Haber Android N'in ismi için önemli bir iddia geldi

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android N'in ismi için önemli bir iddia geldi
Google'ın yeni Android N işletim sistemi hangi isim ile adlandırılacak?

Google tarafından geliştirilen Android adındaki mobil işletim sistemi şu anda hem akıllı telefon hem de tablet pazarında en çok kullanılan işletim sistemi olurken, açık kaynak kodlu yapısı ve Google Play Store üzerinden yüz binlerce oyun ve uygulama desteği bu işletim sisteminin yükselişinin arkasındaki en büyük iki sebep olmakta.

Her sene Google, yeni bir Android sürümü sunuyor ve bu Android sürümleri de alfabe sırasına göre tatlı isimlerinden oluşuyor. Geçtiğimiz sene Ekim ayında en son olarak Android 6.0 Marshmallow Google tarafından sunulmuştu.

Bu sene ise Android N gelecek ve kısa bir süre önce Google tarafından düzenlenen geliştirici konferansı Google I/O 2016'da resmi olarak duyurulmuştu ve ayrıca geliştirici ön izleme sürümleri de yayınlanmaya başladı.

Henüz Android N'in isminin ne olacağına dair kesin bir bilgi bulunmazken, Nutella gibi tahminler de geliyor ve yeni bir bilgiye göre de bu isim belirlenmiş olabilir.

Hindistan Kerala'da bulunan teknoloji meraklıları bir kampanya başlatırken, Android N'in isminin ülkenin önemli tatlılarından olan Neyyappam ismini almasını istiyorlar. Google bilindiği üzere Hindistan ile oldukça sıkı ilişkiler içerisinde ve Android One adındaki projesini de bu ülkede ilk olarak başlatmıştı.

Ancak yine de henüz kesin bilgilerin bulunmadığını da belirtelim. Firma bu seslenişi duyabilir ya da daha global bir tatlı ismi ile Android N'i sunabilir.

Android N'in ismi için önemli bir iddia geldi

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Android N'in isimlendirilmesinde Google hayatının en büyük trolüyle karşı karşıya :ehe Android Namık diye isimlenirse hiç şaşırmam :ehe

Haberdeki ismi bence seçmezler. Yazması kullanması okuması zor çünkü.

• Beğen
Tepkiler: xxgsliemrexx
0MG90

0MG90

Üye
İsim seçmeyi gereksiz yere uzatıyorlar bence. Direk Nutella yapsınlar işte, bilindik marka sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos, mesut1979 ve DeV/AsA
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Namık ne arkadaşlar yaw :)

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Android N'in isimlendirilmesinde Google hayatının en büyük trolüyle karşı karşıya :ehe Android Namık diye isimlenirse hiç şaşırmam :ehe

Android Namık
Sesli güldüm:kop:

Haberdeki ismi bence seçmezler. Yazması kullanması okuması zor çünkü.

seco_can_can

seco_can_can

Üye
bizde ülke çapında anket düzenleyelim baklava olsun ismi :)

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Valla 2 den 5 e düşmüştük en son Namık olarak , Namık olsun bizim olsun .[emoji23][emoji23][emoji23]

SM-N910C ile uygulamasından gönderildi.

byAndroid

byAndroid

Üye
NAMIK yazın. Ülke çapında birçok yerde haberi yapıldı. NAMIK tatlısı diye bir sürü sayfa, video vs. Bile hazırlandı

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Jellybean
Kitkat
Lolipop
Marshmellow
:bigstar:Namık:bigstar:

The Pancar