Android Telefonda Swap alanı oluşturma(RAM yükseltme) +200mb kadar artış

Sponsorlu Bağlantılar

folfol322

folfol322

Üye
"Ses kapama + Home + Power tuşlarına bas. Telefon titreyince bırak tuşları. Ondan sonra CWM açılıyor." @seyamkk a sonsuz teşekkürler :D her yerde o kadar alakasız anlatıyolar ki, ben uzun uzun basıyodum sürekli format atıyodu.

Her neyse, yine de hala bazı sorunlar mevcut çünkü CWM ile giriş yapıp şu an bulunduğumuz konudaki işlemleri yaptım. Advanced'dan sonraki partition bölümü bendeki recovery de çıkmadı. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Bu arada @AKDELİKAN kardeşim sana da çok teşekkür biraz yordum ama çok yardımın dokundu. Bi ara v20D KDZ yi indirip kurmayı bile deneyecektim ama araştırma yaptım, framaroot o KDZ ye root atmıyormuş :D bi de onla uğraşacaktım :P

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
"Ses kapama + Home + Power tuşlarına bas. Telefon titreyince bırak tuşları. Ondan sonra CWM açılıyor." @seyamkk a sonsuz teşekkürler :D her yerde o kadar alakasız anlatıyolar ki, ben uzun uzun basıyodum sürekli format atıyodu.

Her neyse, yine de hala bazı sorunlar mevcut çünkü CWM ile giriş yapıp şu an bulunduğumuz konudaki işlemleri yaptım. Advanced'dan sonraki partition bölümü bendeki recovery de çıkmadı. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Bu arada @AKDELİKAN kardeşim sana da çok teşekkür biraz yordum ama çok yardımın dokundu. Bi ara v20D KDZ yi indirip kurmayı bile deneyecektim ama araştırma yaptım, framaroot o KDZ ye root atmıyormuş :D bi de onla uğraşacaktım :P
Anlatımlarımızda pek yardımım dokunmamış ama CWM yükleyebuldiğine sevindim. Artık başka sefere yardımımız dokinur ;)

• Beğen
Tepkiler: folfol322
folfol322

folfol322

Üye
estağfirullah sürekli destek vermesen bu kadar hevesle uğraşmazdım, zaten tam hevesim gidiyodu ki son anda yaptım oldu şimdi son bölümü de yaptım.

A2SDgui uygulaması root yok gibisinden hata verdi. İlginç yanı root yetkisi istedi onayladım ondan sonra verdi :D ben de swapper diye bi uygulama çalıştırdım. İşe yaradımı bilmiyorum doğrusu ama :P görücez :D

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartını çıkarıp taksak yada biçimlesek?
dediğiniz olabilir biçimlendirmelisiniz
Konuyla alakali değil ama şöle bir bakiyim dedim abi siz nolmusunuz böle ya dediklerinizden bi gram anliyorsam siz cozmussunuz galiba telefonun içini :D keşke root atmayi bileydim :D veya yapabilseydim konular fln var ama tirsiyorum tehlikeli diyorlar :( siz bu konular hakkında ne zmndir ugrasiyorsunuz bu kadar bilgi kaç zamanda oluştu :P
aslında cok zor deil :D MERAKIN VARSA ÖĞRENENBİLİRSİSN BİRAZ KENDİNİ VEERSEN BİKAÇ A

ridoero

Üye
Swap tam olarak windowstaki sanal bellek ile aynı olarak çalışıyor.

eğer ramde yeterince boş yer varsa arka plandaki uygulama ramde tutuluyor.eğer aazalmaya başlarsa ramden swap alanına taşınmaya başlıyor.ama uygulamanın çalışmaya devam edebilmesi için küçük bir kısmının ramde çalışır vaziyette kalması şart.
120 mb ram yiyen bir uygulama swap bölümüne taşındığında ramde tutulan kısmı max 10 mb oluyor :)

Peki swap alanının ne kadar oldugunu nasıl ogrene biliriz ??

ridoero

Üye
Konuyla alakali değil ama şöle bir bakiyim dedim abi siz nolmusunuz böle ya dediklerinizden bi gram anliyorsam siz cozmussunuz galiba telefonun içini :D keşke root atmayi bileydim :D veya yapabilseydim konular fln var ama tirsiyorum tehlikeli diyorlar :( siz bu konular hakkında ne zmndir ugrasiyorsunuz bu kadar bilgi kaç zamanda oluştu :P
yapılması kolay ama telefonun garantiden çıkar
Terminale free yazarak görebilirsin. :)
cyanogenmodun terminal emilatörü olur mu ??

PriZm

PriZm

Üye
Cm12 değilse yoktur. Play store dan yükleyebilirsin.

ridoero

Üye
Cm12 değilse yoktur. Play store dan yükleyebilirsin.
unoffical portta ve kullanıyom ama o çalışmaz mı google play store linkide bu bi bakarsan (CM10.1)

PriZm

PriZm

Üye
Çalışır....

ridoero

Üye
hepsini yaptım hafızakartını alanı 1.33 gb düştğ ama olmadı

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Teşekkürler

king662002

king662002

Üye
Çok faydalı bi konu tşkürler

feyzeddinonal

feyzeddinonal

Üye
Ben bi ara kartı bölmüştüm, 7gb ve 1gb 1gb ext2 idi. Tel değişince karta bi format atayım dedim, galiba ext2 de silindi. Ama hâlâ kart 7gb (6.38) görünüyor. Ne yapmam lazım düzeltmek için.

GAG444

Üye
Beyler resimler uçmuş ya bi el atsanız

snapdroid

snapdroid

Üye
twrp olurmu

v30xy

v30xy

Üye
[/COLOR/Y]Abi Kafam Karıştı :/[/COLOR/Y]

Üst Alt