Anne Karnındaki Embriyonun Müthiş Görüntüleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Anne Karnındaki Embriyonun Müthiş Görüntüleri

ANNE KARNINDAKİ EMBRİYONUN MÜTHİŞ GÖRÜNTÜLERİ

Bir annenin karnındaki bebeğin gelişimi elektron mikroskobu ile kare kare görüntülendi.İşte o müthiş görüntüler..
07 Ekim 2009 Çarşamba 07:26

1965 yılında fotoğrafçı Lennard Nielsen anne karnındaki insan emriyosunun ilk fotoğraflarını çekti.Nielsen'in çektiği bu fotoğraflar dönemin en ünlü yaşam dergili LİFE tarafından yayınlandı.O fotoğraflar büyük sansasyona neden oldu ve derginin 8 milyon basılan nüshaları birkaç saat içerisinde tamamen tükendi.

O yıllardan günümüze teknoloji oldukça gelişti. Artık anne karnındaki bir bebeğin oluşumu spermin anne rahmine düştüğü andan itibaren an be an elektron mikroskoplarıyla görüntüleniyor.

Döllenmeden itibaren 5 hafta sonra embriyo 9 santim boyunda ve yavaş yavaş şekil almaya başlıyor.Gözler kapalı durumda oluyor.16. haftaya kadar damarlar ve eller oluşuyor.Ayaklar belirgin hale geliyor.18.hafta vücut iyice ortaya çıkıyor ve 14 santim boyunada kadar büyüyor.20 haftada tüyler oluşuyor ve vücut uzunluğu 20 santime geliyor. Artık annesi onu duyabiliyor

İŞTE O MÜTHİŞ GÖRÜNTÜLER..

• Beğen
Tepkiler: 35papatyam89, Mehmet ve serif55

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Teşekkürler aslında her insan hayata şampiyon olarak başlar düşensenize milyonlarca kişinin arasından 1. geldiğimizi işte böyle hayata merhaba deriz

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Seçili İnsanlarız. Şuan Sen veya Ben Hayatta Olmaya Bilirdim.
Fakat, Göreceğimiz Yaşağımız Şeyler Var Bu Hayatta.

Rica Ederim.