Antibiyotik minik kalbe zarar


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
d€rVish

d€rVish

Üye
, , sinüzit... Sonbaharla birlikte dört bir yanı saran üst solunum yolu enfeksiyonları, özellikle kreş ve okul çağındaki çocukları tehdit ediyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Yunus Emre Mercan, bu hastalıkların genellikle antibiyotik kullanımına gerek kalmadan, önerilerle geçebildiğini belirtiyor. Enfeksiyonlar erken dönemde tedavi edilmez ya da gelişigüzel alınan antibiyotiklerle atlatılmaya çalışılırsa, kalp kası ve böbrekleri etkiliyor. Bu da ateş ya da orta kulak enfeksiyonu gibi ciddi tablolara yol açabiliyor. Dr. Mercan, 'Üst solunum yolları ciddiye alınmalı ve zaman kaybetmeden doktora başvurulmalı. Tedaviden sonuç alınabilmesi için doktor önerileri uygulanmalı' diyor.

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
364
Haydar
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
482
Haydar
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
421
Haydar
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt