Arabistan Üretimi Orjinal Nokia E72 (Türkiye Uyum Sorunu)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrdoan

Üye
    Konu Sahibi
Arabistan Üretimi Orjinal Nokia E72 (Türkiye Uyum Sorunu)
Arkadaşlar Kasım ayında annem ve babam hacıdan geldiler. Ordan kur farkından dolayı ucuz olduğu için telefon aldılar. Orjinal telefon çakma değil baştan söyleyeyim. Orjinal NOKIA bayisinden ve NOKIA kutusundan belgeleri vs var. Neyse;

Telefon Arabistan üretimi olduğu için (Made in Findland olsa da Arabistan için üretilmiş) uygulama tarayıcıları oraya göre. Yani OVI'ye girdiğimde veya buradan oyun, tema, uygulama indirip telefona kurduğumda kurulum yapılıyor fakat açmıyor. TİM'e gittim ve tarayıcıdan dolayı olduğunu söylediler.

Bunun çözümü var mı? Yani telefona ayar yaptırarak veya birşey yükleyerek vs. Türkiye tarayıcısına uygun hale getirmek? Son ihtimal da, Arabistan'a özel uygulamaları bulmak.. Yani olmuyorsa Arabistan özel uygulama, oyun ve temalarını indiririm artık dedim. Tabi Arapça karakter bulunmayacaksa :/

nfsnihat

nfsnihat

Üye
Kardeş sorunun çözümü oldukça basit, eğer yazılım atma işlerinden anlamıyorsan 20 TL ye Türkçe firmware yükleteceksin, hem cihaz Türkçe olacak hem de bütün uyum sorunları ortadan kalkacak. Club Nokia'da 6 sene önce 2 TL ye yaptırmıştım ama şimdi daha pahalıdır.

emrdoan

Üye
    Konu Sahibi
Nereden yükletebilirim bunu? Cihaz şuan Türkçe zaten orada babam aldırdığında yaptırmış

sekil_27

sekil_27

Üye
kardes senin sorunun telefonun arabistan yapımı olması deil bence.zaten yazılımlan halletmissin.teknik servisin bilmesi gereken OVİ her marka telefona her yazılım yükletmiyor.ovide olan tüm uygulamaları teline yükliyemezsin normal şartlarda.Eger bu uygulama ülkenizde yükletilmiyor uyarısı alırsanız 1.si teli heckleterek tel internette n97 olarak görünmesini saglatacaksın.v5 bôlùmundeki modlara bak.Sorunun sanırım bu.tabiki n97 göstermende yüklıyecegin uygulamalarda proplem yaşatacak.

emrdoan

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim ovi'de üye olurken telefon markanı belirtince sana uygun uygulamalar çıkıyor :)

sorun belirlendi. yurtdışı üretim olması. çözüm için yapabileceklerimi soruyorum ben

teleon

Üye
kardeş sorunun ortada senin telefona flash atılacak ve product kodu değiştirelecek bu kadar basit bunuda sen yapamayacagın için bi teknik servise götürmen en uygunu bu servis kvk yada nokianın kendi servisi olursa dediğim olayı yapmazlar bilgine

emrdoan

Üye
    Konu Sahibi
Masrafı nedir bu işin peki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt