AMD vs İntel İşlemci

Sponsorlu Bağlantılar

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
AMD vs İntel İşlemci
Sa Beyler Ben PC topluyorum İntel ile AMD İçinde kaldım İntel pahallı ve Önbelleği düşük ama AMD 8 çekirdekl 16mb Önbellek ile Süper hızlı Bazı arkadaşlar 2. El AMD TR de para etmiyor diyorlar Sizce AMD mi alayım İntelmi Özelliklerine bakarmısınız

İNTEL:
AMD:

Adilx05

Adilx05

Üye
Bence İ7 Almayacaksan Amd Düşün

• Beğen
Tepkiler: Darqos
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
8350 8370e den çok daha hızlı
Bence 8350 ve 990fx bi anakart al
4.5 ghz yer overclock la (benim gibi) 3770 i bile solda sıfır bırakıyor

Eğer yüksek güç kaynağın varsa iyi olur en düşük işlemcisi bile AMD bin 95 watt tüketiyor eğer oc yapacaksanız bu rakam işleme den işlemciye 350 wat a kadar çıkabiliyor

9590 225 wat 8ghz de 350 watt gibi enerji tüketiyor

• Beğen
Tepkiler: Darqos
Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
İntelmi almalıyım AMD mi

Adilx05

Adilx05

Üye
İyide Ocda O Kadar Enerji Tüketen İşlemciyi Standart Bi Bilgisayara Niye Koyasınki Öyle Bi İşlemci İçin Nerdeyse Bütün Kasayı Yenilemen Lazımki Tam Performans Görebilesin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İyide Ocda O Kadar Enerji Tüketen İşlemciyi Standart Bi Bilgisayara Niye Koyasınki Öyle Bi İşlemci İçin Nerdeyse Bütün Kasayı Yenilemen Lazımki Tam Performans Görebilesin.
8350 max 175 watt kullanabiliyor benim örneğim genel AMD için yazmıştım. Intel de boş değil 200 watta kadar tuketen haswell e işlemciler var
Oyun amaçlı ise i7 veya son nesil en güçlü i5 ler
4670 4690 gibi veya 3770den daha güçlü i7 ler

Ama eğer render vs yaparım video düzenleme ile uğraşırım çok çekirdek daha önemli diyorsanız AMD
Yani AMD nin tekil çekirdek puanları hep benchmark larda düşüktür
Bu açığını daha fazla çekirdek kullanarak çözmüşler

Bence iyi anakart alabilirsen AMD ama bi anakarta 500 TL çok fazla diyorsanız Intel amd nin çoğu özelliği ana kart ile kullanılabilir oluyor buna overclock da dahil

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
i5 4590 veyahut 4690 bak

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben kurarım kasayı kapatır bi daha balki temzlemek için açarım bios a yıl 1-2 kere girerim otomatik ayarların dışına çımam diyorsanz orta düzey h97 bi ana kart ile intel 4690 alıp geçin amd demek dert demek (eğer tam performans alacaksanız yani 8350 sıvı soğutma ile (cpuboss un yalancıyım) 8.67 ghz ye overclocklana bilmiş diye yazıyor

i7 3770 i5 4690 dan daha hızlı ve 8350 de rahat 3770 i geçebiliyor

Üst Alt