama renderda 4.7ghzde 30dkden sonra işlemci çekirdek kapatmaya başlıyor yani daha kötü oluyor

render alınacak pcde overclock ya çok az bi miktar olucak ya da hiç olumucak fazlası size saatler kaybettirir

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Render alacaksanız işlemciden kısmayın
mümkünse i7 6700 alın
oyunda i5 ile i7 nin farkını hissetmezsin ama
renderda 100mhz bile hissedilir hale gelir

ben 8370 kullanıyorum
4.0ghzden 4.5e OCledim şuan %15lik bir hız farkı oluştu

OC o kadar sağlıklı bir şey değil oyun oynarken işlemciyi 4.7 ye kadar çekebiliyorum sorun olmuyor ama renderda 4.7ghzde 30dkden sonra işlemci çekirdek kapatmaya başlıyor yani daha kötü oluyor

render alınacak pcde overclock ya çok az bi miktar olucak ya da hiç olumucak fazlası size saatler kaybettirir
Orta seviye toplamaya çalışıyorum yarı oyun yarı render bütçeyi de fazla zorlayacak kadar o yüzden şu sistem iyimi dır