Analiz: Ilk Kez Iphone Satın Alan Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Azalıyor

 • 14 Ekim 2013
 • 350 Okunma
 • 2 Cevap

 1. Akıllı telefon pazarında, Samsung‘un arkasından en büyük paya sahip olan üretici konumunda olan firma olarak Apple karşımıza çıkıyor. SunduğuiPhone modelleri ile Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde oldukça ilgi gören bir marka olan Apple, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefon modellerini sundu.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Apple yeni amiral gemisi iPhone 5S‘in yanı sıra yeni bir model ile daha karşımıza geldi. Plastik kasa ile gelen yeni iPhone modeli iPhone 5Colarak adlandırılmış. Apple’ın bu iki modelini sunduğu 20 Eylül itibari ile ilk hafta sonu satış rakamlarının 9 milyon olduğu bilgisi gelmişti. Resmi olmayan verilere göre 6 milyon iPhone 5S ve 3 milyon iPhone 5Csatıldığı iddia ediliyor.

  Sanford Bernstein analisti Toni Sacconaghi, Apple’ın iPhonemodellerini ilk defa satın alan kullanıcılar için bir araştırma gerçekleştirmiş. Buna göre geçtiğimiz sene satışlara baktığımızda toplam iPhone satışlarının%62′lik kısmını ilk defa iPhone satın alan müşteriler oluşturmuş.

  Diğer taraftan bu sene incelendiğinde bu oran %54 olarak belirlenmiş. Bu da ilk defa iPhone satın alan kullanıcı sayısında %13′lük bir oranda düşüşe işaret ediyor. İlerisi için tahminde bulunan Sacconaghi, ilk defa iPhonesatın alanların 2014′de %37‘e, 2015‘de de %28 seviyesine düşeceğini belirtiyor.

  Analiz: İlk kez iPhone satın alan akıllı telefon kullanıcı sayısı azalıyor
   


  Yazan: ANIL
  Buğra ve Invoke bunu beğendi.
 2. Bu gidişle o ekran büyüyecek :ehe

  Ya da 5C gibi bir şey yerine, büyük ekranlı bir model sunarlar belki alternatif olarak...
   
 3. Eh, alan bir daha zor bırakıyor siz ona bakın. :bleh:
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
23/01/2019 - 16:18