Arka Plan Saydamlaştırma

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Arka Plan Saydamlaştırma
Merhaba arkadaşlar , S40 serisi telefonlar için tema yapmak için ilk adımımı attım fakat bir sorunla karşılaştım , normalde 300x300 olan ikonları paint ile 56x56 küçülttüm daha sonra Adobe photoshop ile Saydamlaştırma işlemleri uyguladım fakat ikonların kenarı beyaz kaldı . Sizce neden olmuştur ?

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Paintte bu iş olmaz bunun için ekstra yazılımlar var. Yada online icon size diye arat google üzerinde belki bulursun.
Yada format factory de icon boyutlandırma var 64x64 hatta 32x32 boyutlara kadar düşürebilirsin.
Arkaplanın değişmeden saydam kalması için direk orjinal saydam ikonu kullan, painte giren zaten özelliğini kaybetmiş oluyor...

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Paintte bu iş olmaz bunun için ekstra yazılımlar var. Yada online icon size diye arat google üzerinde belki bulursun.
Yada format factory de icon boyutlandırma var 64x64 hatta 32x32 boyutlara kadar düşürebilirsin.
Arkaplanın değişmeden saydam kalması için direk orjinal saydam ikonu kullan, painte giren zaten özelliğini kaybetmiş oluyor...
Format factory dediğin program mı ?

PALA.

PALA.

Üye
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Hemen deniyorum.
Olmadı png formatını icona çeviriyor anca

PALA.

PALA.

Üye
png formatını icona çeviriyor anca
İcon - icon dönüşümü için, ben sandım büyük ikonu küçültecen :hmmm
Şu siteden yapılabiliyor
Şeklini istediğin gibi seç sanırım yuvarlak yapacaksın, biraz uğraş zor değil...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt