Anlık mesajlaşma uygulamalarında güvenlik düzeyleri ve güvensizlikleri

Sponsorlu Bağlantılar

thePrince

thePrince

Üye
    Konu Sahibi
Anlık mesajlaşma uygulamalarında güvenlik düzeyleri ve güvensizlikleri
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının güvenli olmadığını düşünüyorum. Cem Yılmaz'ın dediği gibi CIA peşimizde? olmasa da insanın içi bir huzursuz oluyor. Bu konuda en güvenli diyebileceğimiz kullanıcıya en çok saygı gosteren değer veren firma ve uygulaması hangisidir? Çoğu mesajlaşma uygulmasının gizlilik sözleşmesi - kullanıcı şartlarını okudum ama içlerinde acımasızca 5 - 10 sayfa ingilizce olanları vardı. Onları anladığım kadarıyla anladım ama çoğu kısmı es geçtim :) Yani kısacası değinmek istediğim şu fazlasıyla pimpirikli bir insanım ve en güvenilir olanı sizlere sormak istedim. Konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür diliyorum.

fk555897

fk555897

Üye
Gizli bir şey konuşmadığım için sorun yok. Dinlerlerse dinlesinler izlerlerse izlesinler.

thenorth

thenorth

Üye
google bile gmaillerinde çocuk santaj videosu bulunan bi insani mahkemeye teslim etti gizlilik nerdee bence hicbirine guvenme ama cia senin msjlasmani napcak :D

thePrince

thePrince

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım derdimi anlatamıyorum ben :) online olan birşeyde güven aramak saçma olur zaten ama içlerinde en iyisi hangisi onu öğrenmek derdindeyim. Hem dediğin gibi cia benim mesajlarımı okusa nolacak bol bol küfür dinler :) bu durumu kısaca güven analizi olarak algılasak daha açıklayıcı olacak sanırım.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
...online olan birşeyde güven aramak saçma olur zaten..

kendin demişsin ama şöyle bir cevap vereyim whatsapp daha güvenilirdir bence. neticede facebook tarafından yüklü bir meblağ karşılığında satın alındı ve birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta. Bu zamana kadar birçok saldırı olmuştur erişimin kesildiği durumları nadiren hatırlıyorum ben.

thePrince

thePrince

Üye
    Konu Sahibi
Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi iingilizce olduğu için pek yardımcı olmadı bu konuda genel olarak kakao talk öneriliyor ama her türlü bilgi ve fikre açığım.

Serhan

Serhan

Üye
Vatsab vazgeçilmez hem dinlerse dinlesinler.

SHS

SHS

Üye
yakınların arkadaşların en çok neyi kullanıyorsa güvenip onu kullanacan çare yok :)

• Beğen
Tepkiler: thePrince
thePrince

thePrince

Üye
    Konu Sahibi
yakınların arkadaşların en çok neyi kullanıyorsa güvenip onu kullanacan çare yok :)
Bak buna fazlasıyla katılıyorum gardaş sonuna kadar.. geçen gün BBM yükledim kendi kendime konuştum adeta :)

Fenomenon

Fenomenon

Üye
mark zükünberg whatsapp'a o kadar parayı hayır olsun diye saymadı :)
en güvenilmez olan whatsapp'tır. çünkü facebook'un elinde.
en güvenilir olan ise bbm gibi duruyor.

Üst Alt