Anneler günü ne zaman kutlanacak? - 2017 Anneler günü hangi güne denk geliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Anneler günü ne zaman kutlanacak? - 2017 Anneler günü hangi güne denk geliyor?
2017 ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?
Her yıl 14 Mayıs Pazar günü kutlanan bir anneler gününe daha yaklaşmış bulunmaktayız. Bu önemli gün öncesi annelerini mutlu etmek isteyen vatandaşlar şimdiden sürpriz planlarına başladı. Anneler günü ne zaman? sorusunun cevabını öğrenen okurlarımız bu başlık altından en güzel hediye fikirlerine de göz atabilirsiniz.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.
ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.
Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek " bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum veAnneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. Bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her Mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER
Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

ANNELER GÜNÜNE ÖZEL ŞİİR

Annelerin en güzeli,
Sensin, benim güzel annem.
Ilık esen bahar yeli,
Sensin, benim güzel annem
Güneş yüzlü, altın kalpli,
Ağır başlı, tatlı dilli,
Meleklerin eşi sanki

Açan çiçek, çağlayan su,
Gülümseyen engin duygu,
Evimizin mutluluğu

:maxicep:

• Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Güzel ve bilgilendirici bir konu, teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.