Android A'dan Z'ye Bilen Bi Bakısın Lütfen

 • 6 Ekim 2013
 • 423 Okunma
 • 4 Cevap

 1. Merhaba arkadaslar android hakkında bir araştırma yaptım ama detaylı bilgilere ulaşamadim yani çekirdek linux peki ya gerisi nasıl yaptılar ? ? ? (((yapacağım demiyorum sadece öğrenmek istiyorum)))
   


  Yazan: mehmettech
 2. kardes bunu zaten bilsek şimdi farklı yerlerde olurduk haa bilen biride yazsa zaten anlayacağını zannetmiyorum çünkü önce yüksek kodlama bilgin olması lazım veya kodlama üstüne calısmaların olması lazım en azından uygulama yapmıs olman filan lazım ufak tefekte olsa. Bunları yapman için değil anlaman için diyorum o derece zor bisey yani düşün. Ama biz bi telefona rom attık diye root attık diye kendimizi hemen devoloper olarak görüyoruz apple gibi google gibi firmalar kuracağımızı bunların kolay olacagını sanıyoruz yanlıs anlama senin için değil kendim içinde diğer bu tür olaylara merak salanlar içinde söylüyorum. Yani kısaca anlatılması bile zor. İlla anlamak istiyorum bunlara ilgim var diyosan hemen kodlama öğrenmeye başla çünkü bu olayların yüzde 80i 90 ı kodlamada bitiyor
   
 3. Aynen samet dost.
  Dunyada en iyi forum yazılımda port etmede xda forum dur oda windows phone ye android port edemiyorlar. Yada androide windows phone. Eskiden windows mobile hd2 ye android portlandi donanim boot ve sistem uyusuyordu ama şimdi ise wp kapalı sistem.
   
 4. Sistem çekirdeği (kernel) evet linuxtur.Uygulamalar java lib olarak yazılmıştır.Kernel uygulamaları native olarak çalıştıramayacağından dolayı dalvik emülatörüne başvurur.Dalvik uygulamalar ve kernel arasında köprü gibidir.
  Öğrenmek istediğin başka birşey varsa sorabilirsin :)
   
  mehmettech ve Samet.25 bunu beğendi.
 5. Sağol çok yardımcı oldun .,
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
15/02/2019 - 21:59