Arkadaşlar bir bakar mısınız?

 • 12 Ocak 2019 12:26
 • 215 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Arkadaşlar android telefonumu rootladım.Ve cihazın bazı adreslere arka planda bağlanmasını istemiyorum.Ancak telefon arka planda bazı servislere ben istemesemde bağlanıyor.Bunu nasıl engelleyebilirim?Galiba Host mu diyorlar proxy mi diyorlar onunla alakalı bir şey bu.
   


  Yazan: Karacaahmet1993
 2. Hocam ben kingroot kullanıyorum root atmak için . Whatsapp ın modlu versiyonunu kullanıyorum . Kingroot wpnin arka planda dosya gönderdiği uyarısını ve izin verip vermeyeceğini soruyor . Kingroot bu arka plan işlemini kendi tespit ediyor . Bazı uygulamalarında ayarlarında veri gönder olayını kapatabiliyorsunuz.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Karacaahmet1993 bunu beğendi.
 3. Ben aslında 'Android sistemi' isimli uygulamanın bağlantısını engellemek istiyorum.Yani google servislerine bağlanıyor arka planda.Google servislerinin host ve ip lerini aldım ancak bunları nasıl engeleyebileceğimi bilmiyorum.Android sistemi uygulaması gizlice bizim bilgilerimizi gönderiyor google serverlarına.Symbian belle ve belle fp2 de hiç böyle bir çakallık yoktu hocam.
   
 4. Google play hizmetleri bunu sağlayan yegane uygulama silince android çalışmıyor bazı tellerde deneyin isterseniz tüm uygulamaları dışarıdan yüklemek zorunda kalacaksınız .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Karacaahmet1993 bunu beğendi.
 5. İşin o kısmını çözdüm hocam ben.Yalp store dan yüklüyorum uygulamaları.Zaten o da Google play den çekiyor.Yalp store ı bir araştırın isterseniz.
   
 6. Bakayım hocam
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Karacaahmet1993 bunu beğendi.
 7. 3 yöntemden bahsedebilirim. Tam olarak denemedim ama mümkün olabilir diye söylüyorum.
  Aklıma titanium backup ile istenmeyen uygulamaları tamamen dondurmak geliyor ama zararları olur mu bilemedim. Bazı uygulamalar google servislerine ihtiyaç duyabiliyor.

  Ayrıca istenmeyen programların internete bağlanmasını tamamen engelleyen uygulamalar vardı. Aklıma gelmedi ismi. Bulursam paylaşırım.

  Bir de Adaway adlı reklam engelleme uygulaması var. Bunda beyaz ve kara liste seçenekleri var. Oraya manuel de host girilebiliyor. Onu da deneyebilirsiniz. Bununla bazen istenmeyen reklamları manuel de girerek engellediğim oldu.
   
  Son düzenleme: 13 Ocak 2019 02:29
  Karacaahmet1993 ve MAERKEK bunu beğendi.
 8. Sony ile gönderdi
 9. Neyin ekran fotoğrafını atayım hocam?
  ---
  Ben telefonu tamamen google servisleri olmadan kullanıyorum.Ona rağmen arka planda Google a hala veri gidiyor,hala bağlanılan Google host ları var.Bizim verilerimizi çalıyorlar.
  Android telefonlarda bütün google hizmetlerini silsek bile telefon bizi izliyor.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  MAERKEK bunu beğendi.
 10. Gün gelecek google android tellerini hackleyecek symbian ve s40 cihaz saklayın .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Karacaahmet1993 bunu beğendi.
 11. Aynen hocam.Ben hattımı 603 e taktım.
  Mumkun olduğunca Android kullanmıyorum.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  MAERKEK bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 10:32