Haber Android 7.0'da uygulama menüsü olmayabilir!

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Android 7.0'da uygulama menüsü olmayabilir!
Android'in yeni sürümünde uygulama menüsünün tamamen kaldırılacağı gündeme geldi.

Henüz birçok cihaz Android Marshmallow güncellemesini almadan yeni Android sürümünün tanıtım tarihi yaklaştı ve yeni Android sürümüyle ilgili bilgiler gelmeye başladı. Dünya'nın en popüler teknoloji sitelerinden biri olan Android Authority'nin yayınladığı bir rapora göre Google yeni Android sürümünde cihazda yüklü olan tüm uygulamalara erişilebilen uygulama menüsünü kaldırmaya hazırlanıyor.
Google saf Android arayüzünde Android 6.0 ile birlikte uygulama menüsünü dikey yapmış ve bazı kullanıcılar tarafından beğenilse de genel olarak tepki çekmişti. Android Authority'nin yaptığı habere göre Google, 20 Mayıs tarihinde düzenleyeceği
Google I / O etkinliğinde tanıtacağı Android 7.0 sürümünde uygulama menüsüne yer vermeyecek.

Eğer Google böyle bir adım atarsa Android kullanıcıları Google'ın Android platformunun git gide iOS'e benzediğinidüşünerek Android işletim sistemine veda edebilir. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun Android ve iOS arasındaki en önemli farklardan birisi olarak değerlendirdiği uygulama menüsü Android platformundan kaldırılırsa yeni Android sürümüyle beraber saf Android arayüzü daha da karmaşık bir hal alabilir.

Ancak Android 6.0 sürümünde Google'ın dikey uygulama menüsüne geçiş yapmasına rağmen birçok Android telefon üreticisi kendi arayüzlerinde yatay uygulama menüsü kullanmaya devam etmişti. Google uygulama menüsünü kaldırsa bile Samsung ve LG gibi markaların uygulama menüsünden vazgeçmeyeceği de söylenebilir.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyarus

hikmet366

hikmet366

Üye
Ben gelmesini isterim birde ios da uygulamanın saçma sapan icon lar yok çok düzgün ve sade ikonlar bu benim hoşuma gidiyor bunu tüm google play store uygulama çok güzel olur

• Beğen
Tepkiler: OPYBOBS

Emre

Üye
Bu İPhone size ne etti kardeş

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Uygulama menüsü kalktığı zaman uygulamalara erişim nereden sağlanıyor?

hikmet366

hikmet366

Üye
  • Beğen
Tepkiler: serdar_gs
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Ben gelmesini isterim birde ios da uygulamanın saçma sapan icon lar yok çok düzgün ve sade ikonlar bu benim hoşuma gidiyor bunu tüm google play store uygulama çok güzel olur

Hocam nasıl bir klavyeniz var ? :ehe

Edit : kalkması çok saçma olur Android in en önemli özelliklerinden birisi ana ekran ve widget desteği zaten onlar saf Android te kaldırırsa launcher geliştiricileri bayram eder :ehe

hikmet366

hikmet366

Üye
Hocam nasıl bir klavyeniz var ? :ehe

Edit : kalkması çok saçma olur Android in en önemli özelliklerinden birisi ana ekran ve widget desteği zaten onlar saf Android te kaldırırsa launcher geliştiricileri bayram eder :ehe
bazen çalışmıyor hataları düzeltmiyor bazen düzeltiyor çözemedim farklı bir tarayıcı kullanıyorum reklam engelleyici bundan kaynaklandığı düşünüyorum ama çözecem

Bence hızlanması için gerekli bir şeydir. Benim için ios gibi sade ve hızlı bir arayüz ve bunun Android olması çok iyi olur .

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Aynen öyle baksanıza G5 çıktı menü yok hemde daha marshmallow :D

• Beğen
Tepkiler: galata7788
mcnpl4

mcnpl4

Üye
ben sevmiştim bu aşağı yukarı olayını:D aynen ikonlar birbirinden çok alakasız ve kimisi çok büyük kimisi çok küçük belli bir standart yok

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ben anlamam LG bizede verecek bu arayüzü yakarım bu telefonu :D

• Beğen
Tepkiler: reflex
mcnpl4

mcnpl4

Üye
ben bu lgyi anlamadım. o son uygulamalar tuşu hala diğerlerine oranla büyük duruyor
g5 güzel olmuş arayüz de güzel ama açık/kapalı butonları zarif değil çirkin toplama modlu romlar gibi

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Gelmesi Çok Ama Çoook Kötü Olur Widget'lar Olmadan Olmaaaz :nono:

phasan

phasan

Üye
Bence kalmalı

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Androidin artılarından biri widgetlarin kalkacağını düşünmüyorum. Miui tarzı tasarım yapılabilir.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
zaten markalar istedigi tarz yapar olan saf android kullananlara olacak. ben launcherlari sevmiyorum suanki asagi yukari cok guzel bence

OPYBOBS

OPYBOBS

Üye
Ne zararı vardı? Kullanıcıya bırakılmalı seçim.

reflex

reflex

Üye
Versinde tamamıyla vermesin g3 e bildiğim kadarı ile g4 arayüzünü baya baya verdi
Tam aynı değil biraz inceledim arkadaşın telefona kurdum da ama dışardan bakan biri rahat aynı der.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Millet Bişey Ekler Bunlar Çıkarır :D

Üst Alt