Apple’ın OS X Yosemite 10.10.3 Sürümünde Hata Bulundu

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Apple’ın OS X Yosemite 10.10.3 Sürümünde Hata Bulundu
Apple, Mac OS X Yosemite 10.10.3 sürümünde şikayetlerde artış olduğu görülüyor.

Apple’ın büyük umutlarla yayınladığı Mac OS X Yosemite sürümünde güncellemeler sonrası hataları devam ediyor.
Apple OS X Yosemite sürümü ile Mac cihazlara yeni bir bakış açısı getirirken, bir çok yeniliği de beraberinde sunmuştu. Yosemite sürümü ile birlikte performans ve görünüm amaçlı yapılan değişiklikler sonrası, bir çok kişi bu sürüme geçiş yaptığı biliniyor. Ancak zaman içerisinde yayınlanan bazı güncellemeler kullanıcılar tarafından sorunlu olduğu görüşü hızla yayılıyor.

OS X Yosemite 10.10.3 sürümü donanım açısından güçlü cihazlar olarak görülen Mac’lerde ilginç bir hataya sebep oluyor. Yüksek boyutlu JPEG dosyalarını açmak isteyen kulanıcıların sistemin çökmesi veya yeniden başlaması sorunu ile karşı karşıya kaldıkları bilgisi geliyor. Bazı kullanıcıların farklı çözümler arayışına girdiği görülürken, yayınlanan güncelleme sonrası cihazların geneli itibariyle bu problemin varolduğu düşünülüyor.

Şimdilik JPEG dosyaları liste görünümünde önizleme veya safari ile açılması tavsiye edilirken konu ile ilgili incelemelerin devam ettiği bildiriliyor. Farklı bir çözüm olarak ise OS X Yosemite 10.10.3 sürümünü yeniden kurmayı tavsiye eden kullanıcıların da olduğu görülüyor.

Apple cephesinden resmi bir açıklama gelmese de konuya en kısa sürede çözüm getireceği konuşuluyor.

• Beğen
Tepkiler: anılbaran

emreli01

emreli01

Üye
Arkadaşlar windowsa göre artılari nelerdir apple in işletim sisteminin ? Merak ediyorum ben bilgisayarıma yuklesem windowsta kullandığım herşeyi ondada kullanabilecekmiyim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Arkadaşlar windowsa göre artılari nelerdir apple in işletim sisteminin ? Merak ediyorum ben bilgisayarıma yuklesem windowsta kullandığım herşeyi ondada kullanabilecekmiyim
birçok uygulama her işletim sistemi için çıkabilmekte, mac windows dan çok farklı bir yapıya sahip windows mac sistemine göre daha özgür gelecektir.
windows çökmeye meyilli, mac os daha dayanıklı
windows çoklu işlemlerde işlemciyi zorlar, mac os daha az yorar
windows oyun program açısından çok zengin mac os daha geride
windows ms-dos tabanlı mac os UNIX tabanlı
vb :)

• Beğen
Tepkiler: emreli01 ve KAYIP-ADAM

KAYIP-ADAM

Üye
birçok uygulama her işletim sistemi için çıkabilmekte, mac windows dan çok farklı bir yapıya sahip windows mac sistemine göre daha özgür gelecektir.
Oyun oynamayıp , İnternette Gezinme , Dizi/Film izleme , indirme gibi yönlerde Macbook mu tavsiye eder siniz ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Oyun oynamayıp , İnternette Gezinme , Dizi/Film izleme , indirme gibi yönlerde Macbook mu tavsiye eder siniz ?
Bu yazdıkların için yeterli ve farklı bir deneyim sağlayacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM

KAYIP-ADAM

Üye
Bu yazdıkların için yeterli ve farklı bir deneyim sağlayacağını düşünüyorum.
teşekkürler. Hız konusunda hangisi daha iyidir ve hangisi daha uzun süre idare eder. (4-5 yıl) bunun harici ne kadar sürede alışılabilir daha önce hiç windows harici işletim sistemi kullanmadım.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
teşekkürler. Hız konusunda hangisi daha iyidir ve hangisi daha uzun süre idare eder. (4-5 yıl) bunun harici ne kadar sürede alışılabilir daha önce hiç windows harici işletim sistemi kullanmadım.
Şahsen bende uzun süreli farklı işletim sistemi kullanmadım, alışma sürece kişiye de bağlı. Belki 5 ay belki 1 ay, hız konusunda sorun yaşamayacağını düşünüyorum stabil ve hızlı bir sistemi var, idare edebilmesi yine kullanıcıya bağlı :) Windows dan oraya geçince birçok şeyi yapma isteğin oluşabilir ve hüsranla karşılaşabilirsin, onun için iyice araştırıp mutlakada test edip alman gerekecek.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
Şahsen bende uzun süreli farklı işletim sistemi kullanmadım, alışma sürece kişiye de bağlı. Belki 5 ay belki 1 ay, hız konusunda sorun yaşamayacağını düşünüyorum stabil ve hızlı bir sistemi var, idare edebilmesi yine kullanıcıya bağlı :) Windows dan oraya geçince birçok şeyi yapma isteğin oluşabilir ve hüsranla karşılaşabilirsin, onun için iyice araştırıp mutlakada test edip alman gerekecek.
Windows'u yaklaşık 6 aydır sadece internete girip dizi/film izlemek ve internette gezinmek amaçlı kullanıyorum. Bilgisayarda pek bir şey yaptığım söylenemez. ama yinede kasıyor. Oyun için ps4 kullanıyorum. Mağazada macbook'a baktım ve tasarımını çok beğendim işletim sistemi karışık gelsede alışırım diye düşünüyorum. Tek sorunum kullandığım iki program ''İdm , uTorrent vb.'' programların olup olmadığı veya alternatifi olup olmadığı. Safari tarayıcısı da çok hoşuma gitti :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Windows'u yaklaşık 6 aydır sadece internete girip dizi/film izlemek ve internette gezinmek amaçlı kullanıyorum. Bilgisayarda pek bir şey yaptığım söylenemez. ama yinede kasıyor. Oyun için ps4 kullanıyorum. Mağazada macbook'a baktım ve tasarımını çok beğendim işletim sistemi karışık gelsede alışırım diye düşünüyorum. Tek sorunum kullandığım iki program ''İdm , uTorrent vb.'' programların olup olmadığı veya alternatifi olup olmadığı. Safari tarayıcısı da çok hoşuma gitti :)
O uygulamaların alternatifleri mutlaka vardır, ben olsam farklı bir deneyim için ve bir süreliğine(ama 4-5 yıl değil) kullanırdım ama karar senin :)

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
O uygulamaların alternatifleri mutlaka vardır, ben olsam farklı bir deneyim için ve bir süreliğine(ama 4-5 yıl değil) kullanırdım ama karar senin :)
tavsiye için teşekkürler. Hangi mac ürününü tavsiye edersiniz , Macbook Air mı yoksa Macbook Pro mu ? Önerebileceğiniz bir model varmı ve Pro ve Air markaları arasında çok büyük farkları mevcut mu? 4-5 yıl idare edebileceğini düşünüyorum. Windows'un internete girip takılmasından bu ara çok sıkıldım doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
tavsiye için teşekkürler. Hangi mac ürününü tavsiye edersiniz , Macbook Air mı yoksa Macbook Pro mu ? Önerebileceğiniz bir model varmı ve Pro ve Air markaları arasında çok büyük farkları mevcut mu? 4-5 yıl idare edebileceğini düşünüyorum. Windows'un internete girip takılmasından bu ara çok sıkıldım doğrusu.
O konuda birşey diyemem deneyim yapacak kadar hiçbirini kullanmadım :)

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
O konuda birşey diyemem deneyim yapacak kadar hiçbirini kullanmadım :)
yardımınız için teşekkürler son bir sorum daha olacak apple'ın telefon/tabletlere sunduğu güncelelem desteğini biliyorum gayet iyi ancak Macbook'ları bilmiyorum. Güncelleme desteği uzun mu macbook'ların ? Birde çok fazla Macbook Air/Pro modeli var. Biri 3000'lerdeyken biri 5000'lerde. bu farklar daha çok donanım'lamı alakalıdır yoksa performans/güncelleme desteği vb. mi?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

İkiside son sürüm OS X Yosemite yi almış gözüküyor, bundan birkaç güncellemeyi daha alabileceğini düşünüyorum. Aradaki fiyat farkları tabiki cihazların donanımı ile alakalı, işlemci-RAM-ekran kartı-hard disk gibi değişiklikleri mevcut.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye

İkiside son sürüm OS X Yosemite yi almış gözüküyor, bundan birkaç güncellemeyi daha alabileceğini düşünüyorum. Aradaki fiyat farkları tabiki cihazların donanımı ile alakalı, işlemci-RAM-ekran kartı-hard disk gibi değişiklikleri mevcut.
Yani internette geiznmek / dizi/film izlemek gibi şeylerde bir sıkıntı çıkarmaz :) , 3000-3500 TL arası iyi bir model bulunabilir mi? , yarın mağazada macbook'u daha fazla incelemeyi düşünüyorum :)

emreli01

emreli01

Üye

çok teşekkürler açıklayıcı bi cevap oldu benim için :)

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM ve Mesut Aktaş
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yani internette geiznmek / dizi/film izlemek gibi şeylerde bir sıkıntı çıkarmaz :) , 3000-3500 TL arası iyi bir model bulunabilir mi? , yarın mağazada macbook'u daha fazla incelemeyi düşünüyorum :)
İkiside o civarlarda fiyat olarak.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Uygulama indirilebilir tabiki güncelleme desteği kesilsede. Sorunların oluşacağını düşünmüyorum.

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
Uygulama indirilebilir tabiki güncelleme desteği kesilsede. Sorunların oluşacağını düşünmüyorum.
yardımlarınız için teşekkürler. Mağazada biraz daha inceleyerek düşüneceğim. Çok soru sormuşum ama tekrar teşekkürler :D

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

Üst Alt