Antutu-BenchMark_6.0

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Antutu-BenchMark_6.0

Performans Değerlendirme Uygulaması
Android platformu için en objektif ve en popüler cihaz kıyaslama uygulaması AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark nedir? Ne işe yarar?
AnTuTu Benchmark, Android cihazlar arasında kıyaslama yapan bir uygulamadır. Antutu tablet ya da telefonunuzu; 3D, UX, CPU ve RAM durumuna göre ayrı ayrı değerlendir ve puan verir. AnTuTu Benchmark veri tabanına cihazınıza göre kaydedilen bu verileri diğer Android cihazlar ile karşılaştırabilirsiniz. AnTuTu Benchmark, Android cihazları karşılaştırma, puanlama konusunda otoriter bir platformdur.

AnTuTu Benchmark nasıl kullanılır?
  • Uygulamayı çalıştırın ve ana ekrandaki TEST butonuna dokunun.
  • AnTuTu Benchmark belirli bir süre sonra 3D, UX, CPU ve RAM olmak üzere 4 ayrı kriterde sonuçlar getirecektir.
  • Telefonunuzun AnTuTu puanını diğer cihazlar ile kıyaslayabilirsiniz.
Telefonun işlemci mimarisi ( 32 bit ya da 64 bit ) nasıl öğrenilir?
Android işletim sistemli cihazların işlemci mimarisi ve yüklenen işletim sisteminin tipini AnTuTu Benchmark ile öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun işletim sisteminin tipini öğrendiğinizde örneğin APK indirirken cihazınız ile tam uyumlu sürüme daha doğru karar verebilirsiniz.
  • AnTuTu Benchmark uygulamasını buradaki bağlantıdan telefonunuza yükleyin.
  • AnTuTu Benchmark ana ekranında “info” sekmesini açın.
  • Basic Info ekranınıda “Android: 6.0 (32-bit)” şeklinde işletim sisteminin kaç bit olduğunu görebilirsiniz.
  • Aynı ekranda alt satırlarda CPU > Type satırında işlemcinizin mimarisini görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: teyo1